Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » SOS! A barátom nem örül a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! A barátom nem örül a sikeremnek, nem hagyja, hogy azt tanuljak, amit akarok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem egy állat, csak annyira szeret, hogy nem enged el más városba tanulni. Most mennék egyetemre, de miatta lehet itt kell maradnom egy olyan városban, ahol semmi lehetőségem nincs. Nekem most kezdődik a nagy betűs élet, kezdek felnőtté válni. Ő már elvégzett egy egyetemet, dolgozik, de nem érti meg min megyek keresztül... nem akarok itt maradni, mert ha nem maradunk együtt egy életre bánnám. Tiszta szívből szeretem, de a jövőmről van szó! Nem akarok tőle függni, szeretném elvégezni azt, amit akarok... fél, hogy teljesen megváltozom és megcsalom, míg oda vagyok, de ezt ugyanígy elmondhatnám visszafele is...


Hogyan tudjam meggyőzni? Mit mondjak neki? Mindennel próbálkoztam, de úgy érzem a korkülönbség miatt (6 év)nem illünk össze...


2014. jún. 17. 20:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, de szerintem ne menjünk bele abba, hogy ki okos és ki nem. Nem ismersz.

Azt akarom, hogy mind a kettőnknek jó legyen... 4 éve vagyunk együtt, nem tudnám a kapcsolatomat így eldobni... próbálnám valahogy megoldani, ezért is írtam ki a kérdést.

Azt meg már én is mondtam neki mérgemben, hogy akár most is szakíthatnánk.

2014. jún. 17. 21:09
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mindenhez két ember kell. Főleg egy kapcsolathoz. Ezzel azt akarom mondani, h te hiába akarod foggal-körömmel megmenteni a kapcsolatodat, ha a másik fél így nem akarja. Inkább akkor koncentrálj az egyetemre, ahol akár az IGAZI igazival is megismerkedhetsz! Tudom, így h szerelmes vagy nehezen, vagy egyáltalán nem is tudsz az ismerkedésre gondolni, de ha ilyen könnyen képes a párod szakítani, akkor annyira nem is voltál neki olyan fontos és a kapcsolatotok sem volt olyannyira erős, h ezt kibírja! És ha már ezt nem bír ki egy kapcsolat, akkor a jövőben se számíts erős támogatásra tőle, mert az élet még keményebb mint az egyetemi évek!
2014. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem bántásként, de ennyi erővel bilincseljétek össze egymást,az mien lenne? 4 év az szép,de ezalatt az idő alatt így féltékenykedik(ilyen túlzottan),ez önzőség.Elmondom te legyél ott neki te mindent tegyél meg érte,lesd a kívánságait,és add fel az életed. De ha belegondolsz ha ez így folytatódik neked eleged lesz ebből és szakítás lesz a vége.És akkor megérte most úgy dönteni hogy mellette maradsz?
2014. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13 nagyon adom!!!
2014. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Minek könyörögsz az engedélyéért? Ha menni akarsz, menj, ha nem tetszik neki, az legyen ő baja. Azt meg te sem gondolhatod komolyan, hogy annyira "szeret", hogy tönkre akarja tenni a jövődet, ráadásul szinte keresi az ürügyet, hogy szakítson...
2014. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj kérdező, de ehhez a kapcsolathoz csak te ragaszkodsz. A kedves barátod kidob, ha már nem az ő befolyása alatt állsz. Ezért veszélyesek az olyan "férfiak" akik huszonéves létükre gyereklányokkal kezdenek. Mert valamiért nem kellett a saját korosztályának. Jelen esetünkben, na vajon miért...?

Számomra itt nem lenne kérdés, hogy mit választanék. Mi a fontosabb? Egy bizonytalan kapcsoalt, ahol uralkodni akarnka rajtad, vagy a jövőd? Melyikkel leszel "hosszabb távú kapcsoaltban" szerinted? Ha most nem csinálod azt amit szeretnél, és később szakítotok vmi miatt, örök életedre bánhatod majd.

2014. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Van benne igazság, amit írtok, de csak abból az információból dolgoztok, amit itt megadtam, nem ismeritek a hátteret...

Amikor megismerkedtünk barátom sokkal idősebbnek nézett ki engem (mindenki, nem csak ő). Amikor megtudta, mennyi éves vagyok, nem akart velem összejönni, de ugye nem tudott "ellenállni". Eddig minden oké volt. Amióta haladok a nagy betűs élet felé, valahogy próbál magához szorítani... van vállalkozásuk, azt szeretné, ha ott maradnék, de én nem akarok tőle függni, ezért akarom azt tanulni, amit én akarok.

Itt is lenne egy szak, mert beírtam azt utolsónak, de ezzel nem lenne túl sok lehetőségem... a másikkal viszont sokkal jobb lenne (visszajelzések alapján). Csak attól is tartok mi van ha elmegyek, elvégzem, közben szakítunk, a szakkal nem megyek semmire és inkább maradhattam volna itt, mert lehet azzal mégiscsak többre mentem volna és együtt is maradtunk volna... de tudom, ezt csak akkor tudom meg, ha elindulok valamerre.

Igazából én gondolkoztam már a szakításon, mert ezt nem teheti velem... de nem könnyű.

2014. jún. 17. 22:10
 18/18 anonim ***** válasza:
Az sem biztos hogy együtt maradtok,hiába vagytok 4 éve együtt.Másrészről velemaradsz,és ha szétmentek mit kezdesz,nem leszel képes önerőből cselekedni,gondolj már magadra is.
2014. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!