Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A baratom fuvezik. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban elek 2 eve, o az elso itteni baratom. Nem is ertem, mi a francert jottem ossze vele, talan a magany miatt..Eletem legnagyobb hibaja volt, mert beleszerettem.

Fel eve vagyunk egyutt kisebb-nagyobb veszekedesekkel, a kapcsolat legelejen fuzgelt egy masik lanyt a neten, amit 2 honappal ezelott tudtam meg. Szakitottam, vegig bogott, hogy soha tobbet nem csinal ilyet es ott meg nem volt biztos az erzeseiben. Megbocsatottam, de nem felejtettem.

10 evig fuvezett par honap megszakitassal, fel ev kokain de azt magatol hagyta abba, 4 ev kellett hozza de akkor meg nem ismertem.

Egyszer annyira televolt (alkohol+drog) hogy lehanyta a labamat.. na ott allitottam dontes ele. En vagy a drog.

2 honapig tiszta vot, kb 1 hete beszivva jott hozzam. Szakitottunk, haza is kuldtem de masnap hivogatott, hogy ez egy kicsuszas volt de nem fordul tobbe elo, beszeljuk mar meg a dolgot..

Egyre tobbet jarkal el a haverjaival ami abszolute nem zavar, de mindig meseli, hogy a haverjai p*ncinak hivjak mert en dontottem a droggal kapcsolatban es feloras beszedet tud tartani, hogy a fu nem is olyan rossz es nem minden nap csinalna de a vegen csak annyit valaszolok, hogy ez az o elete, az o dontese, en vagy a drog. Felhaborodik rogton, hogy o mar 24 eves es tudja mi a jo neki, egoistanak hiv, hogy csak magamra gondolok. Fogalmam sincs mit tegyek, semmi kedvem olyan allapotban latni vagy akarcsak tudni rola, hogy keptelen enelkul elni. A szulei imadnak, mert 'jo hatassal vagyok ra', a nagyszulei is nagyon edesek es befogadtak a csaladba, mert a parom meg soha nem volt ennyire 'celtudatos'. Ha-ha.

Szakitani nem nagyon szeretnek mert tenyleg hozzam nott, de nem akarok szabalyokat allitani neki, amit o meg kihasznal es elkezdene a sör+fu kombot. Ti mit tennetek? A fu tenyleg nem olyan rossz?


2014. szept. 4. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A fű simán okoz hererákot. Csak hogy egy példát mondjak.

Drog.


Nem akarsz szakítani, de ha nem fogsz, akkor ez lesz tovább, nem fog a kedvedért leszokni, hisz függő, évek óta nyomatja. Előbb-utóbb pedig újra fűzögetni fog mást. Ha az elején megtette, később is meg fogja.

Ne szakíts, de akkor szenvedni fogsz mellette, de azt kussban tedd, mert vállaltad.

2014. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
csak hosszútávon rontja a memóriát, és illegális, én hagynám a fenébe mert függő, persze ő nem fogja bevallani hogy függő mert a függő sosem mondja hogy ő sajnos függő... szóval leszoktatni nem fogod tudni mert nem téged fog választani a marcsi helyett :D szerintem simán hagyd ott, mert megvan a baráti társaság akkor gondolom 1-1 buli alkalmával simán fogja folytatni , én még sosem próbáltam de ezek amiket leírtam így vannak, ez számodra most ilyen megszoksz vagy megszöksz szitu
2014. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A drog/fű/cigi/alkohol olyan mint a szerelem. Függőség. Elvész az emberi akarat, ha már benne van az ember.


Ahogy te mindig visszafogadod, mert jaj szerelem, ő meg füvezget, mert jaj a fű.


Le lehet szokni, de az nem parancsszóra megy, és nem hirtelen, és főleg nem miattad. Ha nem önmagától tér, hanem neked kell kérlelni és szankciókat bevezetni, ott nincs leszokás, sem eredmény .

2014. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bármit is mondasz neki, szívni fog. Legfeljebb letagadja. És miért is ne szívna? Ha neked nem tetszik, keress más érdeklődésű srácot. Ha meg szereted, akkor mi a baj a fűvel? Jobb, mintha beb.szna naponta.
2014. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítésképp:

"A marihuána (THC = tetra-hidrocannabinol) egy kifejezetten erőteljes, kellemes érzetet biztosító, mérgező anyag. Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát. A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést. A marihuána hatóanyaga már kis mértékű fogyasztása esetén is felgyülemlik az agyban található idegsejtek között lévő mikroszkopikus szabad helyeken (szinapszisok). Ez az elzáródás lassítja és csökkenti a kritikus információármalást az agyban – így pl. a test jelzései nem jutnak el a megfelelő helyre, vagy hamis jelzések továbbítódnak. A marihuána-fogyasztónál gyakori tünet a megnövekvő éhség- és szomjúságérzet, vizelési inger. Ugyanakkor sérül az észlelési (percepciós) képesség is, ezért gyakran fellépnek többek között vizuális, audio természetű hallucinációk is. Hosszú távú használata során a marihuána fiziológiás hatására az agy megszünteti azon kémiai anyagok termelését, amelyek a jó közérzetet, a harmónia, kiegyensúlyozottság természetes érzetét okozzák, így a fogyasztónál egy bizonyos rendszeresség nyomán kialakul a lelki (érzelmi) függőség után a kémiai függőség. A marihuána-függővé vált személy elveszti az észlelés, gondolkodás és a valóságlátás eredeti minőségét, szellemileg és lelkileg leépül. A marihuána fogyasztón elhatalmasodik a fogalmak és gondolatok alkotásának nehézsége, mérlegelését nehezíti a gyenge koncentráció, a természetes motivációk elvesztése. Mindennapjait a széles hangulatingadozás, agresszió és ellenséges viselkedés, valamint a depresszió, szorongás és paranoia teszik pokollá. A mariuhána tipikus fogyasztása irritációja folytán növeli a gége- és nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát. Füstje jelentős károsodást és pusztítást okoz a tüdőben, így csökken a tüdő oxigénhozó és szén-dioxid eltávolító képessége. Lerakódásai elősegítik a hörgők begyulladását, megvastagodását és a nagyobb mértékű nyálkaképződését, amelynek hatására keskenyebbé válnak a légutak. A marihuána füstje kétszer annyi kátrányt tartalmaz, mint a hagyományos cigarettafüst ezáltal nagyobb mértékben növeli a tüdőrák, a tüdőgyulladás, és fertőzés kialakulásának kockázatát. Mára a kutatások igazolták, hogy növekedésben, fejlődésben, az energiaszint stabil fenntartásában és a szaporodásban szerepet játszó mirigyek, szervek és hormonok hálózatát is károsítja a marihuána (agyalapi mirigy, pajzsmirigy, gyomor, nyombél, hasnyálmirigy, mellékvese, here, petefészek). Ezek mellett rombolja az immunrendszer azon képességét, hogy megvédje magát és a testet a támadó baktériumok, vírusok, kémiai anyagok, idegen részecskék, paraziták, gombák, egyéb mikororganizmusok és fertőzések ellen, valamint csökkenti az immunrendszer azon képességét, hogy védje a testet és megakadályozza a burjánzó (rákos) sejtek növekedését. Közvetlenül károsítja a gerincvelőt és a belső elválasztású mirigyeket. A marihuána használata csökkentheti és károsíthatja a spermákat, azok számát és sebességét, valamint a szexuális vágyat. A nőknél a petesejtet károsítja, negatívan befolyásolja a peteérést, megzavarja a menstruációs ciklust és megváltoztatja a hormonszintet. A terhesség alatti rendszeres fogyasztás csökkentheti a születéskori testsúlyt és a magzati alkoholfogyasztásos szindrómához hasonló fejlődési rendellenességeket eredményezhet (túl kicsi fej, elégtelen növekedés és fejlődés). A marihuána és származékai fogyasztásának pedig a legújabb ismereteink szerint károsíthatja a kromoszómákat, amelynek eredményeképpen a sejtek rendellenesen működnek, és torzul az örökítőanyag-állomány is."

2014. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd elvonóra, és ha ez sem segít, akkor szakíts vele.
2014. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Eleg gyakran be is b*szott, de azzal mar leallt. Rengetegszer mondta, hogy o sem akart mar szivni de nem volt oka abbahagyni blablabla. Inkabb megszökök, minthogy megszokjam.
2014. szept. 4. 14:38
 8/14 anonim ***** válasza:
"Inkabb megszökök, minthogy megszokjam." blablabla... :P
2014. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szeretem, segitek neki de o nem vevo ra. Max leforditom a fu hatranyait nemetre es vigyorogva felolvasom neki, mas nem jut mar eszembe. Szeresse a drogot, vegye felesegul stbstb. :D
2014. szept. 4. 14:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Fordítsd le neki, tedd az asztalára búcsúlevélként, te meg lépj le.
2014. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!