Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit találhatnék ki, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit találhatnék ki, hogy ne hazudozzon és megleckéztessem?

Figyelt kérdés
Mindketten egy suliba járunk, a szülőkkel lakunk együtt. Az a problémám, hogy a barátom folyton hazudozik nekem, volt már olyan, hogy másik lányról is (soha nem csalt meg, csak majdnem, de lebuktattam)! A problémám az, hogy kiment a haverja 4 hónapja külföldre dolgozni, onnantól kezdve megállt az élet, ha náluk voltam, sehova se mentünk, bent csücsültünk a szobába és néztük egymást, ugye 3-4 napig egyfolytában szexelni nem lehet... Jobban mondva ő játszott a gépen, én néztem a 4 falat. Nálunk mindig volt program. Mindig kb. 3-4 napra mentünk át egymáshoz hetenként. Aztán besokaltam, elmondtam neki, hogy ez így nem jó! Amíg nem ment ki a haverja, minden héten ment ki inni, néha engem is vitt. Összevesztünk ezen, kibékültünk, jobban mondva engedtem, hagytam a témát. Aztán mondta, hogy az egyik haverjával elmegy kajálni. Na fuuu de ideges lettem, azért ment el, mert ingyen fizet neki kaját... mondom és én? Azért, mert nekem nincs annyi pénzem, hogy mindkettőnket megkajáltassam, ezért meg sem ihatunk sehol egy sört? Elment vele, utána persze mondta, hogy ne haragudjak stb... Megbeszéltük, hogy hiába jön haza a barátja külföldről, ő csak velem fog eleinte kimenni, mert tudja, hogy rosszul esett nekem ez.... aztán tegnapelőtt átment a haverja, elhívta, de a barátom nemet mondott. Ezt elmesélte nekem, majd hozzátette, hogy azért mondott nemet, mert megegyeztünk. A semmiből villámcsapás, elkezdett velem veszekedni, hogy én gátat szabok neki és mennyire undorítóan viselkedek vele, pórázon fogom stb... azt mondta, hogy azért nem visz engem bárba, kocsmába ( ahova kijárt/kijártunk a haverjaival), mert az olyan ciki. Azért nem vitt el engem a közeli cukrászdába (ahol életében nem volt, árakat se tudja), mert drága... de mondta, hogy csak tippel... mondom kösz... én mindig mondtam, hogy menjünk valahova, elutasításban volt részem. Most elmeséltem neki, hogyha kimegy a haverjaival, onnantól kezdve egy hétig nem találkozunk. Erre mondta, hogy oké, ha én kimegyek a barátaimmal, egy hónapig nem találkozunk! Annyira rossz érzés, hogy a haverjaival megy ide-oda, engem meg lesz*r.... aztán elmondom a véleményemet, kiakad és nekiáll feljebb! Soha, egy percig sem korlátoztam, eddig akárhányszor menni akart, mindig mehetett útjára bulizni, minden nap kijár focizni! De amíg a haverja nem volt itthon, velem sem ment sehova, hazajött, menni akar rögtön... Pedig már meg is látogatták egymást. Mindig, folyton hazudozik nekem! Megcsinálja a bajt, ha mondom is neki, hogy ezt így nem kellene, csak azért is megcsinálja, utána meg jön, hogy bocsi, ne haragudjak, ha meg haragszom, akkor meg megpróbál engem beállítani hibásnak! Nem érdekli, ha valami rosszul esik nekem, mindig úgy forgatja a dolgokat, hogy jól jöjjön ki és kitalál dolgokat, tagad.... Azt akarnám elérni, hogy ketten is menjünk valahova és ne a haverjától függjünk már! És ne hazudozzon nekem többet... Mindig ígérgette, hogy kimegyünk, most már tuti, de ugye várhattam én... Mivel leckéztessem meg? Én is elfogok menni a barátaimmal, nem vagyok kijárós, de ez már tényleg nagyon rosszul esik... Köszi előre is a válaszokat! 1,5 éve vagyunk együtt, én 22L ő 23 F és légyszi ne írkáljatok olyanokat, hogy csodálkoztok a koron, meg még nem értünk meg egy párkapcsolatra, meg egyéb dolgok, hanem csak és kizárólag a kérdésre válaszoljatok! :) Köszönöm! :)

2014. júl. 10. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Úristen, 22 évesen ilyen felfogással! [tactical_facepalm.jpg]


Előre is bocsi a kisregényért. Ahogy elnézem, több összetevős a dolog.

1. Nézd, a legtöbb pasas szabadságmániás. Amint elkezded őket lekorlátozni, egyre kevésbé fognak vonzónak tartani és egyre kevesebb kedvük lesz veled tölteni az idejüket.

-> Te ezt ott cseszted el végképp, amikor letiltottad a kedvenc haverjáról, akinek a hiánya miatt már hosszú hónapok óta kornyadozott. És naná, hogy nem fogja az orrodra kötni, ha találkozik vele, mert pontosan tudja, hogy balhézni fogsz miatta. Ezzel el is érkeztünk a következő ponthoz:

2. A legtöbb pasas ki nem állhatja a hisztit. "Amíg nem ment ki a haverja, minden héten ment ki inni, néha engem is vitt. Összevesztünk ezen, kibékültünk, jobban mondva engedtem, hagytam a témát." Ezt is sokféleképpen el lehet intézni veszekedés nélkül. Pl. együttérzéssel, lehet vele beszélni, hogy nem tetszik neked, hogy így kornyadozik és szerinted jobban viselné a kedvenc haverja hiányát, ha kimozdulna, elfoglalná magát valamivel. Vagy vállrándítással "semmi gond, akkor megyek egyedül." De attól sem esik le az ujjadról az aranygyűrű, hogy kivételesen TE hívod meg ŐT valahová.

3. "Én is elfogok menni a barátaimmal, nem vagyok kijárós, de ez már tényleg nagyon rosszul esik..." Az valami nagyon nagy fokú önállótlanságra vall, ha eddig meg sem fordult a fejedben, hogy a fickó nélkül is elmenj valahová. A legtöbb pasas az ilyentől előbb-utóbb elkezdi úgy érezni, hogy megfojtod.


Félre ne érts, ő is nagyon hülyén kezeli a helyzetet és ő is ugyanúgy szólhatott volna, hogy kényelmetlenül érzi magát néhány dolog miatt és akkor nem kellene most a sarokba szorított patkányt játszania. Viszont ha már egy pár vagytok nem ártana, ha legalább egyikőtök észnél lenne és megpróbálná normálisan kezelni a helyzetet. Szóval, ha rám hallgatsz, ahelyett, hogy mindenféle leckéztetésekkel újabb problémát generálnál:

a.) ha nem tudsz túllépni a hülyeségein, hagyd ott a fickót a bánatba!

b.) amennyiben fontos neked a srác, kezdd el megváltoztatni a kapcsolatotok dinamikáját! Ehhez pl. hozzátartozik az is, hogy rendszeresen eljársz a barátaiddal, a párod nélkül is, de az is, hogy a TV-ből meg női magazinokból ellesett "problémamegoldási" mintákat elfelejted, és újakat tanulsz helyettük. Így a leírásod alapján tényleg elég éretlennek tűntök egy párkapcsolathoz, de ezen lehet változtatni. Kapj elő egy valamire való könyvet a párkapcsolatokról és olvass! Csernus, Garry Chapman, Sherry Argov vagy ami neked épp szimpatikus. Ha nagyon jófej apukád/fiútestvéred van, tőlik is érdemes tanácsot kérni, ők aztán tudnak férfi fejjel gondolkodni. Ha szét is mentek a jelenlegi pároddal, azzal csak te nyersz, ha megtanulod más perspektívából is szemlélni a párkapcsolatokat és egy problémát többféleképpen kezelni.

26/N

2014. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!