Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon a melegek miért követelik a házasságkötési jogot?

Figyelt kérdés
24 éves meleg srác vagyok, és nem értem őket. Ott van a bejegyzett élettársi kapcsolat. Annyi különbséggel, hogy nem vehetik fel egymás nevét és nem fogadhatnak örökbe. Ha együtt lehetnék azzal a sráccal, akit szeretek, én lennék a világon a legboldogabb ember, hogy ő az élettársam, nem házasságkötésért pattognék...

2014. szept. 1. 10:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

EREDMÉNYHIRDETÉS!


A dobogós badarságok eddig az alábbiak:


#1: "tudod most ez a divat és minden hülyeséget akarnak, csak hogy népszerűsítsék ezt a beteg irányt..."

Ez olyan sűrű sötétség, amit késsel lehet vágni, de hiába, mert az atomvillanás sem oszlatná el.


#2: "Azért van ez, hogy megcsúfolják a házasság intézményét, ami tradicionálisan férfi és nő egyességét jelenti a családi köteléken belül azért, hogy rendesen felnevelhessenek egy vagy több gyermeket."

Gyermeket rendesen felnevelni lehet házasságkötés nélkül is azt hiszem. Tradíciókra hivatkozni az érvelés során pedig csapda.


#3: "örökbe meg nem lenne helyénvaló fogadniuk gyermeket"

Azt, hogy mi helyes és mi nem, azok mondják meg, akik nem senkik, hanem valakik. (Értsd: hatalmuk van). Ennél fogva a "helyes" és "helytelen" fogalmak relatívak és szubjektívek, az adott hatalmas személy vagy csoport érdekeitől és ízlésvilágától függően.

2014. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam, hogy a heterok verik a gyereket ha elolvastad volna rendesen hanem, hogy a 2 pár közül csak annak van esélye gyereket örökbe fogadni a melegnek nincs.
2014. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Csak ők is akarnak házasodni. Ennyi.

Nekem konkrétan 8.


A házasság jogi, és társadalmi szabályai mindig is mások voltak a más korokban, és népeknél.

Nálunk is van egy szokás, és gondolkodás róla, ami változik folyamatosan. Most ez is változik. Nem nagy ügy.

Nincsenek örök igazságok, csak most így gondoljuk. 100 év múlva elég valószínű, hogy már totálisan természetes lesz.

Sőt, ki tudja addig mennyit változik a társadalom, és a közgondolkodás.

Szóval nem szeretek "örök igazságokban" gondolkodni, mert ha végignézünk a világon mindig kiderül, hogy amiről azt hisszük, hogy örök igazság az a föld másik felén totál másképp is működik, tehát sem nem örök, sem nem igazság. :)

2014. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Mert nem tudják eldönteni hogy alkalomadtán ki menjen gyesre ezért azután úgy vélik kimaradnak egy csomó juttatásból ami a NORMÁLIS házastársaknak megadatik."

Adót fizessenek a kcsögök, de nehogy a segíjkédre pályázzanak már!:D


"Ezért követelik azt hogy a Duna visszafelé folyjon, a népszaporulat magától megoldódjon és ha lehetséges kötelező legyen melegnek lenni."

Jaaaa. Roadékok miatt nincs népszaporulat. Pedig mennyivel jobb lenne, ha kétszer annyi munkanélküli lenne, mint így, hogy csomóan nem szaporodnak!


Erről a népszaporulat-érvről az jutott eszembe, hogy akik ezzel előhozakodnak, azok inkább a mennyiségre mennek, mint a minőségre. Legyen sok gyerek, aztán majd lesz velük valami. Pedig mennyivel jobb lenne, ha mindenki a minőségre menne, és önmagát tenné fejlettebbé ahelyett, hogy csak sokszorosítja magát primitíven. Szerencse, hogy nem mindenki ilyen zombi, és így még nem vették át a Föld feletti uralmat a ...csirkék (mondjuk).

2014. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy én élek rossz világban, de még sosem éreztem úgy, hogy csak azért jöjjek össze egy lánnyal, mert a melegek házasodni akarnak és mindenkinek "b*zinak" kell lennie.

Szerintem itt elsődlegesen a házasság definíciójával van gond. Egyesek (korábbi hozzászólok között is voltak ilyenek) úgy érzik ez egy szigorúan behatárolt egység, amit csak nő és férfi alkothat és elsődlegesen az utódok létrehozása a célja, úgy gondolják sérül az intézmény, ha beleengednek másokat is. Számomra igazából ez a magyarázat sokkal inkább degradáló, mert nem feltételez érzelmeket, nem több, mint egy emberi erőforrás kitermelő létesítmény.

Ha úgy értelmezzük a házasságot, mint két emberi lény egymás felé tanúsított mély érzelmeinek manifesztációja, egy család alapja, ami nem azért van, mert hélló az ősi magyar genetikát meg kell védeni, hanem mert szükségünk van egymásra (és ez nem feltételezi, hogy mindenkinek k*rvára rokonnak kell lennie), akkor az sokkal inkább megmutatja, hogy emberek vagyunk. Persze ez az én véleményem, nem kell elfogadni.

Személy szerint a hátam közepére sem kell se férj/se feleség :P

2014. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nincs bajom azzal, ha a melegek házasodni szeretnének. Az örökbefogadást pedig hasznosnak tartom, mert inkább nőjön fel egy gyermek egy szerető otthoni környezetben (akár melegek a szülei akár nem) mint állami gondozottként. Ennyire liberálisnak tartom a 21. századi Európát, hogy nem sértjük meg milliók igényeit. Persze Magyarország csak földrajzilag Európa...
2014. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egy kb 20 éves kis buta,naiv meleg,aki még azt sem tudja mi az élet.


Én meleg vagyok,26 éves,ha heteró lennék sem házasodnék soha senkivel,gyereket sem akarok.


De attól,hogy én ilyen vagyok,még nem mindenki gondolkodik így.Ha a heteróknak van joga mindenhez,akkor a melegeknek is ugyanazok a jogok járnak.


Nyugaton ilyen bugyuta érveket nem hoznának fel ellene,mint itt egyesek,látni,hogy szinte semmit nem tudnak a melegekről,csak amit a tvben látnak,hogy a "fodrász fiú milyen cuki"..kb.Eddig terjed az ismeretük.

2014. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
"kérdező egy kb 20 éves kis buta,naiv meleg,aki még azt sem tudja mi az élet" De te 26 évesen nagyon okos vagy és jól tudod, mi az élet, mert akkora élettapasztalatod van, mi? :D 2 évvel vagy idősebb, ember.... :D Attól, hogy különbözően gondolkodunk bizonyos dolgokról, még nem kéne degradálni.
2014. szept. 1. 15:07
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert diszkrimináció megtiltani, és álszentség, és igazságtalan is....


Mert amúgy én támogatnám a melegházasságot, pedig heteroszexuális nő vagyok. Szerintem a melegeknek is ugyanolyan jogokkal kéne rendelkezniük, mint a többieknek.


Így meg úgy rinyál az ország a diszkrimináció ellen, miközben a melegházasság tiltásáról ordít hogy az... Azért büntetik őket, mert a saját nemükhöz vonzódnak.

Nem szabadna, hogy a homoszexualitás gátat szabjon annak, hogy két ember elkötelezze magát a házasság intézményében, amiről köztudott, hogy a kapcsolat legmagasabb foka, mert ez jár a legtöbb joggal.


Egy melegnek miért nem lehet joga felvenni a párja nevét? Miért ne fogadhatna örökbe? Miért nem vehet részt mesterséges megtermékenyítésben? Mire fel ez a szabályozás????? Semmi ésszerű érvet nem tudnak felhozni azok akik kitalálták, hogy melegek nem házasodhatnak Magyarországon.

2014. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,akkor egy 24 éves,16 éves szintjén ragadt egyénke vagy.


Meleg vagy,és saját magad diszkriminálnád.

Szerintem fogalmad sincs mi a különbség a házasság és a bejegyzett élettársi kapcsolat között jogilag.

2014. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!