Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolatban jobb, vagy lazában?

Figyelt kérdés

Az én értelmezésem:


komoly: beszámolással tartoznak egymásnak, ki hol mikor kivel mit csinált, hűségesek, közös jövőt terveznek, nagyon sokat vannak együtt, közös programjaik vannak (mozi stb.), netán házasodni is akarnak


laza: lesz ami lesz alapon vannak, heti pár napot vannak együtt (3-4), nem telefonálnak egész nap ha nincsenek együtt, napi 1-2x hívják fel a másikat pár percre, közös programok ugyanúgy vannak mint a komolyban, de a mának élnek.


2010. jan. 29. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Túlságosan élesek a határaid, nem ennyire fekete-fehér a dolog;)
2010. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen talán a tapasztalataim miatt... három barátnőm volt, az első 1 évig, lazább, a második 3 évig, komolyabb, a mostani pedig két éve tart, lazább. és eddig ebben a mostaniban érzem magam a legjobban, a mának élünk, nem tervezgetünk előre sok évet, nem kérjük számon a másikat, viszont szerelmesek vagyunk egymásba, nem tudom érthető-e. 22 F
2010. jan. 29. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a definícióiddal kedves kérdező, elmondom miért.


A komoly kapcsolat nem attól komoly, hogy elszámoltok egymásnak. A kapcsolat az érzelmekről szól, egy barátság is akkor komoly, ha jól érzitek magatokat egymással. És mint ilyen minden kapcsolat önző, mert neked (az egodnak) az számít hogy te jól érezd magad benne! Mielőtt magyarázkodnál, nincs ebben semmi rossz, ez így természetes.


Viszont a beszámolunk mindenen gondolkozz el még egyszer. A kapcsolatot, azzal akit szeretsz én nem adok-kapok-ként definiálnám. Az egy szerződés, vagy szóbeli megállapodás. Én adok akkor cserébe kapok is. Nem ez az igazi szeretet. Ha igazán szeretsz akkor csak adsz, gondolkodás nélkül, mert jól fog esni. Még a visszajelzést sem várod meg, csak adsz, mert Ezt akarod. S közben figyeled magad, hogy reagálsz rá, és tanulsz belőle.


Az ellenőrzés ezek szerint egy megállapodás, hogy ha én sem akkor neked sem szabad. Akit igazán szeretsz azt nem kényszeríted ilyen kalitkába, mert előbb-utóbb megfojtod a korlátozásaiddal és akkor meghal a szerelem.


Mert mint minden érzés ez is szabadon, korlátok és félelmek nélkül jó. Tudj adni, anélkül hogy a viszonzásra gondolj, és eszedbe se jusson ilyen ellenőrzéses dolog. Ha a párodnak más tetszik meg úgysem tehetsz ellene semmit, viszont ha senki nem tetszene meg akkor is lehet megfojtod a "beszámolókkal".


Egyébként jó úton haladsz, ebben a fenti értelemben, ahogy te írtad, nem meglepő hogy miért érzed magad boldogabbnak ebben a "laza" kapcsolatban. Hajrá csak így tovább, és ne lásd ennyire feketén-fehéren a világot!

Szép napot!


22/F

2010. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, ezt tetszik. a beszámolók tőlem lettek kérve.
2010. jan. 29. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tetszik akkor ajánlom figyelmedbe A. J. Cristian: Mit keresett isten a hálószobában című művét, ennél sokkal részletesebb, hasonló életfilozófiáról szól. Nem kell megijedni a címtől, nem vallásos mű. Ahogy olvasod folyton azon kapod majd magad, hogy belül bólogatsz, csak te még így nem tudtad megfogalmazni :P


Ha megadsz egy email címet megosztom veled, olvastasd el a barátnőddel is ;-)

2010. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy persze tőled lettek kérve. Ez csak annyit jelent, az illető Hölgy nem bízott magában, önnön nőiességében, hogy meg tud tartani és ezért birtokolni akart. Birtokolni és eldugni mindenki elől, felügyelni, hogy mi történhet veled. Természetesen ez hosszú távon sosem működhet, és el fel kell dolgozni önmagunk fejlesztésével (önmegfigyeléssel, változtatással) az egonk ilyen késztetéseit, mert irtózatosan károsak. Ez az út nem vezet tartós boldogsághoz...


Örülj neki, hogy most nem egy ilyen lányt találtál, és légy nagyon boldog vele!

2010. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

13:15


Az addig oké, hogy ha szerelmes vagy akkor önzetlenül adsz, és nem vársz viszonzást... egy darabig. Volt egy 7 hónapos kapcsolatom amiben csak elvakultan adtam és közben semmit sem kaptam cserébe... Ezt egy ideig viseli az ember, de aztán robban. Én személy szerint a következő kapcsolatomnál nem fogom elkövetni ezt a hibát és kicsit önzőbb leszek. Nem mindig célrevezető az önzetlenség.

2010. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!