Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan nagy baj, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy baj, ha egy nőnek mester diplomája van jó munkája van jól keres, míg egy férfinak alacsony végzettsége van és nem keres annyira jól?

Figyelt kérdés
Elég sokat hallom, hogy ebből konfliktusok vannak és azzal jönnek egyesek, hogy pl. egy közgazdász, hogy tudna beszélgetni egy gyári munkással, mikor nem csak a tanulmányokról lehet beszélgetni, hanem több ezer más dologról és én úgy látom, hogy elég sok emberből hiányzik a tolerancia. Úgy látom, hogy egyre több nőnek van diplomája, a férfiak közül nem olyan soknak, ezért se értem, miért kell a másiktól is ezt elvárni. Azt látom, hogy vagy egy nő nem tud emiatt felnézni rá, nem tekinti emiatt férfinak, vagy egy férfiből kisebbség érzés jön elő, hogy a barátnője magasabb szintet ért el. Egyik ismerősöm is emiatt szakított a barátnőjével, mert ő raktári munkás és nem bírták elviselni egymást a különbségek miatt. Én egy ilyen helyzetben nagyon toleráns lennék a párommal, mert nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen dolgokból, hogy lehet ekkora nagy problémát csinálni, mikor szerintem csak egy kis tolerancia kellene és nem a társadalom által kreált dolgokat kéne figyelembe venni, hanem magát az embert.
2014. aug. 18. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs ebből baj, ha a nőt egyáltalán nem zavarja, hogy a pasi alulképzett hozzá képest, és ha nem is érezteti vele. legalábbis nálam nem volt sosem gond, bár nekem azóta lett diplomám.


29F

2014. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem baj ez, de én már itt is sokszor láttam, hogy egy nő csak nála jobban kereső/magasabb végzettségű férfival hajlandó párkapcsolat szintjén szóba állni. Hogy miért? Azt nem tudom.


Én is diplomás vagyok, de nem zavarna az, ha a barátnőm egy egyszerű munkás lenne...

2014. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem annyira a diploma, mindinkabb az ertelem, vilagkep, szemleletmod a nagy gat. Egy gyari munkas sosem fog ugy nezni az adovaltozasra(egykulcsos vs tobbkulcsos), mint egy kozgazdasz, masok a viccek a haveri korben, masok az igenyek esti programkent stb. Ahol ez nem hiba, ott persze a diploma sem lesz az.
2014. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindent megválaszoltál saját magadnak.

A nők általában "rangjukon felül vagy azonos szinten" szeretnek válogatni, tehát egy többdiplomás vagy mester diplomás, esetleg PhD-t vagy orvosit végzett nő gyakran úgy van vele, hogy neki minimum üzletember, vállalkozó vagy felső vezető jár, amíg a férfiakban ettől gyakran az elnyomottság érzete alakul ki.

Az, hogy mit jelent férfinak lenni egy elég összetett dolog, a alap társadalmi elvárás uganis az, hogy te tartsd el a családod és nem fordítva.

2014. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Munkás vagyok a feleségem, orvos
2014. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
a végzettség semmit sem jelent.Nálam meg főleg.Én végzettségtől függetlenül nézem le szrba az embereket ha úgy adódik.
2014. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kurtz Bickle ***** válasza:
100%

Miért baj, ha a férfi alacsonyabb, mint a nő? Miért baj, ha mások szerint a férfi "túl ronda" a nőhöz? Miért baj, ha a férfi szegényebb családból való, mint a nő?


Ezek mind felszínes, ezerszeresen túllihegett, felfújt problémák (vagy akár kifogások), amiknek státusszimbolikai háttere van. Mert ugye a végzettség is - bizonyos fokig - státusszimbólum, és nehéz megállni, hogy az ember ne kreáljon presztízskérdést belőle. A férfiaknak pedig nehéz dolga van, mivel a fele életük azzal telik, hogy be kell bizonyítaniuk, hogy igazi férfiak; helytállóak, talpraesettek, bátrak, erősek, intelligensek, stílusosak, kitartóak, szexistenek stb, és egyszerűen nehéz lenyelni, ha a nőstény bármely ilyen jellemvonásunkra, vagy arra való törekvésünkre árnyékot vet azzal, hogy "jobb" nálunk. Hibás társadalmi beidegződés, ez van.

A közös nevező a fontos. Egyetemisták között is vannak, primitív és műveletlen emberek, akik egész végig csak magoltak. Azt pedig nem tudhatjuk, hogy miért lesz valaki gyári munkás. Általánosítani lehet, de törvényszerűségeket kitalálni és ragaszkodni hozzájuk nem bölcs dolog. Lehet, hogy nagyon szegény a családja, és segítenie kell nekik, vagy fiatal korában felelőtlen volt és otthagyta az iskolát. Ezerféle oka lehet, közben viszont semmi sem zárja ki, hogy egy ilyen ember intelligens, tájékozott és törődő legyen, tehát mind érzelmi, mind intellektuális téren ki tudna elégíteni akár egy orvost, akár egy mérnököt.

2014. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is csak érettségim van alapból meg szakma hozzá, de akárhány diplomással is beszélek egyre inkább rájövök hogy ez intelligenciailag nem jelent semmit, mivel ott csak magolni kell tudni szinte ezért annyit nem tesz hozzá egy emberhez sem hogy ez különbségeket szüljön.

Kérdező gondolom te nő vagy, különben nem azt veséznéd ki hogy több nőnek van diplomája mint férfinak:D

2014. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ideális esetben nem lenne ebből semmi gond. DE! Pontosan azért alakult ez ki a férfiakban, mert a nők 99,9%-a nem választ saját maga alatt. Vannak elvárásaik, amikbe ez nem fér bele. Mert ugye jön a duma, hogy nem érzi magát nőnek mellette, és a hasonlók. Szvsz nem kell ezen csodálkozni.
2014. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, én csak azért írtam ezt, mert úgy látom, hogy a nők többsége végez főiskolát, egyetemet férfiak nem olyan gyakran. Azért kérdeztem ezt, mert én nem vagyok intelligens ember kevés oxigénnel születtem felfogó képességemmel vannak problémák, gimiben is elég problémásan ment a tanulás. Ezt a hibát elfogadtam magamba és úgy látom vannak olyan nők, akiknek alapfeltétel, hogy egy szintbe legyenek a társadalom által kreált dologba és nem azt nézik, hogy milyen ember vagy. Ezt elég undorító dolognak tartom, mert egy embernek több dologban lehet tehetsége nem feltétlenül a tanulásban, keresetben. Ezért nem értem ezeket a konfliktusokat pláne az ismerősömet, aki állandóan azért panaszkodott, mert a nője okosabb és emiatt nem érzi magát férfinak mellette. Ilyenkor lenne jó az, ha kiegészítenék egymást, ahelyett hogy a különbségeken akadnának, és szerintem jobb egy olyan kapcsolat, ahol vannak kisebb különbségek, minthogy nagyon hasonlítsunk, mert az olyan kapcsolat elég hamar unalomba fulladhat.
2014. aug. 18. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!