Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyok képes egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok képes egy kapcsolat elkezdésére se?

Figyelt kérdés

Egyszerűen minimális vonzalmat se tudok érezni más emberek iránt és soha nem is tudtam. Nem egy depressziós 15 éves vagyok. Ránézek egy csajra annyit gondolok,hogy "jól néz ki",de nincs bennem olyan érzés,hogy kellene nekem. Bármennyire jó arc velem egy csaj vagy bármennyire nyomul nem tud érdekelni. Mielőtt még valaki átesne a ló túloldalára,nem vagyok homoszexuális...senkihez sem lötődök. Pl ha anyám nem létezne vagy meghalna egy balesetben nem igazán zavarna és valószinűleg gyorsan túl lennék rajta.


Azon kivül,hogy szociopata vagyok más vélemények?



2014. nov. 10. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
jo neked
2014. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen szociopata, mert akkor eleve nem párkapcsolat szemszögből fognád meg a kérdést. Szexuális vágyad van? Ha nincs, aszexuális lehetsz. Hogy senkihez nem kötődsz, az az empátia hiányából fakad, megint csak nincs köze a szociopátiához szerintem. Orvos tudna többet mondani.
2014. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hog asexuális vagyok...vagyis persze érdekelnek a nők,mondjuk a velem egykorúakhoz képest akik úgymond "rohannak a p*na után" igen,de ez igy elég relativ. Biztos nem fogok orvoshoz menni :)
2014. nov. 10. 22:44
 4/12 A kérdező kommentje:
Empátia hiánya? Ezt kifejtenéd?
2014. nov. 10. 22:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy érzelmileg nem kötődsz, technikailag képes lehetsz egy kapcsolat elkezdésére, de akkor meg minek? Ha zavar ez az állapot, akkor te is tudod, hogy szakemberhez kell fordulnod...
2014. nov. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen zavar csak kezdem kicsit furcsálni. Te hogy jelentenéd be a környezetednegy ezért mész orvoshoz?(mert meg fogják kérdezni)

Pont ezért nem is kezdek el egy kapcsolatot,mert tudom,hogy nincs értelme..

2014. nov. 10. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:

"Empátia hiánya? Ezt kifejtenéd?"


Az empátia az a képesség, hogy mások érzéseit "fogni tudjuk az antennánkkal", megértsük, megérezzük, és együtt érezzünk velük. Kell a kötődéshez. Enélkül pl. csak akkor tudod, ha valaki rosszkedvű, ha látod, hogy sír, vagy a szavaiból. (Pl. mondja, vagy goromba stb.) Egyébként nem érzed meg rajta. De ez csak egy példa, más érzelmeket se veszel/érzel át automatikusan, maximum kilogikázod a helyzetből. Neten keress egy EQ tesztet, és töltsd ki.

2014. nov. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kérdőívre adott válaszai alapján Ön valószínűleg az átlagosnál alacsonyabb érzelmi intelligenciával rendelkezik.
2014. nov. 10. 22:59
 9/12 anonim ***** válasza:
A bejelentés pont olyan egyszerű, mint ahogy itt is megfogalmaztad a kérdést. Mások érzéseinek, gondolatainak a felismerése, a mentalizáció tanulható. Lehet javítani a helyzeten és spontán is javulhat. Lehet, hogy eddig csak azért nem kötődtél, mert még nem találkoztál az igazival, a nagy szerelemmel.
2014. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen párkapcsolati kötődésre gondolok. Vannak barátaim akikhez nem kötődök. Mondjuk úgy,hogyha holnap eltűnne 1-2 nem zavar. Úgymond -1 ember és kész.
2014. nov. 10. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!