Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? A barátom állandóa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A barátom állandóan panaszkodik valami miatt, majdnem állandóan rossz kedve van, nagyon sértődős. Szeretem, ezért is vagyok vele, de hogy ilyen az néha picit már zavar.

Figyelt kérdés
Tény,vannak gondjai,anyagi stb(mint szinte mindenkinek)de szinte mindig mikor találkozunk csak panaszkodik.Olyanon sértődik meg pl hogy múltkor néztünk egy filmet,amit ő már látott,nagyon félrevezető film volt,csavarral a végén,de kb a fele után tippeltem hogy mi derül ki a végén,és tényleg az lett a vége,de mikor ő látta először nem jött rá hogy mi lesz,és akkor elkezdte nekem mondogatni hogy egy fiatalabb okosabb nála(4 évvel vagyok fiatalabb),meg hogy ő ezekszerint hülye meg ilyeneket.Ránézek valakire aki férfi ismerős,esetleg valamin nevetünk vele akkor már megsértődik hogy biztos tetszik nekem.De ha nincs semmi,akkor is ilyeneket mondd hogy ő alsóbbrendü a többi emberhez képest stb...

2014. dec. 4. 14:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez (ahogy Jaguar mondja) színtiszta önértékelési zavar és igazából te magad nem fogsz tudni ezen segíteni, legalábbis alapjaiban nem (rontani tudnál rajta jócskán de gondolom nem cél).

Két módon kezelhető: pszichológus - amiben én nem hiszek, ugyanis (ez a másik módszer): komoly akarattal és ambíciózus tervekkel - melyek megvalósítása akár jelentős időbe is telhet - saját magát kell kihúznia a saját hajánál fogva ebből a mocsárból amiben dagonyázik éppen. Csak így szerezhet komoly önbizalmat valaki, ha az nem úgymond veleszületett. Azért mondom ezt mert a mostani önképével nyilvánvalóan elégedetlen (amiket felsoroltál azok a tünetek), a pénzszerzésért és a külső megjelenésért is lehet igen sokat tenni főleg 22 évesen még. Ezek hiánya vagy az illető számára nem megfelelő szintje a két legfőbb frusztrációforrás napjainkban. Olyan 5-10 év alatt kimászhat ebből, ennyi azért mindenképpen kell a gyökeres változáshoz (saját tapasztalat), bár én sokkal enyhébb eset voltam ehhez képest annak idején, nekem volt egy tulajdonságom amiben megingathatatlanul bíztam és ez tökéletes kapaszkodó volt és ha volt is tünetem az kifelé szinte egyáltalán nem nyilvánult meg, de magam miatt úgy gondoltam jobb lesz lépni ezügyben, az a biztos. Először ismerje fel a srác, hogy gond van, ez az első lépés, utána tud csak tervet felállítani ennek a hathatós kezelésére, hacsak nem akar megkeseredett emberré válni mert ebből többnyire az lenne a végeredmény.

2014. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
2014. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jaj,meg mondd meg a barátodnak ha nem változtat a viselkedésén a negatív gondolkodásán,és a folytonos panaszkodásán,akkor senki nem lesz szívesen a közelében se nő se férfi.Én sem szeretem az olyan férfiakat akik folyton panaszkodnak,mert lelkileg nagyon lehúzzák az embert.Meg kéne tanulni a barátnak hogy nem "ingyenpszichológus" vagy.Mielőtt félre értenél,nem azt mondom ha van v.mi nagy probléma akkor ne hallgasd meg,mert próbálj neki segíteni,de egy idő után megunja az ember a folytonos lelki terápiát.
2014. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!