Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
Mégis sok ember a hasonlóságot keresi a leendő párjában. Hogy van ez akkor?
2014. szept. 12. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetekben vonzó lehet az ellentét, de a hasonlóságok inkább összekötik a feleket.
2014. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, vonzzák egymást, viszont hosszútávon nem müködik éppen az ellentétek miatt. Hosszú távon jobb egy hasonló.
2014. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele: hosszútávon mi kifizetődőbb?

A folytonos ellentét, és az ebből származó félreértések/veszekedések, vagy a viszonylag azonos vélemény, egyetértés? Nem könnyebb azzal meglenni egy fedél alatt, aki nem csesztet napjában háromszor, miért lett fűzöld a fal, amikor az ő kedvenc színe a lila? Vagy akivel nem kell hosszú perceket azon gondolkodni, mi legyen a vasárnapi ebéd, mert amit te megesz, attól a másik hányik?

2014. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból logikus, hogy olyan embert keresel, akivel van közös témád, de pl. Egy nagyon heves embert egy nyugodt kiegyensúlyoz
2014. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg cáfolom azt aki azt állítja hogy nem lehet hosszútávú ha van ellentét! Nálunk sokszor elő fordul hogy valamiben nem értünk egyet, de tiszteletben tartjuk egymás véleményét és el fogadjuk a másikat olyannak amilyen! Meg tanultuk tolerálni a másikat és tudunk kompromisszumot kötni még ha nem is tetszik mert ez oda vissza működik! Ha valamelyikünk hibázik akkor a másik nem hanytorgatja fel, hogy igaza volt, hanem össze fogva ki javítjuk amit a másik el rontott! Nálunk működik már lassan 13 éve és köszönjük szépen boldogok vagyunk!
2014. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen vannak kivételek,de én is azt tapasztaltam,hogy hasonló mentalitású és életszemléletű emberek jobban kijönnek egymással hosszú távon.
2014. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5ös, nem hiszem, hogy a kérdés arra vonatkozik, hogy egy pár közös nevezőn van, de néha azért vannak ellentétek. Persze, hogy vannak ellentétek, viták, minden kapcsolatban, még abban is, ahol teljesen egyfomák. Szerintem itt a kérdés arra vonatkozik, amikor a felek olyan szinten eltérnek egymástól, ami már vonzó, mert annyira más és új, hogy az izgalmas, és az kell neki.

Nekem volt ilyen kapcsolatom, másfél évig tartott. Úgy kell elképzelni, hogy szó szerint SEMMI közös nem volt bennünk. Moziba menni nem lehet, mert ami neki tetszett, nekem nem, zenét hallgatni, koncertre menni nem lehet. Színházat nem szereti, öltözködésemben meg akar változtatni, az ő stílusa meg engem irritált. A világnézet is teljesen más, olyan szintű különbségekkel, mint a náci és a hippi nézőpontok. Még ha nem is pont ez, de ennyire különböztünk. Másfél évig jó volt, érdekes volt, izgalmas volt.

Aztán találkoztam egy olyan férfival, akivel olyan szinten nagy az összhang, a megértés, hogy elképesztő. Zene, filmek, érdeklődési kör, világnézet, végzettség, az elképzelt jövő, az ízlés nagyon sok mindenben (könnyű volt bebútorozni a lakást), etc. Sokkal könnyebb vele boldognak lenni, és nincsenek frusztrációk, amiért egyik vagy másik fél lemond valamiről, amit szeret, csak mert a másik nem szereti. Az exemmel folyamatos gond volt, hogy a szexuális életben mindig másra vágyott, amit én sosem tudtam volna megadni neki, a mostani barátom meg majdhogynem ugyanazokat a fantáziákat tartja vonzónak, mint én. Sokkal, de sokkal könnyebb így az együtt élés (mert azóta már összeköltöztünk), a párkapcsolat fenntartása, és úgy általában az egész élet kiegyensúlyozottabb, boldogabb. Nem is veszekszünk, és ha mégis, az is olyan szintű dolgokon, mint hogy felkajálta az utolsó maradék sütiket is, nekem nem hagyva. Konkrétan amióta együtt vagyunk, két, ehhez hasonló kaliberű vitánk volt, pedig nem tegnap jöttünk össze. Az exszel az első két hétben veszekedtünk már, mert ez nem volt jó, az nem tetszett, egyszerűen mások voltunk.


Izgalmas az ellentét, de a különbségek előbb-utóbb kiütköznek. Nem mondom, hogy nem lehet vele együtt élni, akár még izgalmas is lehet, de én személy szerint boldogabb vagyok olyan kapcsolatban, ahol nem kell nap nap után megküzdeni azért, hogy működjön, hanem magától megy az egész, simán, természetesen, és gyakorlatilag kompromisszumokra sincs szükség, mert mindkettőnknek majdhogynem ugyanaz a jó. Én sokkal jobban érzem így magam. Más nevében nyilván nem nyilatkozhatom.


Kérdező, szerintem ezért van ez így, de nyilván ez személyenként változó.

2014. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kurtz Bickle ***** válasza:
Azt kihagytátok, hogy akkor is nagyon vonzó lehet, ha van egy gyengeségünk - legalábbis valami, amit mi annak tartunk - viszont a másik meg ezen a téren pont olyan, amilyenek mi is lenni szeretnénk. Mondok egy primitív példát: a lány "visszahúzódó" (gátlásos) amit nagyon nem szeret magában. Összeakad egy nagyszájú fiúval, aki nem szégyenli magát, meri hallatni a hangját akár társaságban, akár csak kettesben vannak. A leánynak nagy eséllyel tetszeni fog emiatt.
2014. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ezek az ellentétek szimpatikusak a másiknak kiegészítik, ellensúlyozzák egymást, akkor igen, ha viszont unszimpatikusak, ha komoly világnézeti kérdésekben okoznak ellentéteket, akkor nem.
2014. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!