Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan óvhatnám meg magamat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Andrea Henrietta kérdése:

Hogyan óvhatnám meg magamat a lelki sérüléstől? Nagy szükségem van jó tanácsokra! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Jobban szeretem a páromat, mint ő engem. Ez a rövid sztoi, A hoszabb pedig a következő:


A barátommal 4 hónapja vagyunk együtt. Ő 27 éves, sokkal tapasztaltabb, jópár kapcsolattal a háta mögött, igazán független személyiséggel és szabad szellemmel. Én 21 vagyok, kevés kapcsolati tapasztalattal. Nekem ő a második hosszú kapcsolatom, és bennem máris olyan mély lelki kötődés alakult ki irányába ami talán még nem egészen szerelem, de mindenképp nagyon közel áll hozzá. Viszont ő kapcsolati és érzelmi szempontból igazi rosszfiú, vagyis ha valaki minél jobban szereti őt, akkor ő annál jobban akar menekülni.

Érzem, hogy kedvel engem a maga módján, és valamennyire ő is kötődik hozzám. Nagyon kedvves és figyelmes velem. Minden másban rendesen viselkedik, nagyokat beszélgetünk, programokat szervezünk meg hasonlók, és hangsúlyozta hogy soha nem szeretne bántani engem.

Viszont ő csak a jelennek él, nem izgatja különösebben hogy mi lesz ezzel a kapcsolattam mondjuk egy év múlva. És mondott egy olyat, ami szöget ütött a fejemben: Azt mondta hogyha nekem ez nem elég, és esetleg beleszeretnék akkor inkább lépjek tovább, hogy ne sérüljek.

És ez eléggé nyugtalanít, mert én azt hiszem hogy máris szeretem, és nem szeretnék véget vetni a kapcsolatnak, mert nagyon jól érzem magam vele. Minden szempontból tökéletes, csak ez az egy ami nem hagy nyugodni.


Hogy tudnám megóvni magamat attól hogy sérüljek? Talán próbáljak meg egy kis érzelmi távolságot tartani? Ha igen akkor hogyan? Vagy tényleg lépjek tovább? Esetleg van rá bármi esély, hogy idővel ő is ugyanúgy érez mint én?


Minden tanácsot szívesen fogadok. Nagy szükségem lenne minél több látásmódra. Kérlek....



2014. jún. 22. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedveském had szolgáljak egy bölcsességgel:


"Minden nő azt reméli, hogy a pasija megváltozik, de nem fog. És minden férfi azt reméli, hogy a nője sose változik meg, de megfog"


Előbb utóbb úgyis lelép/megcsal. Bár gondolom nem ilyen választ akartál olvasni.


27/F

2014. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazából minden meglátásnak örülök. Szeretnék minél több véleményt hallani. Igen, tényleg remélem, hogy változni fog, de azt is tudom hogy 27 évesen erre nem nagy az esély...


Csak azt nem tudom, hogy hogyan tarthatnám fennt a kapcsolatot és közben óvhatnám meg magamat a lelki sérüléstől.

2014. jún. 22. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd. Azt mondta hogyha beleszeretnél, akkor most lépj le. Beleszerettél. Ezt közöld vele hogy cicafiú belédszerettem hogyan tovább? Ha nem fogadja kitörő örömmel a hírt az elég gáz. Tényleg egy olyan emberrel akarsz tartósan élni aki nem örül neki hogy szereted? Ez kell neked?


27/F

2014. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez okoz gondot. De ha éppen nem azon jár az eszem hogy szerelmes vagyok e vagy sem akkor hihetetlenül jól érzem magam mellette. Mert ahogy mondom minden más szempontból ő a tökéletes pasi... kedves, okos, aranyos, figyelmes, védelmező stb.
2014. jún. 22. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok mit mondani. Te tudod mit szeretnél és neked mi jó. Mint említetted te gondolsz a jövőre is. Ha a jövőben is szeretnél pasit (aki hűséges) akkor nem ő az embered. Ezt világossá tette számodra.


Olyan nincs, hogy kicsit távolságot tartunk, hogy neki még pont jó legyen. Ez egészen addig fog működni amíg nem látod flörtölni egy csajjal (vagy nem szerzel tudomást róla hogy mással kavar) mert gondolom ez nálad is kiverné a biztosítékot. Ha ekkor beszólsz akkor máris ragaszkodás, és kifog akadni. Vagy pedig eltűröd a potenciális nyílt kapcsolatot amivel ez a pasi kecsegtet.


27/F

2014. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem látok esélyt arra hogy megcsaljon, vagy egyáltalán félrekacsintgasson. Monogám típus, és tényleg minden téren kielégítjük egymást. Már sokszor mondta, hogy mindent megkap amire csak vágyik, talán többet is. És tényleg nem bántana meg azzal hogy összeszűri a levet valakivel. Akkor hamarabb szakítana. Ebben az egyben biztos vagyok.


Azon gondolkodom, hogy talán csak a mélyebb érzelmekkel vannak gondjai. Leginkább úgy hoszem, hogy arra gondol hogyha nagyon mélyen kötődik hozzám, akkor elveszíti a függetlenségét, vagy hasonló.

2014. jún. 22. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:

"arra gondol hogyha nagyon mélyen kötődik hozzám, akkor elveszíti a függetlenségét, vagy hasonló."


Ilyen nincs. Az ember nem képes kontrollálni kihez mennyire kötődik pusztán a függetlensége miatt (mint ahogy te se tudod ugye). Valami oknál fogva nem akar mély kapcsolatot. Mégis miért akar valaki független lenni ha nem azért hogy másokkal is keverhessen? Ha bevallaná hogy szeret akkor valamiben hirtelen korlátozódna...? Nem hiszem. Az meg hogy mit mond és mik a szándékai (félrelépés tekintetében) két különböző dolog (bármilyen fájdalmas is ezt így belátni). Mondhatja csupán azért mert ezt akarod hallani.

2014. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha vele maradsz, szerintem sérülni fogsz. :(
2014. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kolosszus22 ***** válasza:

Csak akkor van esélyed ha beléd szeret, ha nem akkor meg úgy sincs értelme az egésznek! A sérülések meg az élet velejárói, el kell viselni őket és később hasznodra válnak, az amit tanultál általuk.

27F

2014. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!