Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon a melegek miért követelik a házasságkötési jogot?

Figyelt kérdés
24 éves meleg srác vagyok, és nem értem őket. Ott van a bejegyzett élettársi kapcsolat. Annyi különbséggel, hogy nem vehetik fel egymás nevét és nem fogadhatnak örökbe. Ha együtt lehetnék azzal a sráccal, akit szeretek, én lennék a világon a legboldogabb ember, hogy ő az élettársam, nem házasságkötésért pattognék...

2014. szept. 1. 10:25
1 2 3 4
 21/31 MrPifta ***** válasza:
kell a házasság is, de fontoabbnak tartom a társadalmi értelemben vett egyenlőséget. Ma még ha valaki meleg, akkor, titkolóznia, hazudoznia kell, ha pedig előbújik, akkor sokan semmibe veszik, kiközösítik, kirúgják, stb. EZ HELYTELEN. Azon munkálkodom, hogy ez ne így legyen.
2014. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Brandoneee20 . Meleg vagyok, igen. Viszont a magad fajta emberek miatt utálják ennyire a melegeket. Követelőzöl, gondolom felvonulsz is, mutogatod magad, direkt provokálod az embereket. Azt gondolom, hogy ez mindenkinek a magánügye, hogy mi a szexuális beállítottsága. Egyébként meg olvasgasd nyugodtan a Ptk-t... a bejegyzett élettársi kapcsolatot úgy jellemzi, hogy jogilag egyenrangú a házassággal 4 -általam a kérdésben említett különbségtől- eltekintve.
2014. szept. 2. 11:56
 23/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elvi kérdés. Mert miért van az, hogy a heteróknak lehet házasodni, de a melegeknek nem? Hadd lehessen már mindkettőnek, aztán mindenki eldöntheti, hogy akar-e házasodni vagy sem.


Én heteroszexuális vagyok, de nem akarok megházasodni, mégsem kampányolok az ellen, hogy töröljék el a különböző neműek házasságát, mert képes vagyok felfogni, hogy vannak, akiknek ez sokat jelent, és csak akkor tudják békében leélni az életüket, ha aláírtak egy papírt a párjukkal.


28/N

2014. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudnak boldogok lenni ha aláírnak egy papírt a párjukkal? pff....


látszik hogy mégse érted meg, mert azt gondolod hogy a házasság csak egy papír, és hogy a papír jelenti a boldogságot... Nem értesz te semmit és süt a hozzászólásodból a lenézés.

2014. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
jav: békében
2014. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Képzeld,még soha nem voltam felvonuláson.

De az ilyen felvonulás ellenző melegek elég irritálóak.

Kb,mintha szexorgia lenne az úton.


A Budapest parádé,meg Sziget és egyéb gyöngyszemek persze senkit nem zavarnak.Meg a csöcsök sem,az nem magamutogatás.


Általában,pont azok mutogatják magukat a legjobban,nem feltétlen egy felvonuláson.Agyhalott diszkókban,kocsmákban,stb akik szerint az magamutogatás,hogy egy tömeg végig megy az úton,

de az aktuális divatú ruházat megvan,meg az okos-bolond teló ki nem esik a kezükből.Annyira buták ezek az emberek,mint a föld.Az egész életük egy magamutogatás.

2014. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Te annyira megakarsz felelni a heteróknak,benyalni nekik,hogy ez gáz.


Közben ezerszer vadabb dolgokat csinálnak,mint te.És ilyeneknek akarsz te megfelelni.Elég gáz.

2014. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem is szeretek heterókkal barátkozni,80%-a olyan szinten buta,hogy érdemtelen bármiféle kapcsolatra.
2014. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Mert van köztük olyan aki ezt is szeretné.

Van akinek fontosak ezek a dolgok. Úgy gondolják hogy ha a heteróknak joguk van hozzá akkor nekik is.


Egyébként én is meleg vagyok,de engem nem foglalkoztat ez a dolog. Örülök hogy együtt lehetek azzal az emberrel akit szeretek. :)

Ő sem látja értelmét a házasságnak. Azt mondja hogy azt a pénzt másra is eltudja költeni. És hogy elvinne egy hétvégére ahol kettesben lehetünk :)


18/F

2014. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésedre válaszolva: (én mint hetero, persze nyilván nem tudhatom pontosan, de) szerintem egyrészt elvből, tehát azért, mert az hogy nem házasodhatnak/nem adoptálhatnak diszkrimináció, másrészt azért, mert esetleg szeretnének gyereket vállalni, ami így (férfiak esetében) kissé - fogalmazzunk úgy - nehézkes.


Félreértés ne essék: nem vagyok meleg, és nem vagyok sem melegpárti, sem melegellenes. Valahogy úgy vagyok a dologgal, hogy nem szeretem, hogy manapság divatszámba megy melegnek lenni (bár mostanában egyre inkább elgondolkodom, hogy nem is ez a divat, hanem inkább maga a feminin viselkedés), de nekem tök mindegy, hogy ki kivel él nemi életet, ameddig otthon csinálja. (Hozzáteszem, hogy én attól is ki tudnék rohanni a világból, mikor a hetero(!) tinik a buszon gyakorlatilag nyilvánosan pettingelnek.)


A baj az, hogy néha úgy érzem, hogy a fene nagy tradíciókat sokan kb arra használják, hogy legyen okuk a másikat megköpdösni. (Nem a tradíciókkal van bajom, de minta legyen, ne pedig mérce. Pl: a heteroszexualitás a normális és maradjon is az az alapvető, követendő példa, de ne nézzük le a melegeket, mert nem heteroszexuálisak.)


És éppen a köpdösődés miatt nem lehet (és egyelőre ne is legyen) a melegeknek házasságkötési joga: a magyar társadalom egyszerűen nem elég elfogadó, és nem tudná helyén kezelni a dolgokat.

Pl adott a következő szitu: meleg házaspár gyereke óvodába/iskolába jár. Hát szerintem szegény rohadtul kínlódna. És nem azért mert nem tudja feldolgozni, hogy melegek a szülei, hanem azért mert halálra szekálnák a "fúj-undorítób...k" felfogású szülők gyerekei.


Dehát mit várunk, szerintem itt még a nők egyenjogúsága sem valósult meg...

2014. szept. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!