Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szabad-e feleségül menni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szabad-e feleségül menni egy tíz évvel fiatalabb férfihoz?

Figyelt kérdés

Soha nem volt korábban olyan kapcsolatom, ahol én lettem volna az idősebb. Öt évvel ezelőtt azonban összejöttem a jelenlegi párommal, aki szinte pontosan tíz évvel fiatalabb. Bár senki sem jósolt hosszabb jövőt a kapcsolatnak, mégis már ilyen régóta együtt vagyunk. És most a házasság is szóba jött közöttünk.


Minden nagyszerűen működik közöttünk, mégis félek. Hasonló kérdéseknél sokan írták, hogy nem szabad a félelmeken gondolkozni, élvezni kell az életet. De azért a házasság, és az esetleges gyerekvállalás nálam sokkal komolyabb. Az eszemmel ugyanis tudom, hogy hosszabb távon szinte biztosan lehetetlenre vállalkozom. A nők hamarabb öregszenek, bizonyosan eljön az, mondjuk amikor 50 éves leszek, ő pedig 40, amikor érezheti úgy, hogy még fiatal, a legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudom majd megtartani... Úgy hiszem, azt pedig nem bírnám ki. Valahol azt olvastam, hogy egy hozzászóló ismerősi körében egyetlen olyan kapcsolat sem maradt meg sokáig, ahol ilyen a korkülönbség.


Megértő válaszokat várnék.



2014. júl. 14. 13:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyok érettebb. Én 12 évesen 12-nek néztem ki, most pedig 16-nak nézek ki. Egyébként nem a véleményeddel van bajom. Csak magyarázd meg! Azt szajkózod, hogy beteg dolognak tartod, de még nem magyaráztad meg, hogy miért! Magyarázd el nekem, hogy miért lenne beteg dolog egy több pszichiáter és pszichológus által mentálisan épnek ítélt páros kapcsolata!

14. születésnapomon feküdtünk le először. Gyakorlatilag az volta az ajándékom, hogy hozzáköltözhettem. Már előtte egy héttel elkezdtünk átpakolni. Ünneplés után már hozzá mentem haza, és akkor történt meg. A 14-et akkor már betöltöttem! Jogilag pedig 2 éve már engedélyezve volt, hogy 14 éves kortól szabadon dönthessek arról, hogy szexelek-e vagy sem, amíg a másik személy is 14 felett van! (Ezt a korhatárt vitték le nemrégiben 12-re)


De akkor állításod szerint én gerontofil vagyok, míg párom efebofil? Na meg igaz is! Efebofil vs. Pedofil. Te azt mondod pszichiáterre van szükségünk. Azonban a pszicho-tudományok szerint egy fília létezhet, vagy eltűnhet, de nem fejlődhet (nem változhat). Azonban ezek szerint a páromnak pedofilból át kellett volna mennie efebofilbe, hogy még mindig velem legyen. Ez viszont pszichiátriailag kizárt! Lehetséges a fília változása, ha van közte egy bizonyos idő. Azonban mi folyamatosan együtt voltunk.


Na érdekelne, hogy mért tartod beteg dolognak :)

2014. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

15:27-es 85%-os:


Igen :) Én épphogy 12 voltam, ő 24. Pár randi után elcsattant egy csók, aztán egyre többet aludtam nála, 2 éven keresztül pedig (hogy jogilag tiszták maradjunk) nem mentünk tovább a pettingnél (mivel az nem kiteljesedett nemi aktus, így nem számított megrontásnak).

2014. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Felesleges nekem ilyen szakszavakkal dobálóznod, 6 évig tanultam pszichológiát, előáshatnám a szakkönyveim, és olyat írnék, kb az életben nem hámozod ki.:)

Írom röviden: egy nagykorú felnőtt nő rááll egy 12 éves kisfiúra. Pedofil, nincs mese.

2014. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

A 11-es hozzászólóhoz: csak remélem, hogy ez azért nem teljesen igaz.


A félreértések elkerülése végett: amikor mi összejöttünk, ő 25, én 35 voltunk. Előtte mindkettőnknek korban hozzánk hasonlóakkal voltak kapcsolatai - így kellő "összehasonlítás" után és felnőtten tudtuk mérlegelni a viszonyunkat.

2014. júl. 15. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!