Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan haragudtam meg rá?

Figyelt kérdés

Én és a barátom 23 évesek vagyunk és 3 éve vagyunk együtt, 1 éve össze is vagyunk már költözve.

Tegnap volt a születésnapom, szűk családi körben megünnepeltük. A barátom ajándéka egy gyűrű volt, először nem tudtam mire vélni a helyzetet és a családtagjaim se, döbbentség volt, csend... Látta rajtam, hogy a fejem egy nagy hatalmas kérdőjelből áll, majd mondta, hogy ezt a gyűrűt azért kapom, mert szeretem az ékszereket, mivel inkább gyűjtögetős típus vagyok és főképp bizsujaim vannak, ezért meglep egy arany gyűrűvel. Nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek, persze nem akartam balhét a család előtt, így mikor kettesbe lettünk, neki is fogtam.

Nem az bántott, hogy kaptam egy arany gyűrűt, hanem az, hogy ezt így hogy a francba? 3 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk és oda állít nekem egy olyan gyűrűvel, aminek semmi jelentősége nincs? Egy ilyen párkapcsolatban nem illetlen egy ilyennel megajándékozni a lányt? Engem nem érdekelt, hogy most vagy 1-2 évvel később jegyez el, de az, hogy tudatában van annak, hogyha meglát egy gyűrűt a lány már rögtön eljegyzésre gondol, örül, tök jó, felhőtlen boldogság önti el, majd benyögi, hogy bocsi, nem az, hát... szerintem illetlenség! Megbeszéltük, hogy suli után fognak majd megtörténni a dolgok, a nyáron fejeztük be, találtunk munkát és rendes lakást, van pénzünk is. Bármikor esedékes lehetne már az eljegyzés, suli után vagyunk, a gyűrű meglátásával erre lehet számítani, miért nem kalkulálta bele, hogy csalódás lesz? Azóta beszéltem a szülőkkel, ők nem tudtak a gyűrűről, de mindenki azt hitte, hogy ott, akkor lesz eljegyzés, mire gondoljon az ember? Azt mondta, hogy ne haragudjak, ez át se futott a fejében. Mindenkinek átfutott egy pillanat alatt, neki nem volt elég átfutnia az agyában ajándékkeresés közben... Lehet ha másképp állította volna be a helyzetet, nekifog egyből mondani vagy más lett volna valami... de most csalódott vagyok picit. Őszintén eddig ezen nem is agyaltam, talán eddig vagy háromszor beszéltünk a dolgokról komolyabban, de nem izgatott a dolog annyira, hogy ezen járjon a fejem minden nap. De ha most megkérte volna a kezem, igent mondtam volna...

Mi erről a véleményetek?



2014. okt. 31. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, én is korodbeli lány vagyok, és ahogy így írtad a történeted, hát nekem is leesett az állam. Szerintem ez egy kicsit bunkóság volt a párod részéről. Nem azért, mert vett, hanem ahogy odaadta. Szerintem így a szülők is csak pislognak, hogy ez most mi volt?! Mert a párod majd ráfogja, hogy ez csak egy ajándék mit fújod így fel. De nem, szerintem egy picit jogosan akadtál ki. Mert szerintem, ha már odaadja, akkor mondhatta volna frappánsan, hogy szeretlek blabla...ez csak az igazi gyűrűd előszele...meg az, hogy szereted a gyűrűket blabla... azért, hogy félreértés ne essék. Így meg te is illetve a szüleid is (ami sokat nyom alantban) sem álltak volna ott értetlenül. Amúgy én is erre gondoltam volna a helyedben. Mindig is ilyen volt a párod? Amúgy ahogy szoktam mondani, amikor a férfi meglepetést tervez én már félek előre..nem szeretek meglepődni. Szóval szerintem jogos. Bár ezt ő is tudhatta volna. De ez miatt ne balhézzatok. Párod figyelmetlen volt.
2014. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából néha gyerekesen gondolkodik és a helyes útra kell téríteni, de egyébként markáns, kemény természetű ember, vannak céljai, jövőképe, csak néha kicsit mintha nem tudná felmérni a helyzetet. Ezért nem számítottam gyűrűre és ezért nem is erőltetem az eljegyzést, mert nem hiszem, hogy teljesen férfi lenne. Bár lehet ez a kelekótyaság emberi természetéből fakad és Ő csak ilyen... :) Néha megtudja állítani az ütőt bennem, de ez szabály szerűen ledöbbentett, hogy hogy a francba képzelte ezt... meg se merem a többieket kérdezni erről a dologról, hogy most hogy gondolnak emiatt a barátomra... annyit tudok, hogy ők is ledöbbentek és másra számítottak...
2014. okt. 31. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem nézett még elég filmet szegény flótás. A nők ha már meglátnak egy gyűrűt, sikongatnak, úristen-úristen-úristen! Mintha a házasodás lenne a világ legfontosabb dolga. Mondtam én mindig, hogy bolondok, de hát, ez van.
2014. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen kedves utolsó, de akkor miért a szűk család előtt? Általában ezt így szokták. Remélem majd neked is így fog a barátnőd reagálni, hogy ott állsz a gyűrűvel és azt mondja majd, hogy köszi az ajándékod, nagyon szép. (Írásodból gondolom,hogy fiú vagy.)
2014. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, " nem hiszem, hogy teljesen férfi lenne" ezt írtad, ez alatt arra gondolsz, ha meg kérne, nem biztos, hogy teljesen nyugodt szívvel mondanál neki igent?
2014. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyilván azért történt az egész, mert még nem érett meg rá, így nem látta át a dolgokat, de egyszer úgy is felnő, így ha most kérné meg, igent mondanék :) Bár még haragszok rá, mert még rosszul esik és nem tudom hogy álljak a dologhoz...
2014. okt. 31. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!