Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztek a távkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Együtt éltünk a párommal egy darabig, kimentem hozzá külföldre, de az élet úgy hozta, hogy haza kellett jönnöm. Annyira nem is bántam, mert utáltam ott lenni, úgy éreztem, hogy nem nekem való ez. Csak a párom hiányzik.

Viszont egyre jobban azt látom, hogy teljesen másképp képzeljük az életet... Ő azt akarja, hogy legyen itthon egy közös lakásunk (albérlet) amit ő finanszírozna, hogy amikor itthon van, normálisan együtt tudjunk lenni. Amikor meg nincs, akkor meg egyedül laknék ott. Én nem hiszek a távkapcsolatban és meg is mondtam a barátomnak, hogy nekem ez nem élet, hogy elviekben van párom, gyakorlatilag meg egyedül vagyok. 6-7 hetente járna haza 1 hétre. Egyrészt félek az elhidegüléstől, másrészt, meg nem vagyok fából... Nekem szükségem van arra, hogy együtt legyek a párommal és nem külön. Szerintem ez nem normális dolog, így élni. Ő nem akar hazajönni, mert szerinte pénzből élünk, én meg nem fogok visszamenni, mert gyűlöltem azt az életet, pénz ide vagy oda. Megmondtam neki őszintén, hogy nem vagyok biztos magamba, hogy kitartok mellette, és abban sem, hogy őnála nem múlnak el az érzelmek. Bármelyikünkkel szembe jöhet valaki egyszer. Szerintem a tűz kialszik, ha a párok így élnek. Ő ezt nem érti meg. Megmondtam neki, hogy én családot szeretnék és nem úgy akarok gyereket nevelni, hogy gyakorlatilag egyedülállóként mert nem jön haza. Nem hiszek abba, hogy egy kapcsolat így működhet, hiszen az nem is kapcsolat... Félrekefélni meg nem akarok, és azt sem akarom, hogy ő tegye meg. Úgy érzem, hogy teljesen más életet akarunk mi élni. Vélemények?


2014. jún. 18. 23:35
 1/9 WheneverYouWant ***** válasza:
Bocsi a szöveget nem olvastam el, csak válaszolnék: Egyáltalán nem... és értelmét sem látom...
2014. jún. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sztem csak úgy működhet a távkapcsolat, ha ki van jelölve egy időpont, vagy valami cél, ami után megváltozik a helyzet. jelen esetben hazaköltözik.
2014. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Sorstárs! Az én páromról aki mondjuk itthon lakott, de az ország másik felén kiderült hogy k**vázni járt, mert volt 1-2 barátnője. Miután kiderült ugyanígy fogalmazott: nem vagyok fából, szeretlek de vannak szükségleteim, amire a kezem nem mindig jó.

Mi természetesen szakítottunk, de nem biztos hogy a te kapcsolatod is igy végződik. Sajnos azonban a távkapcsolatok 80%nak a vége a megcsalás.

2014. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én hinnék benne, de ő nem hisz bennem :/
2014. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben nem hinni kell, vagy működik vagy nem, na meg attól függ ki milyen megbízható, ezt is érzitek.


Pontosan milyen élet az amit gyűlölsz? Mit csinálsz ott, emberek gyökerek vagy miért rossz?


Ha kérdés akkor nincs miről beszélni...

2014. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én a távkapcsolóban hiszek.
2014. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem ment egy idegen ország kultúrájába, életmódjába beilleszkedni, beleszokni. Se családom, se barátok, semmi. A nyelvtől is rosszul voltam. Mindig haza akartam jönni...
2014. jún. 18. 23:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Az, hogy az embernek vannak szükségletei, igényli a szexet, sőt a párja közelségét, a szerelmet mindent, szerintem ez teljesen természetes dolog. Az a nem természetes, ha 2 ember 2 külön országba él
2014. jún. 18. 23:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt szerintem nem a távkapcsolattal van a baj, hanem hogy teljesen ellentétesen képzelitek el a jövőtöket. Szvsz a párkapcsolat addig tartható, amíg van perspektíva: te kiköltözöl hozzá/ő hazajön miután megszedi magát/kerestek egy olyan országot, ahol mindketten jól érzitek magatokat (te meg addig rendesen megtanulod a nyelvet) stb. Szóval úgy, ahogy te felvázoltad tényleg semmi értelme nincs. Persze, neki biztos nagyon kényelmes lenne 6-7 hetente hazajönni egy nőhöz, de ezt nem lehet a végtelenségig folytatni.

Egyébként, tapasztalatom szerint, működhet a távkapcsolat, de ahhoz sok-sok tényezőnek kell szerencsésen összejönnie: pl. bizalom, hűség, 2 olyan ember, aki bír távol lenni a párjától (ha a testi érintés az elsődleges szeretetnyelve valamelyikőtöknek akkor meg vagytok lőve), szinte tökéletes kommunikációs készség, problémák rugalmas kezelése és a többi.

(3 éve élek távkapcsolatban)

2014. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!