Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudok már türelmes lenni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok már türelmes lenni, mit csináljak, hogy meg értse végre: nekem ez így nem jó!?

Figyelt kérdés

A barátom tipikusan az a férfi, aki nem tudja kimutatni az érzéseit. Tudom, hog szeret, mert a megannyi vita után nem lenne még mindig velem, de nem érzem, hogy szeret. Számára a szerelmi vallomás felér egy szeretlekkel, egy szép mondatot nem hallottam még tőle. Úgy öltözködök mindig, hogy tettszem neki, de nem dícsér. Nem érzem magamat nőnek mellette, nincs semmi önbizalmam. Egyáltalán nem érzem azt, hogy félne elveszíteni,hogy szüksége van rám. Próbáltam többször szakítani vele, de annyira szeretem, hogy egyszerűen nem ment. Szerelmes vagyok belé, de csak a sz.rt kapom tőle :( nem becsül meg, nem értékeli, hogy mellette vagyok. Nekem szükségem van rá, de szerintem én nem vagyok neki olyan fontos mint amilyen fontos ő nekem.

2 éve vagyunk együtt de nincs már semmi szenvedély köztünk semmi vibrálás. Nem akarom azt hinni, hogy ennyi volt bennünk. Szeretnék ezen változtatni, de nincs semmi ötltetem hogyan tudnék. Segítsetek légyszives :(


L21,F24



2014. júl. 29. 23:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tisztázd vele.

Mond el neki hogy érzel, mert egy kapcsolat amiben nem érzed jól magad egy ilyen probléma miatt ("em érzem, hogy szeret" ; "egy szép mondatot nem hallottam még tőle" ; "Nem érzem magamat nőnek mellette") később hatalmasra nőhetnek..

A családomban pont van egy ilyen eset.. a nő szerette a pasit aki teljesen közömbös volt hozzá, elvenni is alig akarta feleségül.. De sajnos rábeszélte, szült neki 2 gyereket és folyton sír hogy rosszul választott mert nem érzi jól magát mellette (a pasi enyhén fogalmazva sz!rik a fejére, hagyja hogy ő legyen egész nap a 2 gyerekkel és nem is szereti..)

Tanulj az esetéből, lehet hogy a tied nem ilyen kapcsolat, de nagyon fontos hogy ne váljon ilyenné..

Megoldani meglehet, ha olyan a srác hogy hajlik rá.. ha nem, nem éri meg.. lesz majd olyan, aki mellett nőnek érzed magad és annyira szeret hogy minden nap érezteti veled..

Az boldogság lesz.

2014. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
nem akarsz egy kicsit sokat? nem hogy örülnél, hogy van valakid akiről tudod is h szeret, nektek semmi sem jó??? hagyd el, nem érdemled meg :D
2014. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Te a szerelembe vagy szerelmes nem belé. Kell neked, mert mégis csak együtt vagytok két éve, megszoktad nem akarsz egyedül maradni, de ez így akkor sem mehet tovább. Velem is ugyan ez volt, a pasim kb le se $zart pedig én mindent megtettem érte. Aztén végül ő szakított velem mert látta hogy csak szenvedek mellette.
2014. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen a választ.

A legnagyobb baj az, hogy hosszú ideje mondogatom neki ezt a gondom. Többször is leültünk megbeszélni, de minden nagy "változtatok ígérem" amit kinyögött kb 1hétig tartott. Tudom az lenne a legegyszerűbb ha elhagynám, de a boldogtalanságomat leszámítva, olyan ember akiről mindig is álmodtam. Szóval nem szeretném elhagyni. Sokat hallottam azt is, hogy ha ennyire szeretem, akkor nyugodjak bele, hogy ő ilyen, és csak próbáljak a szép dolgokra koncentrálni, de nem egyszerű. Mondták már azt is, hogy nem érdemel meg stb.. de nem tudom nem szeretni. Próbálok erős lenni, de a gyengeség jobban megy... Az agyam azt súgja adjam fel, a szívem azt, hogy harcoljak tovább :/

2014. júl. 30. 00:05
 5/15 anonim ***** válasza:
majd el fogod hagyni pár év múlva mikor már nem "lángolsz" ennyire érte ha ő nem változtat. mert ez a sok kis törés az érzelmeid és szét fogja morzsolni.
2014. júl. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2 köszi, de ezzel nem segítettél, tartogasd másnak a kevésbé hasznos hozzászólásaidat. Köszi.


#3 Ha nem belé lennék szerelmes, már rég nem lennék vele. Lenne más, nem is egy, de nekem ő kell, nem más. Csak kicsit több odaadásra vágyom. tőle.

2014. júl. 30. 00:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Ötösnek igaza van. Most gyakorlatilag az iránta érzett szerelmed élteti a kapcsolatot. De a szerelem sem bír ki mindent, belátható időn belül ki fog hunyni a láng, ha nem változtat. Aztán már nem lesz gond azzal, hogyan szakíts...
2014. júl. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Fish1 ***** válasza:
A pasi nem akar megváltozni. Ha akarna, akkor az ígéretei és a változtatásai nem 1 hétig tartanának, ezt csak a neked való megfelelésből teszi, mert valószínűleg unja, hogy ezzel rágod a fülét. Ami tulajdonképpen jogos a részedről, de egy kapcsolat csak akkor működik, ha mindketten tesztek érte. És az írásod alapján a pasi semmit sem tesz.
2014. júl. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

volt már több kapcsolatom is, mindig azt hittem szerelmes vagyok, de amióta vele vagyok együtt olyat érzek amit eddig senki másnál nem éreztem. Nem akarom elveszíteni, eltudnám mellette képzelni az életem, az a pici bökkenő amit már leírtam :/


Szerinte ő próbálkozik változtatni, és néha még bennem is felcsillan a remény, van amikor csak rájön az ötperc és akkor úgy érzem én vagyok a szeme fénye. De jó egy éve könyörgök neki hogy változtasson, és ez a ritka ötperc ami rájön nekem már nem elég, persze, tetszik, örülök is neki, de nincs már türelmem várni arra, hogy végre törődjön velem. Olyas valamiért küzdök, ami szerintem alapvető egy komolyabb kapcsolatban. Ezért szeretnék valami tanácsot kérni, amivel javíthatnék a helyzeten :/ utolsó: szerinted az hogy nem változik ilyenben értem mit jelenthet? engem igazol, hogy nem vagyok neki annyira fontos, hogy megváltozzon értem -hozzáteszem másban nem akarom hogy megváltozzon, csak több törődésre vágyom - vagy csak én beszélem be ezt magamnak? :S

2014. júl. 30. 13:28
 10/15 Fish1 ***** válasza:
Jó lenne azt is tudni, hogy ő hogy érzi magát a kapcsolatban. Te mit adsz neki, illetve mit hiányol? Egy kapcsolat mindig úgy működőképes, ha mindkét fél ad. Ha csak az egyik teszi, az nem elég. Az alkalmazkodás és a kompromisszumkötés fontos. Előfordulhat az is, amit írsz, hogy már nem olyan fontos neki az egész dolog, vagy az, hogy önző és a saját dolgaival és kényelmével többet foglalkozik. Ha ennyire nem volt hatása annak, amit kértél tőle, annak valószínűleg az az oka, hogy nem volt következmény. A helyedben, végső esetben (ehhez mérlegeld azt is, hogy te mit adsz neki) csinálnék egy olyat, hogy leülnék vele beszélgetni, elmondanám, hogy nekem ez így nem jó, megkérném még egyszer, hogy változtasson, mindezt úgy, hogy adnék neki 1-2 hetet, hogy gondolja át az egészet. Ez az 1-2 alatt nem találkoznék vele és nem is keresném. Ha fontos vagy neki, akkor megkeres úgyis és beszélni fog. Ezen kívül ajánlom elolvasásra Gary Chapman: A szerelem pszichológiája c. könyvet. Egész biztos tisztábban fogsz látni és átértékelsz néhány dolgot, miután elolvastad.
2014. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!