Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő, ha nem hagynak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha nem hagynak nyugton a párkapcsolati témákkal?

Figyelt kérdés

24 éves srác vagyok, túl jópár csalódáson (testiségig nem jutottam sosem), az életem többi területe szerencsére teljesen rendben van. Jó szakon tanulok egyetemen, lassan végzem, sokmindent tanultam a zenétől kezdve a sportokon át, szóval tényleg minden oké a többi területen, nem vagyok ronda sem. De a csalódásaim okán már egyáltalán nem szeretnék párkapcsolatot, jól érzem magam egyedül, már óvodában is különc voltam. De már itthon is szó szerint b..ssza a fülemet a folyamatos "keress barátnőt, mert az milyen jó, nagyon rossz egyedül élni" című szöveg, hiába tudják, hogy ez engem már nem érdekel, kiábrándultam és már nem igénylem. Mivel testi igényeim vannak, akkor ha elköltözöm munkába állás után pár éven belül, előbb utóbb fel fogok keresni jópár könnyen kapható nőt, nekem már ennél több nem kell, bár ezt nem merem elmondani itthon, mert akkor hallgathatnám csak igazán a rinyálást.

Volt valaki hasonló helyzetben, mit kéne csinálni, hogy leépítsem ezeket a mások magánéletébe belekontárkodó embereket?



2014. aug. 30. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük ki mit mond, ugy éld az életedet, ahogy neked jó..Biztos csak szeretetből és jóindulatból mondják, meg ha akarod, ha nem biztos lesz még az életedben ugyis olyan helyzet, hogy szerelmes leszel és akkor kicsit másképp fogod majd látni a társ fontosságát is az életedben.
2014. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni bánni a szülőkkel és a családdal, különösen ebben a korban. Tedd számukra nyilvánvalóvá, hogy nem akarod állandóan ezt a szöveget hallani, és hogy semmi közük hozzá.
2014. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a barátnőtartás, csak sokan elfelejtik, hogy teljes értékű életet nem csak családalapítással lehet élni. Lehet, hogy te másra vagy hivatott. A lényeg úgyis az az embernek, hogy valamit hagyjon maga után a világban. Ha az család, akkor család, ha egy találmány, akkor meg az...
2014. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt aláírom kedves első válaszadó, de nem értem miért nem tudják megérteni, hogy JELENLEG ez nekem nem téma és nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e újra előtérben ez a dolog (kissé úgy érzem érzelmileg kiégtem, sokat adtam, és csak a sz.rt kaptam vissza mindig). Olyanokkal is jönnek, hogy már én sem leszek fiatalabb (mintha már 40 lennék) és nem fogok találni rendes nőt, csak vagy fiatalabb ribiket, vagy idősebb ribiket. Merthogy szerintük ha már 20 év feletti lánnyal jönnék össze az csak ribi lehet, mert annak tuti nem én lennék az első... (hát én ezeken a kijelentéseken megrökönyödtem kb.).
2014. aug. 30. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Minden családban eljön ez az időszak, én nő vagyok, és én is megkaptam már nem egyszer ezeket a beszólogatásokat, meg hogy ők az én koromban hol tartottak. Ilyenkor azt mondom nekik, hogy az én koromban nekik más lehetőségeik voltak, mint nekem (ez tény, ők sose voltak például munkanélküliek, a rendszerváltás előtt ez kb. ismeretlen fogalom volt, nekem viszont ezzel már többször szembe kellett néznem, és csak pár éve sikerült egy korrekt helyet találnom, ahol meg is becsülnek), és nem az én életemet élik. Majd alakul az élet, ahogy sikerül. Én mondjuk szeretnék párkapcsolatot, családot, gyereket egyszer, de olyan instabil, stresszes légkörben, ami nekem jutott a mostani munkahelyem előtt, még ismerkedésre se tudtam koncentrálni, mert másra kellett.
2014. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Érdekes a környezeted hozzáállása, hogy ha később találsz társat az már nem is lehet rendes lány. Én 22 éves vagyok, de volt pár kapcsolatom, tanulok, dolgozok. Most még nem is akarom magam lekötni, vagy lehet még nem találtam olyan társat akivel el tudnám képzelni a családalapitást, még annyira fiatalnak érzem magam ehhez, én 26 - 28 éves korom előtt nem szeretnék férjhez menni és gyerekeket. Hála égnek az én szüleim egész más felfogásuak, azt mondják tanuljak, ismerkedjek, utazzak, bulizzak és majd ráérek lekötni magam. Sőt ha 3-4 hónapnál tovább járok egy fiúval, mindig mondják, hogy minek kötöd le magad..
2014. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, ezeket én is mindig elmondom nekik, de mintha a falnak beszélnék. Ha valaki nem úgy cselekszik valamiben, ahogyan ők azt jónak látják, akkor az csak rosszul csinálhatja. Annyi előnye azért ennek is van, hogy legalább rendesen motivál többek között ez is a költözésre, nem kényelmesedem el. De persze ez akkor is iszonyat idegölő. Van nem egy srác a baráti körömben, akik hasonló életutat járnak be, mint én és sokszor irigykedem rájuk, hogy ezt náluk teljesen megértik, tudomásul veszik, és mondjuk évente 1-2 szer normális hangnemben megemlítik, azzal semmi gond nem lenne, de nálam már majdhogynem napi szintű a dolog, főleg anyu részéről. Az érzelmi manipulálásban a nők a profik, ebből is látszik, de hiába puhít, nincs értelme. Sokszor az van, hogy azt hiszik egy 24 éves felnőtt embert lehet úgy manipulálni, mint egy 10 évest...
2014. aug. 30. 13:33
 8/14 A kérdező kommentje:

Bocs, a 7-es az utolsó előttinek ment.

8-asnak: hát igen. Én mondjuk nem vagyok bulizós, nagy társasági ember, a nőügyeket, amik voltak (ha lehet őket annak nevezni) pedig sosem említem meg otthon, mert annyira belemásznának, hogy nemigaz, és ez nekem nem kell. A húgom (aki most kezdett pasizni) barátját már anyu szó szerint kileste, hol dolgozik stb, nem hagy nekik semmi magán teret, kb. a húgom nem is tudja önmagát adni neki, mert mindig elmondja neki, hogy mit mondjon a randin, elképesztő...

2014. aug. 30. 13:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Valószinű a szüleid nem tudnak leválni rólatok, és ugy akarják, hogy éljétek az életeteket, ahogy ők jónak látják. Én a helyedben elmennék külföldre élni, dolgozni legalább 2 évre és ha ugy adódik összeköltöznék egy lánnyal is és évente csak 1-2 találkoznék velük, amig fel nem találják a szüleid magukat. Felnőttetek, ők meg nem találják a helyüket, inkább mostmár nekik is saját elfoglaltság után kellene nézniük.
2014. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenhol vannak ilyen emberek, és nem nagyon tudod leállítani őket, max. magadban tudod kizárni, hogy ilyenkor rájuk figyelj. Egy ismerősöm mesélte, már évek óta együtt éltek a párjával, sokáig azzal nyaggatták őket, hogy mikor lesz már esküvő, tavaly összeházasodtak, most meg az a téma, hogy mikor lesz már gyerek. Ha meg már lesz gyerek is, tuti jön majd a téma, hogy mikor jön már a kistesó. Két füled van, egyiken be, másikon ki.
2014. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!