Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyanokat kérdeznék, akiknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyanokat kérdeznék, akiknek 6-8éves párkapcsolatuk volt, majd "rájöttek", hogy még se akarnak akkori párjukkal lenni. Nincs szó megcsalásról. Hogyan vettétek rá magatokat, hogy kimondjátok a végszót?

Figyelt kérdés
A megbeszélés nem segít, nem változtat a másik fél... De sok a közös emlék... és együtt nőttünk fel. (15évesen jöttünk össze és elsők voltunk egymásnak)
2014. jún. 26. 01:37
1 2
 1/13 Snapette ***** válasza:
Elképzeltem, hogy ha össze lennénk kényszerülve, mert mondjuk nem lenne, ahova elmenjek, vagy közösen béreltünk volna lakást, és rájöttem, hogy megrémít a gondolat. Féltem a lehetőségtől, és akkor tudtam hogy nincs amiért folytatni.
2014. jún. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8 évet voltunk együtt, amikor aktuális lett volna az összeköltözés, akkor már tudtam, hogy nem akarom, sőt, igazából már előtte is , csak talán nem tudatosult. A legnagyobb visszatartó dolog az volt, hogy nagyon megszerettem a családját, és ők is engem. Végül egy hatalmas veszekedés alkalmával mondtam ki, hogy vége. Sőt, lehet, hogy nem is én mondtam ki először. Viszont én voltam, aki tartotta magát ehhez a döntéshez. Ő megpróbált mindent szerintem, hogy újra együtt legyünk, de én már nem akartam. Hiába a közös emlékek, meg az anyagi dolgok, amikkel nem nagyon kellett volna foglalkoznom ha vele maradok. Nem bántam meg, jó döntés volt.
2014. jún. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Én is szeretem a sajtot :D
2014. jún. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
És ilyenkor bele sem gondoltok, hogy ezzel mekkora lelki sebet okoztok a másiknak...?
2014. jún. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Azért eddig a pontig el is kell jutni... Nem úgy volt, hogy minden tökéletes, és egyszercsak azt mondom, hogy vége. Meg sem tudnám számolni, hányszor hazudott, az egyértelműt is letagadta. Ameddig dolgoztam, addig a régi "barátnőivel" találkozgatott. Letagadott előttük. Közben a féltékenykedését már nem lehetett elviselni, nem mehettem egyedül sehova, mert hozott-vitt állandóan, ha meg mégis mentem, meg akarta mondani, hogy merre mehetek, és merre nem... itt konkrét utcákra gondolok. A közös program annyi volt, hogy hazahozott munkából, mert szerinte ennyi idő után ez elég. Ha bármit terveztem, nem volt kedve hozzá, persze a haverokkal bármikor. És ezt sorolhatnám órákig. Úgyhogy annyira nem kell sajnálni. Kívánok neki egy olyan csajt, aki ugyanolyan mint ő.
2014. jún. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
bár mi csk 3 évig jártunk felért az tízzel is.. :D és pont ugyanaz volt, mint amit az utolsó leírt...:(
2014. jún. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az utsóelőtti válaszolónak igaza van, addig a pontig is el kell jutni. Az ilyen "rájövések", felébredések, hogy vége és ne tovább, nem csak derült égből villamcsapásként jönnek, hanem folyamatosan jelen vannak és gyűlnek annak okai, amit az esetek nagy részében mindkét fél érez, persze a szenvedőbb fél jobban...


Ácsi! Ki is a szenvedőbb fél?

"És ilyenkor bele sem gondoltok, hogy ezzel mekkora lelki sebet okoztok a másiknak...?"

Nana, aki ezt írod...!!

Lelki sebet okoz a szakító fél? Oké. És az a lelki seb, amit a másik okozott benne a sok-sok év alatt??? Szóval az esetek többségében aki szakít, az szenved(ett) többet.


(Persze vannak kivételek, ritkább esetek, amikor valaki sok éve együtt van valakivel, teljesen ól kijönnek, de valójában nem is szereti, nem szerelmes, csak úgy van vele, hazudja, hogy szereti, egyszerűen csak nem akar egyedül lenni, és ha jön másik, akkor továbblép. Ez azért ritkább, mert az ilyen kapcsolatok nem szoktak évekig tartani.)


Szóval aki szakít sok év után, abban már felgyülemlett nagyon sok rossz emlék is, nemcsak jó... Érzi, hogy a másik nem becsüli úgy, magányos a kapcsolatban, és ha nehéz is neki is, mert jellemzően nehéz, akkor is kimondja a végszót, ha okos...

2014. jún. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Könnyen felsikerült dolgoznotok a szakítást? Annak ellenére, hogy Ti mondtátok ki? Én olyan gyengének érzem magam... valamennyire szeretem... de pár dolog annyira, de annyira nem tetszik. Igazából már beleszoktunk ebbe az állapotba és 22évesen úgy érzem, mintha már 60éve együtt lennénk és a nyugdíjas kis éveinket töltenénk.

2014. jún. 26. 11:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Könnyen, mert már érlelődött egy ideje a döntés. Habár amikor látom, hogy sorra mennek férjhez a volt osztálytársaim, hasonló korú ismerőseim, akkor eszembe jut, hogy most nyáron én is sorra kerültem volna. De ilyen áron inkàbb nem kell. Sokkal jobb egyedül, mint egy rossz kapcsolatban. Így legalább lehetőségem van rá, hogy találjak vki hozzám valót, és ne kövessem el ugyanazokat a hibákat újra. Ha viszont együtt maradunk, erre esély se lenne. Ki venne komolyan olyan embert, aki 8éve együtt van vkivel, akivel ugyan nem jó, de mégis vele van, nem tud kilépni a kapcsolatból. Így nem lehet tiszta lappal kezdeni vki mással, csak ha már az előző le van zárva. Legalábbis szerintem.
2014. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző jól írja! "Sokkal jobb egyedül, mint egy rossz kapcsolatban."


Kérdező! Az első hosszú kapcsolatomat, ami ráadásul jóval idősebb koromban kezdődött, mint a tied, tehát érettebb voltam, nehéz volt befejeznem, igen. Ment is sokáig az huzavona, hogy kibékültünk, folytattuk, stb... Ezt én végigjártam, és sok értelme nem volt, talán csak annyi, hogy bebizonyosodott, hogy vele többé az életben nem kezdem újra. És ha mással ismerekedem, akkor is jobban fel tudom mérni, hogy mi az amit el tudok nézni, mi az amit nem vagyok hajlandó eltűrni.


Én úgy csináltam, hogy nem a közös szép emlékeken rágódtam, hanem szépen összeírtam magamnak papírra a listát, hogy mi az ami rossz a kapcsolatunkban, mi az a tette, ami fájt nekem, mi az a tulajdonsága, ami irritál, és a többi. Szép kis lista lett. És átgondoltam, hogy fog-e valami változni, tud-e változni... De nem, magam is jól tudom, hogy sokat változni senki nem fog, én meg aztán pláne nem fogom tudni megváltoztatni. Úgy meg nem kell!

Keresnem kell mást, akivel jobban passzolunk, vagy pedig még egyedül is jobb, mint hogy állandóan szomorkodjak vagy idegeskedjek. Nem éri meg...


Szenvedtem aztán sokáig, de nem voltam többé visszacsábítható, nem hagytam magam és erre büszke vagyok azóta is!

Utána elkezdtem keresgélni, de elárulom, hogy azért el kell telnie egy kis időnek ahhoz, hogy a következő esélyest "saját magaként" ismerjük meg, és ne a volt párunkhoz hasonlítgassuk... Merthogy nagyon-nagyon odafigyeltem, hogy az exben lévő rossz tulajdonságok ne legyenek meg a következőben... A következőnek persze vannak más rossz tulajdonságai, de ilyen az élet. :) Tökéletes nincs, de olyan, akivel hasonlóbbak vagyunk, olyan azért csak van...


Szóval a szakítást reálisan gondolkodva tedd, és ne hagyd magad elgyengülni! Tekintsd feladatnak, hogy most egy ideig egyedül leszel...

2014. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!