Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan maradhatnánk barátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan maradhatnánk barátok?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom, és nagyon egy hullámhosszon vagyunk stb, szóval tényleg fontos nekem ez a barátság.

Viszont észrevettem, hogy ő szerintem többet szeretne a barátságnál. Igazából mindig volt egy sejtésem, de eddig arra gondoltam, hogy ez valamilyen szinten természetes.

Viszont pár napja ittunk egy kicsit, és akkor nagyon hosszan átölelt, aztán másnap meg akart csókolni de azt sikerült úgy elkerülnöm, hogy egyikünknek se legyen gáz.

Én nem szeretnék vele se párkapcsolatot, se semmit ami túlmegy a barátságon, viszont megbántani meg tényleg nem akarom. Ilyen helyzetben mit lehet tenni?



2015. jan. 13. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Hangsulyozd hogy milyen jo BARATOK vagytok, vagy kezddj el vele arrol beszelni h ki tetszik neked. (Ha senki max kitalals6 valakit es meselsz rola)
2015. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy vállalod a barátság extrákkalt és foglalkozol vele, vagy megbántod. Fiú-lány barátság nem nagyon létezik.
2015. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok barátságot extrákkal.

Igen, sajnos egyre inkább így érzem, hogy fiú-lány között nem igazán működik, legalábbis az eddigi tapasztalataim leginkább erre mutatnak. De azt hittem, hogy vele mégis más, igazából még mindig remélem, hogy nem megy tönkre a barátságunk.

2015. jan. 13. 15:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Képzeld magad bele az ő helyzetébe: többet érzel valaki iránt a barátságnál, ő azonban ezt nem viszonozza. Nyilván neked is az a célod, hogy a barátság megmaradjon, hiszen minél többet akarsz vele lenni, és titkon azt reméled, talán később megváltozhatnak az érzései irántad. De valóban jó ez így neked? Nem lenne sokkal jobb, ha véget vetnétek a kapcsolatnak, és külön utakon indulnátok el? Így könnyebb továbblépni rajta. Amíg jóbaráti viszont ápoltok, addig nagyon nehéz kiszeretni belőle.


És ez alapján mérlegelj... A legbölcsebb az lenne, ha megszakítanád a kapcsolatot ezzel a fiúval, hiszen ő ebből a helyzetből sehogy sem jön ki sérülés nélkül. Ne legyél önző (mert a barátságot félteni, miközben az ő szíve megszakad, elég nagy bunkóság)!

2015. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz barátságod extrákkal, döntsd el, hogy akarsz-e a fiúval párkapcsolatot. Ha már van barátod, akkor pedig azt döntsd el melyikük a fontosabb.
2015. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozd össze valakivel, esetleg mesélj egy srácról aki tetszik és az ő ellentéte de a legkorrektebb tényleg az lenne ha megszakítanád a kapcsolatod és megmondanád miért.
2015. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha valóban nem akarod megbántani, és nem csak mondod! (sajnos a nők többsége csak hangoztatja, de amikor tenni kell...) akkor a következő ilyen alkalomnál (ha lesz) beszéld meg vele, hogy te nem akarod, nem akarsz tőle barátságon kívül semmit és ha neki ez nem jó akkor jobb lenne ha valamilyen szinten leépítenétek a barátságot.

ha egy fiú szerelmes lesz a lány barátjába akkor ott vége a barátságnak, legalábbis egy időre biztosan! gondoljál már bele, hogy milyen érzés lehet neki, hogy minden nap ott vagy, beszélgettek, jól érzitek magatokat (valószínű minden második gondolata az, hogy megcsókolna stb...) és nem lehet semmi! én voltam már ilyen helyzetben, kétszer is, szóval tudom miről beszélek.

a legfontosabb, hogy jól beszéljétek át, hogy te nem érzel iránta barátságon kívül mást!

2015. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy igazi barátság kölcsönös tiszteleten alapul....elismered a másik ember tudását személyiségét úgy ahogy van...még ha feltétlenül nem is értesz vele egyet.Azt javasolom, hogy üljetek le és beszéljétek meg a dolgot minél hamarabb. Egyenes legyél mint a bot és végletekig őszinte.

Nem egyszerű a helyzeted,mert a kapcsolatot nem Te kezdeményezted és mégis Neked kell befejezni....könnyen sértődés lehet a vége, de a fiúnak is meg kell értenie, hogy másik fiút szeretsz. Ha őszintén elmondod neki az érzéseid akkor jársz legjobban....ne kérjél elnézést, ne kozmetikázd csak a lényeget mond el és kész. A többi nem Rajtad fog múlni....

37F

2015. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
1#-es az tudod milyen rohadt szarul esik? Ha direkt azt mondja hogy barát?
2015. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 tudom hogy szarul esik de így is úgyis szar lesz neki, egy idő után meg fogja tudni az igazat
2015. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!