Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne hanyagoljuk el házastársunkat szülés után, kicsi gyerekek mellett? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A következőkben szeretnék kérni tapasztalatokat, történeteket. Láttam már több megromlott házasságot - az egyik kezdő ok, amikor megváltozik a házastársak viszonya, a gyermek születése, amikor az anya sokkal fáradtabb, nem is igazán érzi vonzónak magát, vagy éppen nagyon csak a gyermekre irányul az energiája, a férjre már nem jut. Tudom, hogy ezt a témát már sokan kitárgyalhatták, mégis most kíváncsi vagyok bármilyen hozzászólásra. Hogyan lehet a kapcsolat romlása nélkül átvészelni ezt a nagyon nehéz korszakot? Mi itt a feleség és mi a férj teendője? (Örülnék, ha olyan valaki is írna, ahol - mint a mi esetünkben - rögtön ikrek születtek, megnehezítve ezzel különösen ezt a problémát). Ha sikerült megőrizni a kapcsolatot ugyanolyan vagy még jobb szinten, mi volt ennek az oka? És mi történt, ha ez nem sikerült?

2014. dec. 26. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Sehogyan se!
2014. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Gratulalok az ikrekhez!

Hasznosat nem tudok irni, en most varom a babankat, es annyira rosszul viseltem az elmult honapokat, hogy szegeny paromnak szerintem mar most elege van !

Felek en is, hogy mi lesz meg ezutan ...

2014. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 RRR ***** válasza:
100%

a közös gyerekgondozás sokat segít

és persze a szex is ,legyen akármilyen is

2014. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PearlDiver ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező, szerintem ezt a kérdést a Család kategóriában tedd fel, itt többnyire csak szexéhes egyedülálló férfiakat, nagyhangú kisfiúkat és testképzavaros kamaszlányokat találni. Persze tisztelet a kivételnek - de a másik kategóriában biztosan többre mész.

Egyébként pedig javaslom hogy keress könyveket olyan pszichológusoktól, akik a témával foglalkoznak, pl. Bagdy Emőkét nagyon tudom javasolni.

2014. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amikkel nem tudsz mit csinálni, mert nem te irányítod a dolgokat. Ilyen pl. hogy megszületik a pici, vagy több:), sok időt kell velük tölteni, sokszor éjszaka is, ezért fáradt vagy nyűgös vagy. Az első időszak erről szól, ezzel nem tudsz mit csinálni. Viszont ezen sokat segít, hogy eltelik egy kis idő és egyre gyakorlottabban csinálja az ember, már átlátja a dolgokat, hogy mi az, ami ezen segít, hogy miként lehet jobban csinálni a dolgokat, hogy lehet plusz időt nyerni, ezáltal kipihentebbnek lenni.

Aztán ott vannak a hormonok. Ez megint olyan, hogy valakik egyszerűen a szülés után még annyira a hormonok hatása alatt állnak, hogy nem kívánják az intim együttlétet. De idővel minden visszaáll és ez is jobb lesz.

Viszont amiről pedig igen is tehet egy nő, egy anyuka, ha ő maga úgy él, hogy ő innentől fogva csak anyuka, csak a gyerek és minden a gyerek. Mert sokan elfelejtik, hogy oké, anyák lettek, oké, egy pici baba rengeteg törődést igényel, de attól, mert anya lett, még nem szűnt meg nőnek létezni és nem szűnt meg a párjának lenni. Tehát igen is keresni kell alkalmat arra, hogy apuka és anyuka is legyen együtt, hogy legyenek intim pillanatok.

Nagy ívben tenni kell arra, hogy jaj, szültem egy gyereket, megváltozott a testem, nem vagyok vonzó, stb. Tény, hogy senki nem fog úgy kinézni szülés után, mint előtte, de akármilyen hihetetlen, a férfiak többségét ez nem érdekli! Ugyanis ha a felesége jól érzi magát a bőrében, magabiztos, látja, hogy a felesége igen is akarja őt, akkor kb. baromira nem fogja érdekelni, hogy ó, csíkos a bőr a hasadon. Vagy van egy kis felesleg rajta.

Nálunk akármilyen hihetetlen, én aszerint éltem és tettem a dolgokat, amiket itt leírtam és megmaradtam nőnek lenni, ugyanúgy igényeltem az együttléteket, mint előtte, viszont nálunk a férjem volt ilyen. Tehát ő lett apa és elfelejtette, hogy ő azon kívül férfi is. Csak a gyerek, velem meg nem is igazán foglalkozott. Nagyon ritkán volt együttlét, sokat veszekedtünk, majdnem el is váltunk a sok vita miatt. De ez nem rajtam múlott!

Aztán komoly beszélgetések után elkezdett változni a dolog és végre rendbe jött minden. A nemi vágyam pedig olyan szinten van, mint hosszú évekkel ezelőtt. És jól érzem magam a bőrömben, nagyon is!:)

2014. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nőnek nem szabad magát elengednie. Fontos, hogy jó napirendet alakítson ki, és így a rendszerességtől kevésbé lesz fáradt, tudnak előre tervezni a párjával. Én mindig vigyáztam az alakomra sporttal, terhesség alatt is futottam, amíg tudtam, illetve zumbáztam a 6. hónapig, majd kismamatornára jártam, jógáztam. 7 kilót híztam terhesség alatt, a kórházból 2 kg plusszal jöttem ki, aminek egy hónap múlva már nyoma sem volt. A jógára mindig szakítottam időt, vagy otthon, míg a gyerek aludt, vagy amikor a férjem maradt vele otthon és én elmentem az edzőmhöz, aki idő közben nagyon jó barátnőm is lett. Mikor abbahagytam a szoptatást visszamentem az edzőterembe is, hogy erősítsek, és feszesedjek. Igazából fél év múlva talán jobban néztem ki, mint szülés előtt. A gyerek jó alvó volt, 4 hónapos korától átaludtuk az éjszakát, és 6-kor keltünk, majd délelőtt is tudtam még aludni, ha még álmos voltam. Délre vagy összedobtam maganak valami kaját, vagy összeszedtem a gyereket és elmentünk sétálni, út közben pedig ettem valahol. Inkább vacsorára főztem, mivel a férjem is étteremben evett nap közben, és este vacsoráztunk együtt. Aztán fürdetés, fektetés, és miénk volt az este. A szex mindig jó volt köztünk, meg is őrültem volna, ha ez ritkul, vagy teljesen elmarad. Soha nem voltam annyira fáradt, hogy ne hozzon lázba egy csókkal. Szerintem rengeteg nőnél az is probléma, hogy eleve úgy mennek neki a szülésnek, hogy előtte is edzetlenek, a szülés rengeteg erejüket elveszi, és hulla fáradtak éjjel nappal, az erőnlétük nulla, nem energikusak. Ezen kívül pedig még el is hagyják magukat, csak keseregnek, hogy milyen fárasztó az anyaság, ahelyett, hogy összeszednék magukat és élveznék, hisz egy újszülöttel otthon lenni, kialakítani a meghitt családi légkört a legszebb néhány év egy nő életében. Mégis sokan inkább traumaként élik meg. Nekem rengeteg energiát adott ez az időszak, majd kicsattantam, és motivált az is, hogy jól akartam kinézni anyaként is, akire büszke lehet a férje.
2014. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!