Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen az, ha azért szakítok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen az, ha azért szakítok a barátommal, mert úgy érzem, nem tervez komolyan velem?

Figyelt kérdés
Már 4 éve együtt járunk, és úgy érzem sosem lesz ebből komolyabb (eljegyzés, esetleg később esküvő..). Ha felhozom csak hárít, és azt mondja szeret, de ne tervezzünk előre. Én nem fogom húzni az időmet még 8 évig a nagy semmiért.
2015. jan. 19. 20:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha van erőd hozzá, szakíts. Az ilyen pasikra vesztegetett idő miatt nincs még családom 33 évesen. Most is benne vagyok egy ilyen kapcsolatban. Amikor szakítani akartam egy év után a pasival, mert nem akart családot, visszakönyörögte magát azt hazudva, hogy mégis akar. Azóta egy év eltelt, és megint ott tartunk, hogy megkukul, amikor felhozom a témát. Ennyi idősen már kétségbe vagyok esve, hol találok egy olyan pasit, aki nem szalad el visítva, ha megtudja, hogy gyereket és családot szeretnék?!

Szerintem ne veszetegesd az idődet egy terv és jövő nélüli kapcsolatra, mert úgy jársz, mint én.

2015. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Most milyen szinten van a kapcsolatotok? Együtt éltek vagy sem? Van munkája? Ha nincs keres?


Én is 21 éves vagyok,barátom 23, de tervezzük már az összeköltözést.. (Gyerek meg ilyen témák nem jönnek fel,mi is sok éve vagyunk együtt,de nem akarok gyereket,de ez most hosszú... :) ) A lényeg, hogy azért lássa az ember,h egyáltalán tervez vele a párja, vannak közös tervek,nem egyéni vonalakon halad az életetek.

2015. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es válaszolónak:


Pont ez volt a hozzáállásom. Azt hittem ilyen sorrendben működnek a dolgok. De a valóság nem ilyen. Most van jó munkám, lakásom, hobbim, végzettségem, és nincs olyan barátom, akivel tervezhetnék.


Kérdezőnek:


Szerintem üljetek le, beszéljétek meg, de ha továbbra is terel, hagyd a fenébe, csak az idődet pazarlod. Ne szúrd el úgy, mint én!

2015. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten mindkettőtöknek igazat adok.

Fontos, hogy én az esküvőt nem holnaputánra tervezem, csak kifejeztem (egyszer! és nem folyamatosan nyaggatom) hogy én majd VALAMIKOR szeretnék azt is. Én még tanulok, szeretném megszerezni a diplomát, aztán pedig estin vagy levelezőn egy szakmát, a lényeg, hogy nem szeretnék a levegőbe szülni és házasodni, vannak terveim.

De sajnos nem a legjobb családból származom (ez alatt azt értem, hogy nem összetartó, sok a vita a szülők között) és minél hamarabb szeretnék innen elköltözni, és megőrülök a gondolattól, hogy még 30 évesen ők legyen az elsődleges családom, ha értitek mire gondolok. Azt akarom, hogy akkor már ne ezt a helyet jelentse a haza.

Nyilván nagyon fiatal vagyok, és a szakítást sem mostanában terveztem, hanem 1-2 éven belül ha nem változik semmi, addig megcsinálom a sulit, van idő gondolkozni ezeken, de utána már nem azon akarok agyalni, hogy kinél aludjunk hétvégén.

Amúgy én önálló vagyok, takarítok,mosok mindent csinálok itthon amit, tudok. (Bár főzés terén még van mit tanulnom.)

Úgyhogy összeköltözésnél szerintem megállnám a helyemet.

2015. jan. 19. 21:58
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha folyton hárít, akkor egyszerűen nem akar komolyabb kapcsolatot,nem akar házasodni, lekötni magát. Teljesen ésszerűnek tartom, ha szakítani akarsz vele. Ha házasságot, és gyereket akarsz, nem malmozhatsz még 15 évig mellette, hátha megkér, hátha akar gyereket...és mikor szülnél? 40 évesen?


Nekem van ismerősöm aki majdnem 6 évet járt együtt a pasijával, meg lett kérve a keze, de előrelépés: összeköltözés, esküvő, gyerek, nem történt. A végén a pasi még meg is csalta. Most már 29 éves a nő, azóta is egyedül van. Közvetlen a szakítás után volt 1 éjszakás kalandja egy nős pasival, eddig süllyedt, más nem volt. Ez a nő 30 évesen már gyereket akart, most meg még kapcsolata sincs, nem hogy gyereket tervezhetne.


Ha most lépsz, még van időd találni rendes kapcsolatot, olyan férfival akivel azonos a jövőképetek.

2015. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó, én is így gondolom. De az a helyzet, hogy amúgy jól elvagyunk és szeretem őt, és ő is rengeteg mindent megtett értem. (Ami egyértelműen arra utalt, hogy ő is ugyanígy érez irántam.) Szerinted 1-2 év várakozás sok? 23 évesen sem leszek még idős, vagy igen?
2015. jan. 20. 20:10
 17/18 anonim ***** válasza:

Én nem javaslom, inkább próbáld meg valahogy megbeszélni vele, hogy mire vár, miért nem tervez veled. Ha úgy érzi nem szeret eléggé a házassághoz, akkor 1-2 év múlva sem fog jobban szeretni. Ha érted mire gondolok.


Meg mi az hogy ne tervezzetek előre? Akkor pl később gyereket se akar majd vállalni? Mert normális esetben a baba is tervezetten jön...(ez csak egy példa volt)


Természetesen várhatsz is ha szeretnél. Én személy szerint nem látnám értelmét, ha a helyedben lennék.

2015. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom.

Nem lehet, hogy azért mert fél függetlenedni? Olyan anyás fiú még ennyi idősen is. Vagy ez így még rosszabb párosítás?

2015. jan. 20. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!