Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önző dolog volt ezt felhozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző dolog volt ezt felhozni a barátnőmnek? Ha igen, hogy lehetne jóvá tenni?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt, és most hogy idén kezdtünk egyetemet Budapesten, úgy éreztem a kelleténél kevesebbet foglalkozik a kapcsolatunkkal: a közös programokat amiket javaslok lefújja, heti max egyszer tudunk találkozni, akkor is én emgyek hozzá, és annyi hogy együtt alszunk, mert a testi dolgokhoz fáradt. Eseteleg még együtt jövünk haza a buszon. Facebookon is csak akkor beszélünk, ha én írok nagyrészt.

Megértem, hogy kimerítő az új környezet emg minden, de nekem is kemény az egyetem, mégsem hanyagolom magunkat.

Felhoztam Neki ezt, hogy mindketten igyekezzünk úgy beosztani az időnket hogy egymásra is maradjon, mert ennél csak több dolgunk lesz ezután, ne hanyagoljuk a kapcsolatunkat, mert részéről most ezt érzem, és hiányzik mikor annyit puszilgatott meg szeretgetett, és már az idejét sem tudom mikor bújtunk össze igazán, nem csak úgy futólag.

Ez elég érzékenyen érintette: követelőzésnek, gyermeteg dolognak, kicsinyességnek nevezte ezt, és hogy ezzel a bejelentéssel pont az ellenkezőjét hozom elő. Úgy érezte, hogy nem becsülöm meg azt amit kapok tőle, hogy itt követelőzöm és nem vagyok Vele megértő, hogy Neki meg kell szoknia az új környezetet.


Lehet, hogy igaza van részben, de szerintem az én kérésem is érthető egy bizonyos szintig, pedig a testi dolgokat nem is említettem, pont ezért hogy ne érezze követelőzésnek. Ti mit gondoltok, tényleg nagyon önző voltam? Hogy lehetne jóvá tenni?


2014. okt. 24. 09:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egy kicsit önző voltál. Nem vagytok házasok, neki így arra is fel kell készülnie, ha nem Veled éli le az életét. Kell diploma, kapcsolatok, jó állás, egzisztencia, csakúgy, mintha szingli lenne. Az első félévek a legkeményebbek, ilyenkor sokakat buktatnak, aminek anyagi következményei is vannak. Úgy tudod jóvátenni, ha kicsit türelmesebbé válsz és igyekszel a saját érzéseidről beszélni, nem őt faggatni, minősíteni, vádolni és ne követelőzz. Jó tehát, ha mondod, hogy ma nagyon csinos és spontán megcsókolod, nem jó, ha olyat vágsz a fejéhez, hogy tuti megcsal. Csak pozitívan! Szurkolok, hogy átlendüljetek ezeken a kezdeti nehézségeken.
2014. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ 11-es, én is így látom valahogy. Azóta éppen ezért már őszintén bocsánatot kértem Tőle, amiért siettetem és nem voltam vele megértő. De a Te tanácsodat is megfogadom természetesen.
2014. okt. 24. 11:11
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként úgy gondolom, nem feltétlenül csal meg. Én még soha nem csaltam meg senkit, de viselkedtem már így, mint a barátnőd. Már nem voltam szerelmes egyáltalán, idegesített a barátom, az is, ha írt FB-n, látni se akartam, de még a szakításhoz se volt kedvem. Ezt játszottam néhány hónapig, mire végre otthagytam. Nem volt közben más pasi, senkivel nem ismerkedtem, nem léptem félre, inkább a barátnőimre koncentráltam akkoriban és a családomra, valamint a suli is sok időmet lekötötte. Igaz, hogy szakítás után azonnal kivirultam és elkezdtek ostromolni a férfiak, így nem telt el másfél hónap se, mire újra volt valakim.
2014. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
én lányként mondom hogy igazad van teljesen és jogosan hoztad ezt fel . fordítva a sajá kapcsolatomban engem is zavarna és sokáig én sem türném el. én erre annyit mondanék h ha szeret akkor akar veled és fog is veled találkozni megbeszéli a dolgokat és változtat. ha nem akkor ott nem egyetem a baj . remélem érted :S úgy h üljetek le és nyugodtan mondd el neki újra és ha pár héten belül nincs változás akkor kár eröltetni
2014. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Költőnő? ***** válasza:
#13 pont az én gondolataim fogalmazta meg. ha vki ennyire türelmetlen, ingerlékeny a másikkal (látszólag ok nélkül), ott sztem is vmi baj van. Mmmint nem arról van szó, h baj h kiakadt. Hanem h ennyire. Mellette ott van az is, h egy ideje nincs szex... Most nem azért. Nem vagyok nimfomán, de egy nőnek a jó szexre szüksége van időről időre, mégha hullafáradt is. Szal nekem összességében ez az egész vhogy fura. De ne legyen igazam.
2014. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! A válaszokat nem mindet olvastam el, csak a te hozzászólásaidat.

Külső szemmel nézve egyáltalán nem jogos a sértettsége! Legjobb védekezés a támadás elven támadott le, mert tudja, hogy igazad van, de nem akar rajta változtatni. Eljátszotta a sértődöttet, hogy te érezd magad kellemetlenül, és hanyagold a témát. Pedig csak a barátnődet szeretnéd, kicsit gyakrabban, és normálisan próbáltad vele megbeszélni. Külső szemmel én ezt látom, sajnálom.

Egyáltalán nem volt önzőség a viselkedésed, az övé annál inkább, csak lehet ezt te a rózsaszín felhőben nem látod. Nem neked kell jóvá tenni, úgy gondolom. Te jót akartál, és javítani a kapcsolatotokon. Ő pedig ezt nem akarja, vagy még nem biztos benne.

2014. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!