Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen féltékenynek számíto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen féltékenynek számítok ha kiborulok ha a barátom más nőre esetleg volt barátnőjére gondol, eszébe jut valamiről?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé.

23L

2014. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen beteges féltékenységet az okozza, hogy önmagad hibájából kifolyólag képtelen vagy megbízni kedvesedben, és ez sajnos meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat. Gondold végig, milyen ember vagy te, milyen is a kapcsolatotok, mik azok a dolgok, ami miatt azt gondolod a párodról, hogy "Na ez az, Ő az a férfi, aki mellett le akarom élni az életemet, mert Ő...!". Ugyanezt gondold végig magadról. Vagyis, mik azok a dolgok, amik a párodat a szemedben férfivé teszik, és mik azok a dolgok, amik téged az ő szemében nővé tesznek. Gondold végig, mi miatt van önbizalomhiányod, stb.


Ha úgy érzed, hogy mindez számodra túl nagy falat, keress fel egy pszichológust, és mellette egy párkapcsolati terapeutát is. Utóbbihoz a pároddal együtt menj el.


Én a helyedben pedig mindezt, amit leírtál, elmondanám a kedvesemnek. "Nézd, meg kell beszélnünk valamit. Én úgy érzem, betegesen féltékeny vagyok, félelmet érzek, hogy nem vagyok neked elég jó, hogy nem úgy tekintesz rám, mint arra a nőre, akivel az életed le akarod élni. És ez olyannyira elburjánzott bennem, hogy gyomorgörcs önt el engem, ha megnézel egy másik nőt, még azt is a fejembe vettem, hogy megcsalsz engem." És így tovább...


17/L

2014. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Költőnő? ***** válasza:
Igen.
2014. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát megnyugtatlak nem vagy egyedül. Sajnos én detto ilyen beállítottságú voltam..Rengeteg vita volt ebből a barátommal, azt mondta elviselhetetlen vagyok és ezt senki más nem fogja eltűrni..(Ezt fél éve mondta) azóta jelentősen visszafogtam magam. Már nem szólok, ha ránéz más nőkre.. Elvégre nemtudok vele mit csinálni, ezért van az ember szeme. És hát valljuk be, a jó nőket nem csak a férfiak szokták megnézni, hanem még a nők tekintetét is vonzza.Attól is kiborultam néha ha más nőkkel beszélgetett, de már nem szólok semmit. Ő is tudja hol van a határ és bízok benne. Ha meg akarna csalni akkor úgysem olyannal fog akit előttem nézeget. Sajnos rájöttem, hogy nálam is az önbizalomhiányból származott a dolog. De mindig elmondja, hogy engem szeret és én vagyok neki a tökéletes. Kell ennél több?:) Ha valaki el akar hagyni az idővel úgyis elfog. És ha valaki meg akar csalni az úgyis megfog.. de azt jobb, ha viszik is!!
2014. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, köszönöm a válaszod, bagyon hasznos volt. Az a baj, hogy az én barátom nem az a típus aki ilyeneket mond. Mit tegyek?
2014. dec. 29. 22:28
 6/6 anonim válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok!:)Attól függ, hogy milyen beállítottságú a barátod. De szerintem ezt mindenképp magadba kell lerendezned. Egyszerűen határozd el, hogy picit változtatsz. Ez csak rajtad múlik hidd el. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy ez a féle féltékenység tönkreávghat egy jól működő kapcsolatot is. Mindenki utálja, ha vádolgatják, vagy kötekednek vele. Én akkor változtam meg jelentősen mikor a barátom ugyanezt kezdte el velem csinálni. (mint utólag kiderült Direkt, hogy érezzem a súlyát mennyire idegesítő és kiábrándító). Azért van veled a barátod, mert szeret!:) Ha el akar hagyni, úgyis elfog, ehhez nincs szükség semmiféle beteges féltékenykedésrer.Magadban kell létrehozni a változást:)
2014. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!