Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti is azt tapasztaltátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is azt tapasztaltátok, hogy a férfiak semmilyen konfliktust nem hajlandóak felvállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan kezdem nem érteni az egész világot! A közelmúlt tapasztalatai arra engednek következtetni, hogy senki emberfia nem kíváncsi az őszinte kommunikációra! Mindenki csak a szuperszmájli, mindigmindenoké, perszemegértemén, jónekemmindenhogy típusú embereket keresi. A párkapcsolati, vagy férfiakkal való akár baráti kapcsolatokban ez még inkább így van! Egy (elvileg) baráti kapcsolatban nem mondhatod el az őszinte, a másik félnek kevésbé tetsző véleményed, mert nemszóloktöbbé durci lesz belőle. Na, ez sem felvállaltan, úgy, hogy megmondom, ez sok volt és többé nem kereslek, hanem csak úgy, angolosan nem szólok többé hozzád, vagy ha igen, akkor is csak felszínes hülyeségeket.

Párkapcsolati téren meg mintha minden pasi egy csecsemő lenne, akivel állandóan úgy kell kommunikálni, mintha tojáshéjakon lépdelne az ember!

Tapasztalta ezt más is rajtam kívül, vagy nekem kezd elmenni a józan eszem? Mert én kezdem úgy érezni, mintha az emberi kommunikáció egyre inkább valami betanult szerep lenne, nem pedig normális, felnőttek párbeszédén alapuló, őszinte kapcsolat.

Köszönöm, hogy leírhattam! Bármilyen véleményt elfogadok, udvarias formában az egyet nem értést is:)



2014. aug. 12. 17:59
 1/10 Mr. Truth ***** válasza:
50%

ez nem a csak a pasik hibája... a nők is ugynaugy lekezdenek hisztizni vagy sirni mert tudják hogy a pasi megnyugszik... áltlaában ettől.

Az tény hogy az őszitne besézlgetés kevés de jo helyen kell keresni és akkor van...

2014. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
A felesleges konfliktust nem. Azért hogy megmutassam hogy nekem van igazam, nem fogok a barátaimmal vitatkozni. Viszont ha ezen igenis múlik valami, akkor felvállalom. Érdemes lenne elolvasnod a sikerkalauz c. könyvet.
2014. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek!! Van kivétel, de sajnos ez a ritkább.
2014. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt teljesen így látom én is, nyugi, nem vagy zizi:)

A legkomolyabb férfi barátom is állandóan azzal nyúzott, mondjam meg a véleményem, és mindig megsértődött, hisztériázott utána.

Akkor minek kérdezed, ba ssz us?!

Az őszinte barátaimat egy kezemen meg tudom számolni, a többi csak felszínes, az általad leírt okokból.

2014. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem ezt tapasztaltam.
2014. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Fogyasztói társadalom, amerikai szemét, ertéelklub, politika, liberalizmus. Ezek nem csak a mesében vannak, nem vicc, hogy hazavágják a "népet". Aki pokémonon meg vak angyalon nevelkedett, attól komolyan elvárod, hogy felnőtt korában majd egyik pillanatról a másikra minden őt ért hatás lepereg róla?


Nem, mindenki a minta szerint él, amit kicsi korától kezdve látott. (Az általad említett betanult szerep.) Ez igazából nem is párkapcsolat téma, hanem társadalmi jelenség, ami természetesen a kapcsolatokra is kihat.


Egyébként megjegyzem, hogy a nőknél se rózsásabb a helyzet, mindkét nem ugyanúgy "roncsolódik", ugyanúgy eltorzult a viselkedés.


Ha jobban érdekel a téma, akkor szociológia és pszichológia területen még sok-sok infót találsz ezzel kapcsolatban, például hogy az a betanult szerep hogy működik, miért leszünk mesterkéltek, miért játsszuk a magunk kis szerepét stb.

2014. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#7


Pokémonról leszállni, hékás! Én is azon "nevelkedtem", mai napig szívesen nézek néha 1-1 részt, még sincsenek ilyesmi problémáim, egyenesen zseniális vagyok a kapcsolaton belüli problémakezelésben, a barátommal együtt. (Visszagondolva pedig tényleg voltak abban is értelmetlen hisztik, - sőt a Vad Angyalt is néztem, ha már az is szóba került - mint ahogy a legtöbb műsorban - ettől függetlenül mégsem lettem olyan, mint amit általában láttam.)

2014. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez úgy van kérlek szépen manapság nem az a lényeg,hogy valakivel normálisan tudj kommunikálni vagy megértsétek egymást,és lehessen normálisan beszélgetni vele.Ez a többséget egyáltalán nem érdekli,és ezáltal nem is szeretne így viselkedni,mert pl. a hisztivel vagy félrebeszéléssel jobban eléri a célját.

Igenis vannak,akikkel nagyon jól el lehet beszélgetni,csak ők elég kevesen is vannak,és igen nem a legjóképűbb,és legszebbek általában.

Nálam az a helyzet,hogy velem is lehetne értelmesen kommunikálni sok dologról,de engem például észre sem vesznek a nők,de még a srácok között is eléggé nehézkes mozogni és beszélgetni,mert a legtöbbnek a legfontosabb tényezők és beszédtémák a buli,pia,nők.Na most ezeket én annyira nem is szeretem,és sokkal értelmesebb dolgok érdekelnek mint beszédtéma,ezért nem is nagyon találok olyat,akivel úgy igazán lehetne dumálni dolgokról,csak felszínesen.

Szóval összegezve hiába lehet valakivel értelmesen beszélgetni,ha nem néz ki jól,akkor gyakorlatilag észre sem veszi őt az emberek többsége.Így aztán nehéz is a mai világban...

2014. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a kommenteket, azokat is, akik nem értenek egyet:)

Nem, nem a kötekedésre gondoltam, és egyetértek, hogy nem csak a pasikat érintő probléma, csak belőlem most egy konkrét eset váltotta ki a kérdésfeltevést.

A párkapcsolati/baráti kommunikációban én azt látom, hogy amint valami mélyebb, valódi vélemény kerülne felszínre, akkor - tisztelet a kivételnek, és talán ők a valódi barátok -eléggé elutasító lesz a másik. Elég a "Szia, hogy vagy - Szia, kösz jól" típusú beszélgetés.

A párkapcsolat terén még súlyosabb a helyzet, semmi konfliktus ne merüjön fel, ne legyen egyetnem értés, vita meg aztán főleg, mert ott kezdődik a nem jó kapcsolat. Én ezzel nem értek egyet, én nem bírom a mindig minden oké embereket, meg a mindenkit szeretek típusúakat sem, mert nem tartom őket őszintének. De biztosan nekem is kell tanulnom még sok mindent!

Tényleg, köszi mindenkinek, hogy őszinte volt :)

2014. aug. 13. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmetlen okokból vitázni nem szükséges, ezért ha egy vita egy fickó számára értelmetlen, akkor nem megy bele..ennyi, ha van egy vitának értelme belemegyünk. Nekem inkább ez az angolosan nem szólok többé hozzá jelleg a csajokra emlékeztet, ha kifejted nekik a véleményed akkor sokszor "elfelejtenek" válaszolni/ keresni többet, pedig elvileg "barátaid".
2014. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!