Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hol itt az igazság? Jogos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol itt az igazság? Jogos volt ez a részemről?

Figyelt kérdés

Párommal most költöztünk össze, mindkettőnknek van számítógépe, de egyszerre csak az egyiket lehet használni, így amikor a másik kell, akkor át kell dugni a vezetékeket meg a csatlakozókat.


Ma a barátom szemrehányást tett nekem, hogy így ki fognak lazulni a vezetékek, használhatatlanok lesznek, stb, ezért az én gépem nem lesz használva, csak az övé. De nekem a gépemen nagyon sok program van amivel dolgozom vagy játszom, meg amúgy is sok cucc van rajta. Erre a barátom azt mondja, hogy hát akkor én csak azt rakhatom fel, ami nagyon fontos, hát köszi... De neki fent lehet az egész X-akták meg az összes Lost és Star Trek évad, úgy hogy nem is nézi őket, én meg ha letöltök egy filmet, akkor azt 2 nap után már tüntessem el, mert fogja a helyet...


Szóval ebbe nem mentem bele, ebből lett egy veszekedés. A végére már azt mondtam, hogy jó, akkor ő használja a gépét ahogy akarja, én meg veszek magamnak saját vezetékeket, DE a számítógépasztal is az enyém lesz, mivel amúgy is én hoztam. Na erre jött, hogy jaj de ő vette a hűtőt meg a mikrót, hát mondom én meg hoztam ágyat, szekrényt, vettem porszívót, mosógépet, mosogatógépet meg még egy csomó mindent, szóval ő csak ne hányja a szememre, hogy ő mit vett... Erre meg már azt mondja, hogy jaj de én most mit szedem szét hogy ki mit vett, amikor közös kasszán vagyunk. Ja, csak ezt az egészet ő kezdte azzal, hogy az én gépem nem lesz használva, csak az övé, akkor ki is különcködik?


2014. aug. 14. 15:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ne hagyd magad elnyomni.Le a kalappal.Vegyél kábeleket és azt csinálsz amit akarsz meg ő is.Sőt akkor már kábeleid is lesznek.Na erre varjon gombot h még a kábel is a tied!!!!!!23/L
2014. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. Mondjuk vegyetek egy elosztót, és úgy működhet mindkettő anélkül, hogy folyton át kelljen dugdosni.

Vagy legyen kettő számítógép asztal.

A szemrehányósdi pedig nem jó ómen, főleg hogy még csak most költöztetek össze.

A lényeg, én a következőt tenném:

- vennék egy elosztót

- szereznék egy saját asztalt, és akkor csend lehet

- ha hánytorgatásra kerülne a sor, akkor közölném hogy beletettem én is a saját részem, úgyhogy ezt be lehet fejezni, és mivel már elégszer tudatosította a dolgokat hogy ő mit hozott, ezért többet már nem kívánom ezt hallani, mert unalmas.

- beülnék a gép elé, és ráhagynám a duzzogást.


Persze mindezek előtt szerintem a legfontosabb az lenne, hogy megbeszéljétek a problémát, hánytorgatások, és vita nélkül. 24N

2014. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Valaki kér popcornt?
2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Jó, akkor leírom kicsit vázlatosabban mi a baj.


- 2 gép van, de csak 1-et tudunk használni.

- Én hoztam az asztalt, monitort, egeret, billentyűt, hangfalat, mert az övéi már nagyon régiek voltak, tönkre is mentek, nem is működtek normálisan.

- Új monitor, egér, billentyű, hangfal, asztal nem fér bele a keretbe most.

- Ő azt akarja, hogy csak az ő gépe legyen használva, és még korlátozza is, hogy mi lehet rajta meg meddig.

- Nekem ez nem fair, mert én sok programot használok.


Most akkor mondhatnám én is, hogy figyi én hoztam mindent, akkor csak az én gépem legyen használva, az övé meg ne, nem?

2014. aug. 14. 15:31
 15/23 anonim válasza:

Új monitor, egér, billentyű, hangfal, asztal - nincs rá keret? Használtan ez így összesen: 15-20e Ft.

De tényleg van amihez elosztókábel is elég...szóval ez azért nem lehet akkora tragédia, ha csak ennyi gondotok lesz az életben még örülhettek. De ha abból ekkora problémát kerítetek akkor viszont komolyabb dolgokat hogyan fogtok megoldani?

2014. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Új monitor, egér, billentyű, hangfal, asztal - nincs rá keret? Használtan ez így összesen: 15-20e Ft. "


Ja 15 a bolhapiacon törötten.


Egyébként ebben az esetben vehetnétek egy nagyobb merevlemezt(ha nem elég) és csinálnátok 2 felhasználót. Vagy egyszerűen felnőhetne a barátod.

2014. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Ez eddig rendben is van.

De az rendben van, hogy a párom ahelyett, hogy venne magának asztalt, monitort, stb, inkább azt mondja, hogy hát az én gépem nem lesz használva, csak az övé?

2014. aug. 14. 15:42
 18/23 anonim válasza:

Piti probléma, felfújtátok - ennyi!

"Tiéd" az asztal, meg a gép, a monitot stb. akkor te használod- ha neki kell, akkor vesz magának. Az ő dolgai romlottak el, nem?


Örülne hogy van barátnője, és van kivel megosztania a dolgait, és aki megoszt vele dolgokat.

2014. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ez a két felhasználó egy gépre jó ötlet. Lehet ezt fogjuk csinálni. Olcsóbb mint új holmikat venni. Köszi az ötletet!
2014. aug. 14. 15:47
 20/23 anonim ***** válasza:
A két felhasználó nem elég, akkor is az ő merevlemezén foglalod a helyet. Tegyétek be a te winchesteredet is másodlagosként, másik felhasználó, és a saját programjaidat a sajátodra telepíted, a saját cuccaidat is ott tartod. Kb 10 perc az egész, és probléma megoldva. Bolhából csináltatok elefántot...
2014. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!