Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, megbüntessem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

EagleHUN kérdése:

Mit tegyek, megbüntessem, elküldjem, szakítsak vele?

Figyelt kérdés

Egy kisebb veszekedés során barátnőm hozzám vágott egy műanyag poharat, de az nem engem hanem a LCD monitort zúzta be (kb 40-50k értékű).

Hosszú ideje munkanélküli és én tartom el.

Szoktak emiatt is néha összezördülések lenni.

Nem tudom mitévő legyek, nagyon berágtam, de a puszta anyagiak miatt nem akarom kidobni, végül is szeretem.

Mit tanácsoltok? Hogy bocsássak meg?



2015. jan. 10. 20:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Eltartod, poharakat vagdos hozzád, te pedig azon gondolkodsz, hogy emiatt szakíts-e vele, vagy megbüntesd. Ez azért elég bizarrul és abnormálisan hangzik. Ez nem egy egészséges kapcsolat. Keressen munkát, te pedig gondold át, hogy a monitor a fontosabb vagy a barátnőd, akit állítólag szeretsz. Viszont ha én megtudnám, hogy a barátom meg akar "büntetni", mint egy rossz gyereket vagy kutyát, akkor nem poharat vágnék hozzá, hanem rögtön a monitort. Azért egy kis tisztelet nem ártana.
2015. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük a drága monitorodról már mindent tudunk, de rólatok még nem sokat. Miért nem dolgozik a csaj? Nem akar, vagy nem talál munkát? Miért veszekedtetek? Eddig dolgozott vagy úgy költöztetted magadhoz, hogy tudtad neked kell majd eltartani?
2015. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Felhánytorgatod neki, hogy te tartod el? Hát, én se örülnék... Gondolom, akar dolgozni, csak nem talál munkát.


Amúgy meg, ah akarsz, akkor szakíts vele. Vagy ne, de akkor viszont ne büntetgesd. Mi vagy te, rendőr? Elég fura kapcsolat ez...

2015. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hosszú ideje nincs munkája. Gyakorlatilag 6 éve a válság kezdete óta eltartom. Előtte sem sok volt 30 évesen még talán 1 év munkaviszonya van csak összesen.

Keres munkát de pont erre hivatkozva szokták elutasítani, pedig a teszteket jól megírja.

Korábban (4-5 éve) az akkor még rejtett(ő sem tudott róla) egészségügyi okai miatt ott hagyott jó pár állást, ráadásul csúnyán el is ásta magát, mert nem szólt csak nem bent be. Később derült ki hogy gerincferdülés miatt fájlalja a hátát és pajzsmirígy göbje is van az ezzel járó hormonzavar tette instabil személyiséggé akkoriban (antidepresszáns szedettek vele az "orvosok", azaz félrekezelté).

Tavaly előtt közmunkaprogramon részt vett, tavaly 2014-ben 3 tanfolyamot is elvégzett mégsem veszik föl sehova. Vidéki nagyvárosban ez nem egyszerű. Budapesten nyilván könnyebb lenne, de én nem ott melózom, bejárni meg nem éri meg mert nem fizetik ki. "Tisztességtelen" munkát meg nem vállal (olyat én sem szeretnék ha vállalna). Pl BP-re fölvették volna masszázsszalonba 300k/hó ért csak hát "fényesíteni" is kellett volna... :/

2015. jan. 10. 21:18
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Na hát azért így mindjárt más. Ítélkezni látatlanban nagyon könnyű ugye.

Kérdező, szerintem ez nagyon nehéz helyzet. Valószínűleg a barátnőd sem tapsikol örömében a munkanélküliség miatt, így feszült, ideges, ami előbb utóbb kitör belőle. Mondjuk pohárdobálás formájában. Amúgy mi a végzettsége? Mondjuk legyen bármi, ha nem talál vele munkát, akkor el kell vállalni az alja melót is. Üljetek le higgadtan megbeszélni. Neked kell tudni, hogy el tudod/akarod e tartani továbbra is, vagy nem.

2015. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az anyagiak egy resze a dolognak. Hogy emiatt szakítasz-e vele (mintha a monitor fontosabb lenne a barátnődnél -megkövezhettek).

Kifizettetheted vele vagy adhat bele, ha lesz fizetese. Végülis nem szándékkal okozta a kárt.

De a komolyabb baj, hogy hozzád akarta vágni a poharat. Ahogy írtad gyógyszeresen kezelték már. Az alapproblémát kellene megoldani a dührohamra.

2015. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

A konkrét veszekedés a következőképpen történt.

Én pár napja megfáztam és ráment a hangszálaimra, alig tudtam beszélni...

A 3x12 órás munkaidőmből az utolsót így dolgoztam le.

Aztán pihenni szerettem volna, és pihentetni a torkomat, így megkértem hogy vigye ki a kutyát, hangsúlyozva hogy nem szeretnék a hidegbe kimenni ilyen állapotban. Erre ő nem volt hajlandó, mondván hogy már teát is csinált nekem.


(Na igen a házimunkán is veszekedni kell vele néha mert nem csinálja meg autómatikusan, csak ha szólok, de akkor meg roszalja, "ne baszogassam mindig" címszó alatt, ha meg is csinálja csak összecsapja.)


Szóval a mellettem lévő üres poharat oda dobtam az ágyra a takarójára, hogy figyeljen rám, mert már vissza is dugta a fülébe a zenét, annyira nem érdekelte.

Na ekkor kapta föl és dobta vissza a poharat de direkt engem célozva (bár engem talált volna el).


Tudni kell róla hogy néha vannak ilyen mélypontjai (főleg a havi közelében/közben) és depresszióba esik. De a hónap(ok) nagy részében ennél sokkal normálisabb.

2015. jan. 10. 21:40
 18/23 A kérdező kommentje:

Apropó kutya.

Ő sírta ki hogy legyen egy állatunk, depressziója ellen jó így egyetértettem vele. És menhelyről hoztunk ki egy felnőtt kutyát (direkt nem kölyköt, és nem öntörvényű macskát). Figyelmeztettem hogy ha kihozzuk felelős lesz érte

(A kisherceg sztorija stb...)

3 hónap után meg akart tőle szabadulni, én nem engedtem hogy visszavigye mert nem vagyok egy szívtelen dög.

Azóta azért szokta sétáltatni meg etetni, de főleg én foglalkozom vele. Nevét átfirkálta a könyvében az enyémre. (az állatorvos rosszallta is mert abba csak ő írhat bele)

2015. jan. 10. 21:49
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

ezek nem mélypontok,hanem szeszély.

és egy ember csak akkor szeszélyes ha azt megteheti.

keményen a fejedre van nőve.

2015. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós. Nem kicsit. Kezelni kéne, nem büntetni. Szakíts vele ha nem akarod ezt így folytatni.
2015. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!