Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ítélitek el a nőcsábászo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélitek el a nőcsábászokat?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy csak olyan emberek válaszait várom a topikba, akik végigolvassák azt, amit lentebb írni fogok. Köszönöm előre is a megértést.


Tisztelt Kommentelők!


Észrevettem a fórumon azt, hogy azokat a férfiakat, akik gond nélkül ismerkednek a nőkkel (akár egyszerre többel is) - a köznyelvben "nőcsábászok" - rendszerint negatív szerepben vannak feltüntetve, míg a kenyérre kenhető, csendes, vizet nem zavaró emberek, akik még 20-on túl is rendkívül kevés tapasztalattal rendelkeznek a hölgyeket illetően, pozitív példaként vannak az emberek előtt.


Had meséljek magamról:


Egy 25 éves férfi vagyok. A nőkkel könnyebben tudok ismerkedni. Nem okoz gondot odamenni egy nyilvános helyen egy idegen nőhöz, és beszélgetni vele, és az sem, hogy elkérjem az elérhetőségét. Az internetes ismerkedést értelmetlen dolognak tartom, amikor nincs más dolgom, viccből szoktam csajokkal beszélgetni, de elviccelem az egészet.


Persze nem volt mindig ez így! A tizenéves korom úgy telt el, hogy tipikus "kedves fiú" voltam. Amíg mások lányokkal jártak, és meséltek az élményeikről, én nem sokat tudtam mondani. Ami randi összejött nekem, annak a többsége sikertelen volt. Emlékszem, az első barátnőm is 1,5 hét után elhagyott. Az, hogy egy idegen nőt meg tudjak szólítani, lehetetlen dolognak tűnt előttem. Így szomorúan figyeltem a csinos lányokat, és de nem volt bátorságom megszólítani őket. Azonban megváltoztam. Időt szenteltem arra, hogy kutassam a női nemet. Több írást/könyvet is elolvastam ebben a témakörben, és elkezdtem fejlődni. Ma már ott tartok, amint fentebb említettem, hogy tudok ismerkedni a lányokkal, gond nélkül megszólítom őket. Egy nap több elérhetőséget is be tudok szerezni olyan nőktől, akikkel csak néhány percet beszélgetek és - képzeljétek, lett egy komoly kapcsolatom is, vele jelenleg már az esküvő is szóba került.


Tehát akkor: Amikor "kedves fiú" voltam, a lányok gyakorlatilag észre sem vettek. Amióta megembereltem magam, sikerem lett a nőknél. Miért elítélendő akkor, ha valaki azt az életmódot akarja folytatni, hogy flörtölget a lányokkal, és saját maga VÁLASZTJA ki azt, akivel majd együtt akar lenni.


Miért is baj ez? Vagy csak az irigység beszél egyes férfiakból, a nőkből pedig a büszkeség?


2014. szept. 3. 13:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

13:59-es válaszoló:


"Én nőként azt mondom, bármilyen könyv marhaság. Általános tapasztalatokat leírva segíthet, de minden nő más, mindenkihez odamehetsz ugyanúgy, vannak általános reakciók persze, de a folytatás.. "


Akiknek nincsenek gondjaik az ismerkedéssel, hanem természetes adottság náluk, bizonyára értelmetlenségnek tűnhet a könyvekből tanulni ezt az egészet. A magamfajta embereknek azonban, aki én voltam, szüksége van rájuk, és meg is lett az eredménye. Tegyük hozzá, hogy a könyvek nem azt biztosítják, hogy az olvasó Casanova lesz rögtön, csupán elméleti ismereteket biztosítanak, amelyeket majd a gyakorlatba kell átültetni. Hiszed vagy sem, a legelső sikereimet - amíg nem alakítottam ki a saját stílusomat - a könyvekben található tippek alapján értem el. Ugyanazokat tettem/mondtam, és ugyanazokat a reakciókat is kaptam a nőktől, amik le voltak írva. Teljesen olyan volt, mintha előre megírták volna egy-egy sikeremet. Ennyit arról, hogy mennyire értelmetlen könyveket használni ebben a témakörben.


"A "tudomány" az, hogy rájöjj, melyiket akarja, és vedd a jeleket, mennyire jössz be neki."


Csakhogy ezt hiába mondod egy olyan pasinak, akinek elkezdenek remegni a térdei már csak arra a vonatkozóan is, hogy oda kell mennie egy idegen nőhöz. Próbálj kicsit empatikusabb lenni, és más szemüvegen keresztül nézni a dolgokat. Teljesen hibásak a nézeteid, mert először a fejben kell rendet tenni, csak utána jöhet az a téma, hogy a nők által kibocsátott jeleket hogyan kell értelmezni.


"Sok az "erkölcstelen" lány, de erre azt mondom, miért ne akarhatna valaki csak szexet?"


Mindenkinek joga van azt akarni, amit, viszont másnak is joga van a saját világszemlélete alapján véleményt alkotni az ilyen viselkedésről. A csak szexet akaró lányok pedig unalmas már egy idő után (ha már rengeteg olyannal találkozott az ember) Én például jobban értékelem, ha a szexen kívül mást is lehet csinálni egy lánnyal, például közösen gondolkodni értelmes dolgokon.


"Igen, a férfiakból az irigység, de a női büszkeséget megtoldom azzal, hogy nekem sosem kellett nőről-nőre repkedő, egyrészt, általában unalmas figurák, másrészt, kösz, de semmit nem akartam elkapni."


Azt kötve hiszem, hogy unalmas figurák lennének, hiszen akkor nem tudnának nőről-nőre menni :-) A nők tapasztalataim szerint nem fekszenek le unalmas figurákkal, csak olyanokkal akik akik humorosak és izgalmasak tudnak lenni. Ami pedig azt illeti: Van úgy, hogy valaki csak egy emberrel fekszik le, de azonnal fertőzött lesz (ilyenek a mai fiatalok), míg más nőről-nőre megy, de ügyel a védekezésre, és 10 év ilyen élet stílus után sincs semmi baja. (Persze, én magam sem támogatom utóbbi életet, azt hozzáteszem).


"Volt ilyenem is, szigórúan dupla védekezéssel, csak szexelni akartam vele, és baromira leesett az álla, amikor otthagytam szex után, rohant is utánam, mert nem értette, miért nem tapadok rá:)"


Ez vicces lehetett :D

2014. szept. 3. 15:26
 12/22 anonim ***** válasza:

"akik gond nélkül ismerkednek a nőkkel (akár egyszerre többel is) - a köznyelvben "nőcsábászok" - rendszerint negatív szerepben vannak feltüntetve"


Ha egy férfi ismerkedik valakivel, és úgy teszi ahogy te (akár több nővel is egyszerre) akkor közölje az elején, hogy ismerkedik másokkal is vele párhuzamosan. Ha nem teszi, az a másik becsapása. Nem egyenes.


"Az internetes ismerkedést értelmetlen dolognak tartom, amikor nincs más dolgom, viccből szoktam csajokkal beszélgetni, de elviccelem az egészet. "


Innentől nem tudlak komolyan venni... én az okos férfiakat kedvelem...


Ebből a megnyilvánulásból meg süt a butaság... Igen, biztos értelmetlen rengeteg ismerősöm és a saját házasságom, plusz sok párkapcsolat, csak mert neten ismerkedtek meg... persze biztos értelmetlen:D


Az nem valami értelmes, aki így gondolkodik egy tök jó lehetőségről az ismerkedésre:) Főleg úgy, hogy gyakorlatilag ki sem próbálta normálisan.


Amúgy nem elítélendő az aki nőcsábász, csak ne csapjon be senkit...Ne nősüljön meg ha más nőket akar dugni, és ne kezdjen úgy párkapcsolatba, hogy a leendő párjával előre nem tisztázza a nézeteit.


A nőcsábászokat általában azért nem szeretik, mert nem közlik a játékszabályokat előre. Ami tisztességtelen.

2014. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mr. King, kezdesz egyre szimpibb lenni:)
2014. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ó, köszi. Megtisztelő:)
2014. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mr. King:


"Ha egy férfi ismerkedik valakivel, és úgy teszi ahogy te (akár több nővel is egyszerre) akkor közölje az elején, hogy ismerkedik másokkal is vele párhuzamosan. Ha nem teszi, az a másik becsapása. Nem egyenes."


Ismerkedéskor még nem alakult ki komoly kapcsolat a felek között, továbbá abban a zónában még csak szimpátia létezik, nincsenek komoly érzelmek. Olyan, mintha egy új, de szimpatikus osztálytársnővel beszélgetnék. Ebben az esetben nem tartozok neki elszámolással a magánéletemről, és tőle sem várom el ugyanezt. Egy komolyabb randi után már lehet arról szó, hogy akkor csak mi ketten. Mivel azonban most komoly barátnőm van, ilyenről szó sem lehet.


"Innentől nem tudlak komolyan venni... én az okos férfiakat kedvelem... "


Nem is kell komolyan venned, mert nem is akarom :-) Fiatal vagyok, szeretek a haverokkal poénkodni. Ettől még nem leszek buta ember, nem szenvedek a lexikális tudásban hiányt.


"Ebből a megnyilvánulásból meg süt a butaság... Igen, biztos értelmetlen rengeteg ismerősöm és a saját házasságom, plusz sok párkapcsolat, csak mert neten ismerkedtek meg... persze biztos értelmetlen:D"


Képzeld, én is ismerek olyanokat, akiknek így lett barátnője, házastársa, de ettől értelmetlen dolognak tartom. Neten ugyanis olyan emberek vannak, akik nem tudnak élőben ismerkedni. Semmi sem hasonlítható ahhoz az érzéshez, amikor egy sikeres beszélgetés után a lány a zsebedbe csúsztatja a telefonszámát, vagy előtted írja felegy fecnire és adja át neked. Inkább azok a buta emberek, akik az életnek ezeket a pillanatait nem tudják értékelni, és inkább az internetes társkeresők előtt töltik az idejüket, holott rengeteg szép lány megy el mellettük az utcán nap, mint nap.


"Az nem valami értelmes, aki így gondolkodik egy tök jó lehetőségről az ismerkedésre:) Főleg úgy, hogy gyakorlatilag ki sem próbálta normálisan."


Próbáltam, mielőtt elkezdtem volna megszólítani a nőket élőben, a netről találkozgattam csajokkal. Nem tetszett a módszer, nem az én stílusom. Bele sem számoltam az ottani eredményeket a statisztikámba.


"Amúgy nem elítélendő az aki nőcsábász, csak ne csapjon be senkit...Ne nősüljön meg ha más nőket akar dugni, és ne kezdjen úgy párkapcsolatba, hogy a leendő párjával előre nem tisztázza a nézeteit."


Nem minden nőcsábász egyforma :-)


"A nőcsábászokat általában azért nem szeretik, mert nem közlik a játékszabályokat előre. Ami tisztességtelen"


Nem azokról a nőcsábászokról szól a kérdés, akik a szexre mennek, hanem azokról, akiknek egyszerre több lánnyal is ismerkednek. Tehát van, aki szerint ez tisztességtelen, így már értem. Többségében azonban inkább az irigységet vélem felfedezni, mert a nőcsábászok az emberek többségénél azért nagy népszerűségnek örvendenek. A férfiak tanácsokat kérnek, a lányok pedig kíváncsiak.


Általában azok a legnagyobb kritikusok, akiknek nincs rendben a szerelmi élete - máskülönben nem foglalkoznának más emberek doglaival.

2014. szept. 3. 22:30
 16/22 anonim ***** válasza:

". Neten ugyanis olyan emberek vannak, akik nem tudnak élőben ismerkedni. Semmi sem hasonlítható ahhoz az érzéshez, amikor egy sikeres beszélgetés után a lány a zsebedbe csúsztatja a telefonszámát, vagy előtted írja felegy fecnire és adja át neked."


Mindenki tud élőben ismerkedni, de nem mindenki akar. Nekem pl inkább tolakodó érzete volt, amikor vad idegen pasik odajöttek hozzám... hát tudod mikor adom meg a számomat olyannak akivel pár percet/órát beszélek csak....(nem adom meg mert semmit az ég világon nem tudok róla). Azért aki egy idegennek így megadja a számát, az is olyan nő....


Mert azt írtad, hogy egy este akár több számot is elkérsz. Nos akkor nem beszélgethetsz velük (szerintem) 1 óránál többet... Így elég rizikós telefonszámot megadni, és kb csak a könnyebben kapható nők teszik. De ha neked ez kell...

2014. szept. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

@Mr King:


"Mindenki tud élőben ismerkedni, de nem mindenki akar"


Ez butaság, több ismerősöm is állította, hogy azért nem ismerkedik élőben, mert fél a visszautasítástól, és attól, hogy kinevetik a nők.


"Nekem pl inkább tolakodó érzete volt, amikor vad idegen pasik odajöttek hozzám..."


Valószínű nem csak Neked, hanem az összes olyan nőnek, akit olyan férfiak közelítenek meg, akik nincsenek tisztában a megszólítás szabályaival. Normális esetben egy szimpatikus idegen szabályos megszólítása mosolyt kéne, hogy csaljon a megszólított arcára, még csak akkor is, ha az időt kérdezik meg.


"hát tudod mikor adom meg a számomat olyannak akivel pár percet/órát beszélek csak...."


Valószínű minden nő így gondolja addig, amíg egy olyasvalakivel nem találkozik, aki megfelelő tekintéllyel nem rendelkezik, és mélyen jártas a kommunikáció törvényszerűségeiben. Persze, létezhetnek extrém esetek, akik valóban elutasítják az ilyenfajta ismerkedést. Tapasztalataim szerint azonban ennek oka egyrészt a felsőbbrendűség érzése, mert sértőnek tartják, hogy őket "felszedje" valaki az utcáról, így azt is elutasítják azt is, akivel például egy baráti összejövetelen normális körülmények közt megismerkednének. Erre a legnagyobb bizonyíték, hogy rendszerint lenézik azokat a nőket, akik nyitottak az ismerkedésre bárhol. Idézlek: "Azért aki egy idegennek így megadja a számát, az is olyan nő.... ". Óriási ellentmondás azonban ezeknek a nőknek a logikájában, hogy eredetileg minden ismerős, és az ő exeik is ismeretlenek voltak valamikor. Lehet, hogy ők abba az álomba ringatják magukat, hogy a társaságban az ismerkedés biztonságosabb, holott lehet, hogy az illető, akit egy baráti társaságban ismernek meg, bunkó lesz pár év múlva, miközben az, aki a plázában szólította meg, egy életre vele maradt volna.


"Mert azt írtad, hogy egy este akár több számot is elkérsz. Nos akkor nem beszélgethetsz velük (szerintem) 1 óránál többet... "


Így van. De ebbe benne vannak a visszautasítások is. Ha valaki minél több lányt szólít meg, annál nagyobb az esélye, hogy becsajozik. Ha valaki megszólít 2 lányt, lehet mind a 2 visszautasítja, akkor 0 telefonszámmal megy haza. De lehet, hogy megszólít 5 lányt, és abból 4 visszautasítja, de 1 megadja a telefonszámát, akkor igaz, hogy több visszautasítással megy haza, de a zsebében ott lesz 1 telefonszám is, aminek következtében 90%, hogy randizni fog a napokban. Éppen ezért, akinek nincs rendben az önbizalma, az nem fogja tudni ezt csinálni.


"Így elég rizikós telefonszámot megadni, és kb csak a könnyebben kapható nők teszik. De ha neked ez kell..."


Ezek pusztán elméletek. Had hozzak egy példát. A mai világban hajlamosabbak az emberek túlértékelni azokat a nőket, akik még szüzek, mert jaj, de tisztességesek, és lenézni azokat, akik már korán elveszítették a szüzességüket. Nos had mondjam el neked, hogy már tapasztaltam, hogy némely szűz lány mennyire bunkó (néha ez meg is magyarázza, hogy miért szüzek), míg azok közül, akik egy ideje élnek szexuális életet nem egy van, aki közvetlenebb. Pont ugyanilyen alapon, azok között is, akik hosszúra nyújtják az ismerkedési időszakot, fel lehet fedezni negatívumot. Azok a nők, akik ellenben hamar megadják a tel. számukat, nem mind könnyen kaphatóak. A telefonszám megadás ugyanis nem jelenti azt, hogy azonnal ágyba is bújnak az adott pasival, csak annyit, hogy bizalmat szavaznak nekik, és az együtt járásig még el kell telnie egy bizonyos időnek.

2014. szept. 12. 13:26
 18/22 anonim ***** válasza:

Na ennyi. Én nem szavazok valakinek akkora bizalmat hogy 1 óra beszélgetés után megadjam a telefonszámom:)


Nem felsőbbrendűségi érzésből veszem tolakodásnak ha odajön valaki hogy "felszedjen", egyszerűen alapból nem szeretek vad idegenekkel szóba állni. Ha baráti társaságban bemutatják, vagy a munkahelyen egy új ember, az megint más...

Neten ennyiből jobb ismerkedni. Akár 1-2 hétig is tudok valakivel beszélgetni úgy, hogy utána nem fog telefonon zaklatni:) ha mégsem akarok tőle semmit.

2014. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

@Mr King


Valószínű minden nő ezt mondja, hogy nem szavaz senkinek sem bizalmat, hogy 1 óra után megadja a telefonszámát, egészen addig, amíg nem találkozik olyannal, akinek olyan kisugárzása van, hogy pár perc leforgása alatt megadja a telefonszámát. A nők ugyanis nem racionalitás, hanem érzelmek alapján döntenek. A nők próbálják azt a látszatot kelteni, hogy racionálisan gondolkodnak, de a valóságban azonban ezt csak azokkal a pasikkal tudják megcsinálni, akik nem képesek belőlük semmilyen érzelmet kiváltani. Akik tudják, hogy kell az érzelmekre hatni, akkor ott megszűnik a racionalitás. Az esetek többségében ilyenkor mennek bele a nők olyan dolgokba, amikbe korábban nem vágtak volna bele. Persze, lehetnek olyan extrém esetek, hogy a nevelés hatására valaki nagyon visszahúzódóvá válik, ebben az esetben azonban nyilván az idegen közösségekbe is nehezen illeszkednek be.


A véleményedet egyébként elfogadni nem tudom, hiszen te az ismerkedést nem a pasi személyiségétől, hanem a helyzettől teszed függővé, ez pedig unszimpatikus. (Meg mert szerinted van olyan buta nő, aki 1 óra beszélgetés után nem szavaz bizalmat valakinek, akinek élvezi a társaságát, LOL! Akkor minek dumál vele egy órát? Megáll az ész, miket mondasz...xD Ráadásul E/1 személyben mondtad, és magadra vonatkoztattad...). Persze, senki nem mondja, hogy ne ismerkedj az interneten, ha ez neked örömet okoz. Elárulom egyébként, hogy a kezdők kifejezetten az olyan nőket célozzák meg elsőnek, akik szinte biztos, hogy visszafogják utasítani őket, mert ezáltal szokják a visszautasítást, aminek következtében a lámpaláz is csökken. Ez a módszer elég hatásos, mert egy idő után már csak mosolyognak a kosarakon, így megszűnik az akadály, hogy ismerkedni tudjanak.

2014. szept. 15. 23:47
 20/22 A kérdező kommentje:

Egyébként meg: Pasik, csajok! Írjatok nyilvános ismerkedési történeteket, lehet ciki story is!


Ha gondoljátok, megosztok veletek én is egy pár történetet!

2014. szept. 16. 00:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!