Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek két nagyon különbö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek két nagyon különböző típusú ember között működhet egy kapcsolat?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Úgy látom mostanság a két hetes Facebookon "imádat" is kapcsolatnak számít. A szép emberiség...


Ahol ellentétek vannak nagyobb eszmei, implicit módon ott nem lesz kapcsolat. Ha lenne kizárnánk az egyén szubsztanciáját, s megalázóvá válna ez a fogalom.


Ahol nem alapvető fontosságú eszmei ellentétek vannak ott nem feltétlenül ellentétekről van szó, hanem egymást kiegészítő egyedekről.


Aki lepontozott elmondaná miért tette?

2014. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én, ha különböző típusú emberekről beszélünk, inkább temperamentumbeli, viselkedésbeli, jellembeli különbségekre, ellentétekre gondolok, már csak a "típus" kifejezés miatt. Pl. egyik nyitott, beszédes, a másik visszahúzódóbb, csendesebb, hogy egy nagyon leegyszerűsített példát hozzak fel. Az ilyesmit szerintem nyugodtan lehet különbözőségnek nevezni. Úgy gondolom, tapasztalom (és azért már több éves házasság áll mögöttem), az ilyenek nem feltétlenül akadályozzák a kapcsolatot.

A komoly világnézeti különbségek már igen.

2014. szept. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az egyik a másikat kiegészíti, tehát szerintem igen, sőt: egy idő után az erősebb jellemű kissé pozitív irányba tudja változtatni a gyengébbet.
2014. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Gyémántlány ***** válasza:

Nekem sosem működött a barátaimmal, szerintem tehát nem.

De gondolom ez változó, és sok mindentől függ.

2014. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!