Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi idő alatt szoktátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő alatt szoktátok megoldani a párkapcsolati problémáitokat?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt szoktátok megoldani a párkapcsolati problémáitokat?

Sziasztok, én 28F barátnőm 25L. Jelenleg jelentős gondokkal küszködöm a párkapcsolatomban. 4 Éve vagyunk együtt, soha nem veszekedtünk. Tökéletes volt a kapcsolatunk minden téren.

A barátnőm idén szeptemberben kezdte tanulmányait Ausztriában, azóta mint ha kicserélték volna. Nagyon stresszes az iskola végett, és teljesen elhanyagolt, de az új osztálytársaira mindig akad ideje.

Ezen többször is összevesztünk az elmúlt hónapban, mire bevallotta úgy érzi h. talán még nem élte ki magát. Szakitani nem akar, mert azt mondta szeret és nem tudná mással elképzelni az életét.

Ennek ellenére egyszer sem mondja hogy hiányzom, a barátaival pedig rendszeresen eljár bulizni, és jól érzi magát. A párkapcsolatunkban pedig időt és türelmet kért a részemről, mert nem szeretne elvesziteni. Napközben az összes üzenete hideg. És a találkozást is kerüli, mert .... nem tudja megmondani...

Az idő nem jelentene gondot, de nem érezteti, hogy szeret, nekem ez pedig fáj. Pécsről pedig nem igazán tudok mit kezdeni...Mi a véleményetek? Nem szeretném elvesziteni, szerelmes vagyok a lányba.



2014. nov. 21. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is pécsi vagyok, kicsi a világ:)

A kérdésedre válaszolva: huh ez sajnos nehéz ügy. Vagyis nem nehéz, de szerintem nem fog tetszeni a válaszom. Egy dolgot jegyezz meg: A szerelem a legegyszerűbb dolog a világon és ezt komolyan mondom. Nem bonyolult, csak sokan túlbonyolítják. Ezt úgy értem, hogy ennek simán, magától kell mennie, ha erőltetni kell és nyögvenyelős, akkor sajna már valami nem stimmel. Persze nem szabad elfutni, küzdeni kell, hogy megoldjátok a gondokat, de ehhez két ember kell. Te ehhez nem vagy elég egyedül, a barátnődnek is akarnia kell. Ha ő nem akarja (már pedig te érzed, hogy valami nem stimmel és valószínű jól érzed, ilyenben nem szokott tévedni a tudatalattink), akkor nem tudsz mit tenni, el kell engedned és mást keresni. Próbáld meg beszélni ezt a barátnőddel, közösen hozzátok rendbe, de ha látod rajta, hogy ő nem ad bele mindent, akkor hagyjad és ennyi volt sajnos. Sajnos manapság ezért van ennyi válás és tönkrement kapcsolat, mert ha valami gond van, akkor nem akarják megoldani a problémát, inkább a könnyebb utat választják az emberek. Ezt most nem rád értem, mert te meg akarod oldani a problémát, kivétel vagy:) Az pedig, hogy nem élte ki magát, ez csak egy mellébeszélős kamu szöveg, nem akarja megmondani az igazat. Ilyen nincs. Ha valakit szeretünk akkor vele akarok lenni és nem kiélni magamat. Ezt a szöveget akkor szokták mondani, amikor próbálják megmagyarázni a dolgot ahelyett, hogy elmondanák az igazat!

2014. nov. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

"Ennek ellenére egyszer sem mondja hogy hiányzom, a barátaival pedig rendszeresen eljár bulizni, és jól érzi magát."


Ez már régen rossz. El nem tudom képzelni, milyen szerelem lehet az ilyen. 25 éves, tanul, stresszes, de ahelyett hogy haza menne, hogy a párjával lenne, elmegy bulizni meg kocsmázni... (az utóbbit nem mondtad, de ez is valószínű) Erre nem tudok mit mondani. Talán csak annyit, hogyha egy lány ilyet csinál, akkor azt ott kell hagyni, el kell felejteni. Sajnálatos, hogy egy lány 25 évesen akarja kiélni magát, még rosszabb, hogy ezt bulizással valósítja meg. A távolság sajnos a legtöbb esetben elszakítja egymástól az embereket, úgyhogy ha ilyen hatalmas szerelmet így képes volt meggyengíteni, akkor most, hogy már meggyengült, még jobban tönkre teszi. Nem mondom, hogy szakíts vele, de van egy olyan érzésem, hogy ez a kapcsolat már csak rosszabb lesz.


"Nem szeretném elvesziteni, szerelmes vagyok a lányba."


Azt a lányt már rég elveszítetted, akibe szerelmes voltál. A jelenlegi már csak gondot okoz, ő maga nincs veled, és csak aggódsz miatta, nyugtalanít. Ez már nem ő, te a múltbéli lányt szereted, és azt szeretnéd visszakapni, ahhoz vonzódsz. Írd meg ezt így neki. A legjobb, ha olyan őszinte leszel hozzá, amennyire szereted/szeretted. És akkor majd kiderülnek a dolgok. Sok sikert.

2014. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értem mi nagy problémád van.

Hiányzást leszámítva nincs mitől tartanod.

Másolgathatnám részleteket kérdésedből rávilágitás céljából de felesleges. Míg nem csal meg( s nem fog hisz elsem akar veszteni), addig csak örülj, életed lényege jól érzi magát.

Kevés fizikai kapcoslat így kicsit hidegül mi nem állandó.

Idő múlásával realizálj mérd fel terepet s ebből leszűrve cselekedj, hozz fel témát mit megkell beszélni.

Sok sikert.

2014. nov. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak h. másoknak segiteni tudjak a jövőben.

Megcsalt, lebukott, szakitottam.

2014. dec. 3. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez várható volt. Fel a fejjel, egy ilyen lány után nem érdemes bánkódnod!
2014. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

"Szakitani nem akar, mert azt mondta szeret és nem tudná mással elképzelni az életét."


Azt nem kérdezted meg tőle, hogy ha megcsalt, akkor miért hazudta ezt neked?

2014. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Állitólag még most is szeret, csak hibázot, és könyörög h. fogadjam vissza. Mindenzt azért tette mert bezártam.
2014. dec. 4. 05:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Már nem szeret. Ha szeretett volna akkor nem megy másik fiúhoz. Ez ilyen egyszerű, a többi csak mellébeszélés és szöveg. Te döntésed, de ha visszafogadod, akkor újra meg fogja tenni.
2014. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Létezik olyan, hogy átmeneti elmezavar, rájön valaki hogy mit veszit, és soha többé nem fordul elő?
2014. dec. 4. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!