Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, lényeges különbség van a szerelem és szeretet közt?

Figyelt kérdés

Én nemrég kezdtem el ezen filózni, és rájöttem valamire.

Hogy tulajdonképpen szinte csak a magyar nyelvben van megkülönböztetés a szeretet téren.Pl az angol ugyanúgy mondja az anyjának,hogy I love you,mint a párjának,szintén I love you.Nagyon kevés nyelv van ahol így meglenne különböztetve a szerelem és szeretet.


Szerintem ha ezt a dolgot nézzük,nincs is különbség a kettő között,és az is hülyeség,hogy a szerelem elmúlik egy idő után aztán meg átalakul mély szeretetté.Mindenkitől ezt hallom,szerintem egy közhely és hülyeség.

Ha tényleg megszeretsz valakit nincs olyan hogy elmúlik a szerelem vagyis inkább átalakul.Ha passzoltok és jól megvagytok ugyanúgy szeretitek egymást akár évekig is.Ugyanígy van mással is,pl szereted anyukád,de ha vele is napi szinten veszekedsz ugyanúgy megromolhat a kapcsolatod mint pl a saját pároddal.

Annyi a különbség,hogy ha ellenkező neműt szeretsz meg,eleinte nem ismered, új a dolog és persze hogy izgatottabb mind2 fél és ezt hívják annak a bizonyos rózsaszín ködnek,amiről szintén az járja,hogy elmúlik stb.Persze ha sokat vagy az illetővel már előjön a megszokás és társai,de ha passzoltok egymáshoz ez nem múlik el, szerintem egy életen át sem.

Ti mit gondoltok erről? Csak szerintem nincs különbség szeretet és szeretet közt,csupán a magyar nyelvnek köszönhetően véljük úgy? Annyi + hogy a párod iránt mellette még testi vonzalmat is érzel a fajfenntartás véget...

Egyedüli vagyok,aki így gondolja?

21L


2015. jan. 4. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sokat tudok erröl témáról ami nem publikus,mert mások úgy is belekötnének egyböl. privibe elmondhatom ha érdekel
2015. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a "megtaláltam az igazit" sokkal közhelyesebb és szánalmasabb mint hogy a szerelem átalakul szeretetté..
2015. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Költőnő? ***** válasza:

Pedig más... A lenyugodott szerelem az már majdnem olyan, mint a szeretet, de a lángoló szerelem az nagyon nem.

Plusz anyám tesóm nem kívánom meg, az emberem igen.

Plusz a szerelem el tud múlni, de a szeretet nehezen.

2015. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Költőnő? ***** válasza:

Még vmi eszembe jutott. Azaz háromAz egyik h a magyar nyelv nagyon gazdag.

Kettő: magyarul is mondjuk, h szeretlek pl egy barátnak, de nem vagyunk szerelmesek belé. Angolban is van, h ugyanaz a szó más szövegkörnyezetben mást jelent.

Három: sztem a szerelemnek részét képezi a szeretet, de a szeretetnek nem minden esetben része a szerelem.

2015. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Angolban a Szerelem inkább "Romantic Love"

mig a szeretett csak Love is lehet.

2015. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A magyar egy nagyon érdekes és értékes nyelv,nem hiába mondják azt,hogy a legnehezebb. Mivel az ember társas lény ezért érzelmileg ragaszkodik mindenhez és mindenkihez és a szokásaihoz. Vagyis a szeretet egyfajta birtoklási vágy,mint pl. szeretem a felsőmet, szeretem a takarómat,szeretem a plüssömet. Ezek annyiból másabbak,hogy a Szeretemre vannak miértes kérdések és válaszok míg a Szerelemre nincsen. pl. Szeretem a barátomat,de nem tudom megmondani,hogy miért.

A szerelem egyfajta lelki szükséglet,amit csak egy ellentétes személy iránt érezhetsz,hiszen egy idő után a barátodhoz jobban ragaszkodsz ,mint pl. a szüleidhez (ezen lehetne vitatkozni,de most nem kell) .

Ezt amúgy még lehetne taglalni,de egyértelmű választ akkor sem fogunk rá kapni :D

2015. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hát ez elég bonyolult,elsőre azt mondanám hogy a szerelemhez szexuális vonzalom is kell,míg a szeretethez nem.Szexuális vágy persze lehet szerelem nélkül is.


Szóval nekem a szerelem=szeretet(azzal a bizonyos köddel,ami alábbhagyhat,el is tűnhet)+szexuális vágy.


Ha ha csak a szeretet részére gondolunk,akkor ott inkább az intenzitás különbözteti meg.Olyan sokáig még nem voltam szerelmes hogy a "lenyugodt" részhez érjek,úgyhogy erről tapasztalat híján nem tudok beszámolni.

2015. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!