Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szabad-e feleségül menni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szabad-e feleségül menni egy tíz évvel fiatalabb férfihoz?

Figyelt kérdés

Soha nem volt korábban olyan kapcsolatom, ahol én lettem volna az idősebb. Öt évvel ezelőtt azonban összejöttem a jelenlegi párommal, aki szinte pontosan tíz évvel fiatalabb. Bár senki sem jósolt hosszabb jövőt a kapcsolatnak, mégis már ilyen régóta együtt vagyunk. És most a házasság is szóba jött közöttünk.


Minden nagyszerűen működik közöttünk, mégis félek. Hasonló kérdéseknél sokan írták, hogy nem szabad a félelmeken gondolkozni, élvezni kell az életet. De azért a házasság, és az esetleges gyerekvállalás nálam sokkal komolyabb. Az eszemmel ugyanis tudom, hogy hosszabb távon szinte biztosan lehetetlenre vállalkozom. A nők hamarabb öregszenek, bizonyosan eljön az, mondjuk amikor 50 éves leszek, ő pedig 40, amikor érezheti úgy, hogy még fiatal, a legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudom majd megtartani... Úgy hiszem, azt pedig nem bírnám ki. Valahol azt olvastam, hogy egy hozzászóló ismerősi körében egyetlen olyan kapcsolat sem maradt meg sokáig, ahol ilyen a korkülönbség.


Megértő válaszokat várnék.



2014. júl. 14. 13:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lesz vele gond! Nálunk 12 év van.


Én 16/F vagyok, a párom 28/N. 4 éve együtt vagyunk, 2 éve nála lakom, és nemrég kiderült, hogy várandós :D (tervezett gyerek, nem véletlen) A nagykorúsítási kérelmet (a házassághoz) már leadtuk, a pszichomókus már beszélt velem, még a bíró fog, utána meg kell várni míg betöltöm a 17-et (onnantól lép csak érvénybe a nagykorúsítás) és összeházasodunk. Már meg van tervezve minden, a bíró jelezte, hogy formailag megtartjuk a beszélgetést, de nyugodt lehetek, mert az eddigi beszélgetések alapján átenged. Úgyhogy a meghívókat már el is küldtük, 17. születésnapomat követő napon házasodok.


Nyugodtan beszéljétek át a dolgot! Győződj meg róla, hogy komolyan gondolja-e a férfi a dolgot. Ha igen, akkor minden rendben :)


16/F

2014. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
10. Én is férfi vagyok, nekem semmi problémám nem lett volna vele. (Úgy szerettem, ahogy van.)
2014. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

12:

Világos, de a külsőt ne keverjük már a belsővel. Szerethetjük mindketten a feleségeinket azért aki, de attól még lehet hogy a kinézetére nem áll fel a farkunk idősebb korában, korunkban.

2014. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Gratulálok #11-es, sok boldogságot :)


21F

2014. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

11-es, ez teljesen kizárt, ilyen sztori nincs, a nőt kb a dutyiba repítették volna rögtön, 4 év?? akkor 12-13 voltál, ő meg nagykorú, ne beszélj már zöldeket, hogy egy 12 évesre rávetődött, seperc alatt feljelentették volna.

Nektek nem házasság kell, hanem pszichiáter, de sürgősen, ha igaz ez a sztori.

2014. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#14: Köszi :)


#15: Miért is? Mért zárták volna dutyiba? Nem zsarolt engem, én mozdultam rá. Már akkor is 14 éves kortól engedélyezték a szex-et. Szerintem érthető, hogy egy páros nem teregeti ki a nemi életét másoknak. Családon belül tudták, eleinte nehezen birkóztak meg a dologgal, de tudták, hogyha feljelentik a páromat, akkor egy életre elássák magukat a szememben. 14 évesen pedig hozzáköltöztem. Papíron a szüleimmel élek még most is. Szerinted közöljük az állammal, hogy kiskorúként egy nővel élek külön? Na és miért kéne pszichiáter? Konzervatív neveltetésű voltam mindig is, kicsi koromtól kezdve. Engem a szüleim úgy tanítottak meg udvarolni, mint ahogy régen tették. Gyertyafényes étkezés, rózsaszirmok a lakásban (akkoriban jobb anyagi helyzetben voltam), illatgyertya, versírás, szerenád (szó szerint értve, az ablaka alá álltam este és énekeltem, egy haverom kísért zenével). Vannak nők, akiket nem érdekel a kor!


Valamint említettem. A nagykorúsítási kérelem miatt már beszéltünk pszichomókussal. Na meg a bíróval is. Ha valami gond lenne akár a gondolkodásunkkal, akár a testi vágyainkkal, akkor nem engedélyeznék (de a bíró mondta, hogy tulajdonképpen már megadták) a nagykorúsítási kérelmet!

2014. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
szabad, de minek?? manapság semmi értelme a házasságnak, szinte semmi jelentőségen nincs, hogy most alá van írva az a papír, vagy sem..
2014. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, ismétlem, alap esetben olyan nincs, hogy valaki ne nyomta volna fel, ez egyszerűen beteg úgy, ahogy van. Te nem érted, és hiába te mozdultál rá, de az a nő beteg, és téged megrontottak. Magad írtad, hogy 4 éve, ergó alig múltál 12, ha most 16 vagy. A bíró meg a másik elmehet a búsba, és azt ne hidd, hogy az nem baj, hogy elmúltál 14, akkor is fiatalkorú voltál, csak más kategóriába esik.

Talán nem veszed az egészet abnormálisnak, és talán megúszod sérülés nélkül, de, hogy senki nem akadt ki ezen, az nekem annyira beteg, hogy elmondani nem tudom.

Nyugodtan húzd le a véleményem, de ez az igazság.

Lehetsz érett fiatalon, de az a nő beteg és perverz, a szüleid meg nem komplettek, a szégyennél többet ér a gyerekem, a nyakát törtem volna el annak, aki rámászik a kiskorúmra, le*arom, mit akar, az még csak egy gyerek!!!!! :((((((

2014. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért


13.58-as 12 éves voltál, mikor elkezdtetek járni?

2014. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19:

Csak abba gondolj bele hogy a járás nem bűn. Csókolózni és együtt járni szabad 12-13 évesen is. Csak a szex korhatára 14 év.

2014. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!