Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mi a magyarázat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a magyarázat a munkahelyi kapcsolatok egyoldalúságára?

Figyelt kérdés
Néhány munkahelyet megjártam az elmúlt években, s mindenhol azt tapasztalom, hogy a nők rá se szagolnak a náluk alacsonyabb beosztású férfiakra. Minden nőnek kivétel nélkül magasabb beosztásban dolgozik a párja. Őszintén szólva, egyszer majdnem sikerült összejönnöm egy kolléganőmmel (habár nem azonos üzemben dolgoztunk), viszont amikor megtudta, hogy én csak egy nyamvadt hegesztő vagyok, onnantól kezdve le voltam koptatva, holott egész jól elvoltunk, amíg nem mondtam el neki a konkrét munkakörömet. Ti mit tapasztaltok a munkahelyeteken?
2014. szept. 27. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Google keresés: hipergámia

Nyisd meg az első találatot. A "ffihang" nevű oldalon. Ott van egy bővebb magyarázat.


Röviden: A nők jobban vonzódnak a náluk magasabb státuszú férfiakhoz. Persze a magasabb státusz önmagában nem elég, hogy egy férfi megfogjon egy nőt, de pl. egy alacsonyabb és egy magasabb státuszú, egyébként személyiségben, kinézetben ugyanolyan férfi közül a magasabb "győz" legtöbbször.


De ebben semmi rossz nincs. Ez nem tudatos, szándékos dolog a nők részéről. Biológiai, evolúciós dolog. Pont úgy, ahogy a férfiak meg a minél csinosabb nőkre buknak. Egyik nem sem direkt csinálja ezeket, hanem belénk kódolódott a pár millió éves evolúciónk alatt.

2014. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!