Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önértékelési zavarok a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önértékelési zavarok a párom miatt. Mit tehetnék hogy ne essek megint depresszióba?

Figyelt kérdés

kb 170 cm és 60kg voltam. Edzettem már egy ideje amikor összejöttünk, és mindenképpen fogyni akartam. Sajnos az egészségem ment a dolog rovására, ami miatt nem sportolhattam tovább. Szóval abbahagytam, de előtte beszéltük h hány kg-ra szeretnék lemenni. Én 50-53 köré szerettem volna menni, ő a 45 felé hajlott. Ez még mindig bennem van, és mindenáron fogyni akarok, de mivel a sportot ki kellett zárnom, ezért az étrendem maradt csupán. Már ha étrendnek, vagy egyáltalán étkezésnek nevezhető. Naponta maximum 2x eszek, keveset. Van h 2 napig semmit, és mindig a súlyom mérem. Most 57.6, ami borzasztóan sok.

Mondta sokszor, meg ma is, hogy neki mennyire tetszik a pici pocim, hogy mennyire "szexi". De mégis arra ad tanácsokat hogy hogy lehetne feszesebb, izmosabb fenekem és laposabb hasam. Rosszul érzem magam a bőrömben, én csak annyit szeretnék h vékony és szép legyek a szemében, mert nekem ő a legfontosabb... Eddig is rengeteg változtattam, de az étkezésbeli változások akkor köszöntöttek be igazán, mikor megszólt h ne egyek már annyit, hogy sokat eszek, satöbbi... Most is vacsoráztam, mert anyukámnak kezd feltűnni a dolog, de nem biztos hogy magamban "tudom" tartani, rosszul leszek ha eszem. De mikor nem ettem 2 napig azért is megszólt, hiába mondtam h nem akarok enni...

Üzeneteket elfogadok, nagyon rossz a hangulatom :(


2014. dec. 28. 19:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Megmondom mit tegyél, hogy ne ess depresszióba.


Szakíts ezzel a taplóval. Ez egy gyökér, anorexiába hajszolja a barátnőjét. Mert az, hogy 2 napig nem eszel, vagy ha igen az is madármennyiség, az anorexia aranyom.


Mondom a sorrendet:

1. Szakítás

2. Pszichológus/legjobb barátnő/testvér/anya

3. Étterem/nagymami főztje/ anyukád főztje/amit megkívánsz


Ameddig ezeket nem tetted meg, nem tudunk segíteni, csak magadon segíthetsz.


Elárulom, jobb nem lesz, ha sikerül is (tönkretéve magad) lefogyni az áhított csontsoványságra, nem fog neki tetszeni, a hajad, a ruhatárad, a hangod, a sminked.


Keress egy olyan embert, aki mellett nem kell sanyargatnod magad, normális életmód (amibe az étkezés is beletartozik) mellett elfogad, és nem akar megváltoztatni.


De úgyse fogod ezeket megtenni, azért kívánom, hogy ne menjen teljesen tönkre a testi és mentális egészséged.

2014. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

170 centihez kb. 60 kg a normális, persze még lehetsz 55 is, az is egész jó hozzá.

Viszont a 45 már nagyon kevés ehhez a magassághoz.


Az, hogy nem eszel, semmire sem megoldás. Anorexia lesz a vége. Aki tudatosan étkezik, és vigyázni akar a csinos alakjára, az igen is legalább napi 5-ször eszik, egészséges dolgokat, és sosem koplal. Nem éhezteti magát.


Szakíts ezzel a bunkóval szerintem (:

Szerintem is fontos az egészséges életmód, és én sem hagyom el magam, de ami a ti kapcsolatotokban van, az egyáltalán nem normális. Ne csodálkozz, hogy anyukád "megszólt", sőt ne is így fogalmazz, mert a párod az, aki megszól - anyukád pedig aggódik érted, és jót akar.


19/L

2014. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Költőnő? ***** válasza:

Csak halkan súgom meg, hogy nekem 167 cm mellett 50 kg körül már rendszertelenné vált a menstruációm és hasonlók. Illetve a túlzott sport miatt is ez volt.

Ne tedd tönkre magad másért.

Mozgás kell, ha más nem: torna,amit csinálhatsz (nem hiszem, h egyáltalán nem mozoghatsz) és nem az a megoldás, h keveset eszel. Mégpedig azért nem, mert azt a szervezeted AZONNAL elraktározza tartaléknak. Sokszor kevés étkezés, és mellette lehetőség szerinti kardio.

Ja és ne miatta akarj fitt lenni, hanem magad miatt.

2014. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Manócska1 ***** válasza:
szerintem se hallgass rá. ne fogyj többet,így vagy jó ahogy vagy. mondd neki,ha nem tetszik,el lehet menni
2015. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!