Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, hogy ezen kiakadtam?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, hogy ezen kiakadtam? Most akkor már barátok sem lehetünk emiatt? Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

8.-os koromban jóban lettem egy fiú osztálytársammal, aki történetesen nagyon helyes volt és népszerű (mert miért ne), én pedig olyan átlagos voltam, vagy nem tudom. Voltam párszor náluk és eléggé belezúgtam, de féltem bármit tenni.

Aztán biciklizés közben összetörte egy kicsit magát, eltört a keze és szalaghúzódása is lett. Viszont én nem mentem be a kórházba és haza, hozzájuk sem, mert a fiú barátai mentek és az én "barátnőim" mondták, hogy nekem ott semmi keresnivalóm (kellett 1 év, hogy rájöjjek, ezt azért mondták, mert ők még köszönőviszonyba is alig voltak a fiúval). Utána már nem volt vele ugyanolyan a kapcsolatom, elkezdett velem is bunkózni, flegmázni.

De gimibe is osztálytársak lettünk és kb. egy a baráti társaságunk, mégis csak köszönőviszonyba vagyunk 2 éve, nem beszélgetünk, csak akkor, ha kell neki valami.

De ma este kicsit sokat ivott (mint mindig) és mikor jöttem haza, leültem mellé, mert ott ült egy ilyen tószerű izé mellett és féltem, hogy beleesik. És akkor elkezdte mondani, hogy ő akkor mennyire belém zúgott, én meg csak barátként gondoltam rá, sosem vettem komolyan, mikor bókolt, vagy hasonlók. Jó, egyszer tényleg elhívott moziba, én pedig azt hittem, hogy ez ilyen csoportos dolog és elhívtam még pár embert... De hogy vehettem volna komolyan, mikor felém még sosem közeledett úgy senki???

Aztán elmondta, hogy akkor adta fel, amikor felé se néztem 2 hétig, amíg otthon volt és még csak egy üzenetet sem írtam. Én meg totál kiakadtam, mert ez így nem fair, nem is viselkedett úgy, mintha bármit érezne irántam!


Viszont nekem nagyon hiányzik, mint barát, elég gyakran gondolok a közös hülyeségeinkre, meg úgy alapból Rá, bár már nem szerelemmel szeretem. Egyszerűen csak szeretném, ha megint jóban lennénk.

Ezt hogy érhetném el több, mint 2 év "szünet" után?


2014. aug. 31. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy érheted el, ha barátodként kezeled. Beszélgess vele, menjetek el jobbra-balra csoportosan, stb. Ha beszélgetést kezdeményezel, az mindig jó, abból bajod nem lehet!
2014. aug. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy barátodat akinek balesete volt meglátogasd, kell, hogy úgy viselkedjen, mintha bármit és érzene irántad, mint ellenkező nem?


Na akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba, járni akarsz vele, vagy barátkozni?

2014. aug. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam, nem ment túl jól.

Ha chaten írtam neki, alig válaszolt, vagy vissza se írt.

Ha hozzászóltam suliban (nyáron nem láttam sokat), akkor vagy nem figyelt, vagy elkezdett máshoz beszélni, vagy hozzáragadta a telefonjához és azon chatelt.



Én gondolkoztam azon, hogy meglátogatom, tényleg... Csak aztán az akkori barátnőim, akikkel a 8.-os ballagás óta nem is beszéltem, lebeszéltek róla, merthogy biztos fáradt, meg nem akar ilyenkor vendégekkel foglalkozni és ott vannak a barátai, mit akarok én ott csinálni... Utána meg a legjobb barátja is mondott egy elszólást, mikor mondta az osztályfőnökünk egyszer, hogy milyen rendes vagyok és megszólalt a srác legjobb haverja, hogy "ja, rendes, csak éppen a barátairól feledkezik el néha" és én utána már nem tudtam mit kezdeni a helyzettel.



Ha járni is akarnék vele, már nem lenne esélyem. Elég lenne nekem az is, ha újra jóban lennénk.

2014. aug. 31. 01:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ugyanott folytattad ahol abbahagytad anno. Kiakadtál most a jogos sérelmén, mivel gondolom ő úgy gondolta, a barátok meglátogatják egymást ha baj éri őket.


Ez ilyen tündérmese-szerű dolog szomorú befejezése.


Az ő részéről ez nem barátság volt, akkor nem tudom, te most mit akarsz visszahozni?


Két dolog lehetséges, vagy még mindig kötődik hozzád érzelmileg, mint ellenkező nem, vagy nem.


Van barátnője?

2014. aug. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De nem tudtam, hogy mi most barátok vagyunk, vagy csak két osztálytárs, akik néha együtt lógnak... Meg nem mondta, hogy szeretné, hogy meglátogassam.


Ha nem barátság volt, akkor miért volt velem jóban és miért nem lépett semmit annak érdekében, hogy több legyen, mint barátság?


Nincs barátnője, de néha vannak futó dolgai lányokkal, de azok nem komolyak, csak ilyen hétvégi kavarások.


Hogy jöjjek rá, hogy kötődik-e hozzám, vagy nem?


Mert alig szól hozzám...

2014. aug. 31. 01:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lépett, elhívott moziba te meg odacsődítetted az egész osztályt.


Neki kell mondani, a balesetet szenvedő "barátnak", hogy legyél olyan kegyes és ha van egy kis időd esetleg meglátogatni akkor tedd meg?


Tudom, hogy a saját lelkiismereted akarod ezzel nyugtatgatni, mert ha nem tennéd, úgy érzenéd, hogy te puskáztad el az egészet nagyon és azt az ember nem szívesen érzi.


De a múlton már kár rágódni.


Hát legyél vele őszinte, itt már nincs értelme taktikázni, ha kettesben vagy vele, akkor mond meg neki, hogy te sem csak a barátja akartál lenni, de akkoriban semmiféle párkapcsolati tapasztalatod nem volt és nem ismerted a közeledés jeleit. (Úgy kb. mint ahogy itt leírtad)


Aztán várni kell, hogy mit fog lépni. Körülbelül ez lehet a legjobb verzió.

2014. aug. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen nem jogos, hogy ezen kiakadtál, és akár egyben bocsánatot is kérhetsz amiért szartál a fejére annyi közös móka után, de a barátnőid beszéltek le róla, szóval őszinteség.
2014. aug. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, aztán a végén közli, hogy ő azokat nem gondolta komolyan, csak részeg volt, mikor elmondta és fogalma sincs, miről beszélek... Na, az nagyon ciki lenne, mert még 2 évig osztálytársak leszünk.
2014. aug. 31. 01:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát van egy mondás, In Vino Veritas, magyarul borban az igazság.


Hát a szerelemben kockáztatni kell. Ha te biztosra akarsz menni, akkor csak ő kockáztasson? Ő már elmondta a dolgait.


De hát végül is a te dolgod, nekem sájsz egál, hogy mi lesz veletek, de ha te tényleg szeretnél valamit attól a fiútól akkor többre tartanád az őszinteségedet mint az attól való félelemedet, hogy esetleg ciki lenne. (Bár nem tudom miért lenne az - nem a kezét kéred meg, de biztos)

2014. aug. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!