Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ítélitek el a nőcsábászo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélitek el a nőcsábászokat?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy csak olyan emberek válaszait várom a topikba, akik végigolvassák azt, amit lentebb írni fogok. Köszönöm előre is a megértést.


Tisztelt Kommentelők!


Észrevettem a fórumon azt, hogy azokat a férfiakat, akik gond nélkül ismerkednek a nőkkel (akár egyszerre többel is) - a köznyelvben "nőcsábászok" - rendszerint negatív szerepben vannak feltüntetve, míg a kenyérre kenhető, csendes, vizet nem zavaró emberek, akik még 20-on túl is rendkívül kevés tapasztalattal rendelkeznek a hölgyeket illetően, pozitív példaként vannak az emberek előtt.


Had meséljek magamról:


Egy 25 éves férfi vagyok. A nőkkel könnyebben tudok ismerkedni. Nem okoz gondot odamenni egy nyilvános helyen egy idegen nőhöz, és beszélgetni vele, és az sem, hogy elkérjem az elérhetőségét. Az internetes ismerkedést értelmetlen dolognak tartom, amikor nincs más dolgom, viccből szoktam csajokkal beszélgetni, de elviccelem az egészet.


Persze nem volt mindig ez így! A tizenéves korom úgy telt el, hogy tipikus "kedves fiú" voltam. Amíg mások lányokkal jártak, és meséltek az élményeikről, én nem sokat tudtam mondani. Ami randi összejött nekem, annak a többsége sikertelen volt. Emlékszem, az első barátnőm is 1,5 hét után elhagyott. Az, hogy egy idegen nőt meg tudjak szólítani, lehetetlen dolognak tűnt előttem. Így szomorúan figyeltem a csinos lányokat, és de nem volt bátorságom megszólítani őket. Azonban megváltoztam. Időt szenteltem arra, hogy kutassam a női nemet. Több írást/könyvet is elolvastam ebben a témakörben, és elkezdtem fejlődni. Ma már ott tartok, amint fentebb említettem, hogy tudok ismerkedni a lányokkal, gond nélkül megszólítom őket. Egy nap több elérhetőséget is be tudok szerezni olyan nőktől, akikkel csak néhány percet beszélgetek és - képzeljétek, lett egy komoly kapcsolatom is, vele jelenleg már az esküvő is szóba került.


Tehát akkor: Amikor "kedves fiú" voltam, a lányok gyakorlatilag észre sem vettek. Amióta megembereltem magam, sikerem lett a nőknél. Miért elítélendő akkor, ha valaki azt az életmódot akarja folytatni, hogy flörtölget a lányokkal, és saját maga VÁLASZTJA ki azt, akivel majd együtt akar lenni.


Miért is baj ez? Vagy csak az irigység beszél egyes férfiakból, a nőkből pedig a büszkeség?


2014. szept. 3. 13:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nekem aztán 8 hogy unszimpatikus a véleményem vagy nem. Egyébként hiába gondolod magadról hogy bedőlnek neked, és megadják a telefonszámukat. Ha velem futnál össze és tőlem akarnád elkérni, nem kapnád meg, hiába dumálod le a csillagokat az égről:) Nem szeretem a beképzelt embereket, és ez első pár percben lejönne hogy olyan vagy, szóval veszett ügy. Mindegy is, ez csak egy példa volt, én nem jönnék be neked és te sem nekem. Tehát nincs probléma.:)


Amúgy köszi, nem ismerkedem már, sem neten, sem máshol, mert már megtaláltam azt a személyt aki boldoggá tesz, és boldogan kötöttem hozzá az életem hivatalosan is. Nem is kellett hozzá sok idő. Intenzívebben 6 hónap. Szóval nem csináltam én se rosszul:)hiába nézed le ezt a módszert.


És még egy dolog: a beszélgetés arra való, hogy ismerkedjünk. 1 óra alatt nem lehet megismerni valakit és bizalmat szavazni. Aki egy óra után megadja a számát, annak tökmindegy hogy ki, csak valaki szedje már fel. Ez elég taszító tud lenni. Ez meg az én véleményem. Ami meg téged nem érdekel:)

2014. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

@Mr King


Talán a válaszaim kissé félreértésre adtak okot, ezért jobb lenne, ha tiszta vizet öntenénk a pohárba:


1. Nem vagyok beképzelt, mert nem tartom magamról azt, hogy bárkinek gond nélkül megkaphatnám az elérhetőségét. Azt viszont nem tagadom, beszélgetést tudok kezdeményezni a nőkkel ott, ahol éppen akarok, könnyen kezdeményezek párbeszédet. Ez a tulajdonságom azonban az élet mindennapi területén is megmutatkozik, és hasznomra is válik. Nem hibába, hogy több férfi, aki megtanult a nőkkel ismerkedni, arról számolt be, hogy az élete is változott.


2. Igazad van abban, hogy nekem nem jönnél be, ezért a visszautasításod sem érintene érzékenyen. Még annyit hozzáteszek, hogy nem szokásom "ledumálni a csillagokat az égről". Ha egy nő nemet mondd nekem, nem igen foglalkozom vele, hanem megyek tovább, mert tudom, hogy másoknak tetszem. A visszautasítások pozitívumáról, egyébként már az előző kommentben írtam, tehát a hagyományos gondolkodással ellentétben nem tartom bajnak, ha valaki kosarat ad.


3. Példáimat mindössze elméleti síkon futtattam, következtében tehát nem nyom a latban semmit, hogy van párod. Az internetes ismerkedést pedig nem pusztán az eredménye, hanem a minősége alapján ítélem meg. Mert persze, hogy vannak olyanok akik összejönnek, ezt magam sem vontam kétségbe, meg talán olyanok is, akik kifejezetten szeretik. Azt azonban tudom, hogy a neten ismerkedők 90%-a azért van ott, mert élőben rendszerint lámpaláza van. Mégis melyik az a férfi aki tudja magáról, hogy megvannak eszközei arra, hogy egy nap több szép lányt is megismerhet élőben, és mégis az internet előtt gubbaszt olyan olyan csajokkal, akik lehet élőben kevésbé szépek/bunkók? Persze meglehet ezt szakszerűbben is fogalmazni, hogy a netes ismerkedés miért nem éppen tanácsos, de ez most felesleges. Aki akarja, csinálja, hiszen a lelkiismereti szabadság értelmében joga van hozzá.


4. Az 1 órás beszélgetéssel kapcsolatos érvelésed pedig tele van logikai hibával. Ha két ember összekerül, és beszélgetnek 1 órát, annyi normális esetben bőven elegendő, hogy el tudják dönteni hogy meg akarják-e közelebbről ismerni egymást, vagy sem. Ha igen, akkor elérhetőséget cserélnek, és legközelebb találkoznak több időre, a közelebbi megismerés céljából. Abban az esetben pedig, ha a vonzalom nem kölcsönös, akkor már el sem jutnak az 1 órás beszélgetésig, hiszen senki sem fog beszélgetni olyannal, 60 percet, aki nem szimpatikus neki. Eddig csak egy netes ismerkedést valló nőtől hallottam olyat, hogy abban az esetben is marad a talin, ha nem szimpatikus neki a pasi, "tiszteletből". Ebben az esetben azonban láthatjuk, hogy nem az idő okozta a sikertelen randit, hanem a szimpátia hiánya. Fölösleges tehát az időre hivatkoznod, mint ami akadályra, hiszen ezt bizonyítlan maradt.


Hogy pedig mindegy-e neked, hogy unszimpatikusnak tartom-e a véleményed, az a jellemedről árulkodik, miszerint te nem is az eszmecseréért jöttél ide, meg hogy válaszolj a kérdésre, hanem azért, mert vitatkozni akarsz. Én azért elmondom, nem volt szándékomban megbántani senkit sem a meggyőződésében, akik olvasták a hozzászólásaimat, bocsánat, ha ez mégis megtörtént.


Remélem tehát, hogy most már mindent tisztáztunk, és azt is, hogy te is befejezettnek tekinted a beszélgetést.

2014. szept. 16. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!