Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szakítsak a barátommal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakítsak a barátommal, ha nem akarom megbántani, meg nagyon sokmindent tett meg értem?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék én lenni a szemét ribanc, aki kihasználta, mert nem is használtam ki, de mindenki ezt fogja rólam gondolni. Tényleg nem akarom megbántani, csak nem szeretem. Két hónapja vagyunk együtt, az elején nagyon szerettem, vagy legalább is azt hittem. De már legalább 3 hete azt érzem, hogy csak barátként tekintek rá. Sokmindent megtett értem, meg elfogadott így, hogy nekem kicsi gyerekem van, szereti a picit is nagyon. Amúgy 22 éves vagyok, a barátom meg 31. Oké, hogy én anya vagyok, de azért ő mégis komolyabb gondolkodású nálam bizonyos dolgokban, szóval én nem hittem, hogy a korkülönbség gond lehet, de talán mégis az. Nem akarom, hogy neki rossz legyen, és tudom, hogy nagyon nem szép, hogy szakítani akarok vele, amikor 300 km-ről ideköltözött miattam, felmondott a munkahelyén, meg minden. Mondjuk nem én kértem, de nem is mondtam, hogy ne jöjjön. De én úgy érzem, hogy nem ő lesz az igazi, szeretnék még ismerkedni. Nem pasizni, csak simán ismerkedni, megtalálni azt, akit én is tudok szeretni. Igazából már van is egy srác, aki tetszik nekem, és akinek én is tetszem (ő nem tudja, hogy van barátom, nemrég ismertem meg, egy barátnőm haverja), úgy érzem, vele jobban összeillenénk. De nagyon csúnya lenne, ha szakítanék a mostani barátommal, és pár nap múlva már összejönnék valaki mással?

Ez most tudom, hogy így leírva nagyon nyeglén hangzik, de higgyétek el, nem vagyok én egy ribanc, én csak szeretném végre megtalálni a társam, ha már a fiam apjával olyan csúnyán mellényúltam. Szeretném, ha a fiam már csak olyanra tudna visszaemlékezni, hogy legalább nevelőapja van. Csak még fiatal is vagyok, szeretek jönni-menni, de a mostani barátom ehhez már túl "földhözragadt", ő már sokszor a kifogásokat keresi, hogy ne kelljen csinálni semmit, nem elég spontán. Én meg sokszor csak felkapom a gyereket, be a babakocsiba és nekivágok a városnak. Illetve ezt tenném, de a barátomnak minden ilyen akciót be kell jelenteni napokkal előre.

MIT TEGYEK????


2008. aug. 13. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Én is épp szakítást tervezek... (meg van az okom nekem is :S) Én arra gondoltam, hogy leülök vele elbeszélgetünk és megmondom neki, hogy nek ez így már nem jó,mert aranyos meg szeretem,de elhanyagol és tudom hogy nehéz lesz nemet mondani, de mindkért félnek jobb lesz így. Mond el neki hogy mit érzel,ne vágj semmit a fejéhez és mond,hogy ettől beszélgethettek,találkozhattok(ha akarsz),de Te már nem úgy tekintesz rá vagy hasonló :) Sok sikert és kitartás!!
2008. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, ha tényleg ennyi mindent megtett érted, akkor akármit is csinálsz vagy mondasz, mindenképpen meg fogod bántani vele, és abban is biztos vagyok, hogy a közös ismerősök gyakran fogják a nevedet és a "szemét kurva" kifejezést egy mondatban használni.


DE! Minél előbb lépned kell, mert minél tovább vársz, annál rosszabb lesz mindenkinek. Nyugodtan mondd meg neki az igazat, hogy rendes pasinak tartod, de ennyi, nem vagy belé szerelmes. Tutira nagyon fog fájni neki, de inkább most, mintsem pár év múlva félrekefélj és hasonlók.


A másik srácot meg picit tedd még parkolópályára, pár hetet mindenképpen várj az összejövetellel, különben tényleg mindenki azt fogja hinni, hogy az új srác miatt lett vége az előző pasival a dolognak, és abból nem fogsz tudni jól kijönni.

2008. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ott kezdeném, hogy inkább legyél "szemét ribanc", minthogy lánccal a lábadon élj évekig, boldogtalanul. Nem?

Én először is elhidegülnék mellőle. Természetesen nem feltünően, csak halványan érzékeltetve, hogy nem olyan minden, mint régen. Például nem mindig vagy benne a közös programokban és megmutatod, hogy csak barátként kezeled. Egy idő után fel fogja fogni, jobb esetben már egy hét után. Ne játszd, ha nem szereted. Éreztesd vele, hogy gubanc van.

Később kezdj el vele beszélgetni. Kérdezz tőle, te is mesélj el neki dolgokat. De ez még kezdő fázis, ne vidd túlzásba. Konkrét mondatot nem tudok mondani, mert ez úgy jön azonnal. Például "mostanság furcsán érzem magam...".

Aztán hívd el többször beszélgetni, de sose térj ki nagyon a lényegre. Ne feledd, hogy kissé meg kell lágyítanod és "felkészítened" a szakításra. Később már próbáld teljesen tudtára adni, hogy ő csak barát. Például ne csókkal, hanem csak egy egyszerű puszival köszöntsd. Természetesen ez ritkábban, majd egyre gyakrabban forduljon elő.

Én azt javaslom, hogy így kezd el "felkészíteni", hogy később ne érje nagy meglepetés és csalódás.

A barátnőm (inkább ismerős) nagyon "durva" módokkal szabadult meg a barátjától. Túlzottan ránőtt az életére. Először műsírásokat rendezett, hisztizett, tombolt. Aztán egy "naplót" írt és "véletlenül" az asztalon felejtette, miszerint már nem érez úgy a barátja iránt, mint eddig. Aztán meg a szeme láttára csalta meg (nem véletlenül). És elérte, hogy a srác szakítson vele. Kérlek, te ne ezt az utat válaszd. Inkább az őszintét. De az sajnos keményebb és ne feledd: egy szakítást nem lehet csalódás nélkül átvészelni.

Lipton

2008. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal inkább magát okolhatja, hogy nem volt előrelátóbb. Várhatott volna még a költözéssel is, nem lett volna muszáj azonnal. Tényleg kellemetlen a helyzet, meg elég szarul fog kijönni, de ha nem megy, akkor nem megy... 31 éves fejjel ilyen dolgokat már meg kell értenie. Biztos nem fog menni úgy, hogy ne bántsd meg, de nem kötözheted magad hozzá, ha nem ő erre a megfelelő... De a másikat szerintem is pihentesd kicsit.
2008. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, ne masok velemenyere adj! az h masok minek tartanak vagy minek nem tartanak sosem izgasson a dontesedben. Neha onzonek kell lennunk es a sajat boldogsagunkat nezni. Ha tudod h nem vagy vele boldog es tudod h masra vagysz akkor ne huzd tovabb, mennel tovabb megy a dolog hidd el annal rosszabb. Ha meg vele maradsz sajat magadat csapod be, meg hat jelenlegi baratodat is. mert ami van koztetetk az nem igaz.

A szakitas nem konnyu es sokszor fajdalmas. Foleg akkor ha a masik fel azt hiszi ami van az tokeletes. Hidd el majd a baratod is belatja idovel h az a kapcsolat ami van koztetek nem mukodott volna. En is voltam ebben a szituban igaz az en exem szakitott velem. Az is igaz h emailben tette meg. Ilyet azert ne csinalj, inkabb vallald fel onmagad es a szemebe mond. igaz fajdalmas de sokkal oszintebb es nem bantod annyira meg a masikat. Visszaterve nekem nagyon szarul esett mert azt hittem h a srac is szeret legalabb olyan nagyon engem mint en ot. de ez csak az en meggyozodesem volt. o latta azt mar akkor h sok midnenben tenyleg nem illunk ossze amit en akkor nem akartam eszrevenni. Igaz ki voltam bukva kb egy honapig, tenyleg erzelmileg a padlora kerultem, de szep lassan labra alltam es belattam h igaza volt. Ma mar latom h tenyleg sok mindenben kulonbozoek vagyunk es hiaba volt az a nagy lang hosszu tavon a kapcsolat nem mukodott volna mert masok az ertekeink. viszont megismerkedtem a jelenlegi parommal akivel egyezoek az ertekeink. evvel csak azt akarom mondani h a fajdalom ami a szakitasbol fakad csak atmeneti, es hidd el mind a kettotoknek az a jobb ha oszintek vagytok egymashoz es sajat onmagatokhoz es ami nem mukodik az kar huzni, mert ha most nem mukodik es nem erzed amit kellene akkor nem is fogod erezni kesobb sem, es csak magatokat csapjatok be. es mennel tovabb huzodik hidd el annal nehezebb es fajdalmasabb.

2008. aug. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!