Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek a házasság elavult?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a házasság elavult?

Figyelt kérdés
Változott a világ, már ebből is viccet csinálnak. Nyitott házasság és egyebek...
2014. aug. 29. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Csak egyre kevesebb ember alkalmas rá.
2014. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Én vágyok egy szerető férjre később és jelenleg van is rá egy jelölt. Remélem összejön! :)
2014. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem hogy elavult, de annyira nem értem ezt a "szeretlek, de erősítsük meg papíron" is dolgot...
2014. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos pont az a baj, amit mondasz: Viccet csinálnak belőle. Már olyan gyakran és olyan gyorsan házasodgat mindenki, mint ahogy csókolózik... Elvesztette a lényegét.

Egyébként, ha valaki komolyan veszi, szerintem szép fogadalom, ünnepe két ember valós szerelmének.

2014. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

valószínűleg két " bolond " szerelmes hirtelen felindulásból elkövetett hülyesége.....


sok pénzbe kerül, macerás a válás ha arról van szó + nekem nem jelent semmit, inkább elviszem egy romantikus helyre és a szemébe mondom, hogy örökké veled leszek, ez többet ér minden fity-fasz papíros, szertartásos fogadalomnál, de a lagzi az JÓ

2014. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem elavult, csak megváltozott körülötte minden. A házasokat alig védi jobban a jog mint az élettársakat. Nincsen sok gazdasági előnye sem, már nem két család vagyonegyesítéséről szól, mert ha elválnak mindkét fél gazdaságilag is független.

Már nincsen törvényes/törvénytelen gyerek fogalma sem.

Magyarul tényleg csak egy nagyon drága ceremónia lett amit olyanok lépnek meg, akik még hisznek benne, és szépnek találják. A társadalom sem szól meg ha elválsz.

Mindezek régen nem így voltak. Az emberek, a társadalom, a jog, a gazdasági berendezkedés mind mind egy papirrá silányították. Azt meg vagy kitölti valaki vagy nem.

2014. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik annak. Feleség, gyerekek - van miért és van kiért dolgozni! Nem szinglizünk és nem csak magunkra gondolunk.


Egy bugyi? Egy bugyi. Amíg használható, addig nincs baj. Megad mindent, ismer jól, ha nem jön össze, akkor van még alkalom. Van másnap. Van következő hét, hónap, év.


Én nem cserélném el egy minden héten mással kefélek típusra magamat. Jó érzés, hogy szeretve vagy és jó érzés ezt megadni a párodnak. Mindig van kihez hazamenni és mindig ott van valaki, akivel megoszthatod örömödet és bánatodat.


Akinek elavult, annak úgyis mindegy.

2014. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem elavult, csak újra kell értelmezni! szóval a nyitott házassággal nekem semmi bajom, attól még működhet jól egy házasság, hogy a benne lévő felek szabadosan gondolkodnak. ugyanakkor pont a papír erejét tartom fontosnak, hogy emberek elköteleződjenek egymás mellett, JOGILAG is! sokan mondják, hogy csak egy papír, mert a szerelem nem ezen múlik stb... de ha valóban így volna akkor miért nem mernek egy papírt aláírni? talán azért mert titokban nem is hisznek abban, hogy működni fog a dolog. szerintem akik azt mondják, hogy a jelenlegi párjukkal akarják leélni az életüket és sza*rozzák a házasság intézményét azok titokban nem hisznek a kapcsolatban és még arra várnak, hogy hátha jöhet valaki jobb. én pont azért találom hasznos dolognak ezt az intézményt, mert ez gyakorlatilag egy stratégiai együttműködés, egy szándéknyilatkozat, hogy "oké akkor én bízok benned és te bízol bennem, a többiekben nem szabad bízni de mi egymásban bízhatunk"
2014. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már az
2014. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Hmm.. Túlkép egy szerződés .. De mi lenne ha mondjuk 5 évente lejárna és ujra lehetne kötni ..vagy a régi társsal vagy újjal ... Vagy akár a felek is meghatározhatnák h mennyi időre ... Bár szerintem ehhez a jogrendszert és a gazdaságot a fizetéseket stb... Is át kellene alakitani h a nők pl ne a vagyon miatt akarják a házasságot ...
2014. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!