Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ijedek meg egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ijedek meg egy kapcsolattól?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és rettentően félek egy kapcsolattól. Jelentkezőkkel nincs baj (de nem is jut minden ujjamra) de én mégsem merek belekezdeni egy kapcsolatba. Egyszer már úgy volt, hogy összejövök egy fiúval, de amikor már komolyra fordult a dolog, hogy járunk, akkor már nem akartam. Nem tartom magam éretlennek egy kapcsolathoz, mert szeretnék már egy fiút, de mivel hogy tapaszatalatlan vagyok, félek. Szeretnék egy tapasztalt barátot, de nem tudom mit szólna ahhoz, hogy még szűz vagyok. Ráadásul az orális dolgok nagyon nem vonzanak, így a "várakozás" is más lenne. Viszont nem is csak ez a baj. Ha már érdeklődik írántam egy fiú, aki előtte tetszett, már nem kell. Igaz, még nem voltam szerelmes. Nem tudom mi lehet a baj. Nem lennék még kész egy kapcsolatra? A gondolkodásom elég érett (már fiatalabb koromban is érettebben gondolkoztam), csak ezekkel van gond. A barátnőimnek úgy adok tanácsot, mint aki már több kapcsolaton van túl, de magamnak nem tudok összehozni egyet. Már vágyok egy társra, de egyszerűen nem megy.
2008. aug. 21. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) A válasz egyszerű: Önismeret. Ez szépen hangzik, h nem tartod magad éretlennek egy kapcsolathoz...Közben a valóság meg az, hogy megijedsz, és inkább hagyod a fenébe. Nem mondom, h pszichológus, de sokat segíthet. Magad is simán megoldhatod, csak először is fogadd el, hogy nem vagy készen rá. Aztán tedd fel a kérdést: Hogyan érzem magam, mit érzek akkor, amikor éppen kitalálok mindeféle okokat, amiért már nem is jó a pasi, csakhogy ne kelljen összejönnöm vele:) És ne gondold, hogy ez milyen gáz...Csomóan vagyunk, akiknek egyszerűen más dolga van még önmagával, mint az, hogy 18 évesen párkapcsolatozzon;) Ez nem vész, és tenger időd van rá...Én 18 évesen nagyon hasonlóan gondolkodtam, és ugyanigy azt éreztem, hogy kész vagyok egy kapcsolatra...most meg, pár évvel később, amikor valóban készen vagyok(mert van;) ), már látom, miért nem voltam felkészülve rá valójában. Miért kellett, hogy a figyelmemet más kössele...

Keresd meg a mást, hogy mit kell rendbetenni, miről kell tanulnod Önmagadban, és ha itt lesz az ideje - mert megértetted, amit eddig inkább elrejteni igyekeztél - akkor te is nyitni tudsz majd. Sőt, olyan bizonyosság lesz benned, aminek nem lehet ellenállni;)

Soxerencsét!

2008. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az első válaszolóval. nekem is az jött le kérdésedet, meg a jellemzésedet olvasván, hogy te csak szeretnél érett lenni, de valójában pont hogy nem vagy az. ez egyáltalán nem baj.
2008. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia :)))

Nyugi kislány, én egy 19 éves fiú vagyok, és mint fiú, ugyanúgy félek a visszautasítástól, hogy mi van ha... , ezért elárulom egy sajátos technikámat átfogalmazva a problémádra:


Ha feltűnik a környezetedben egy fiú, gondolj rá, hogy az adott helyzetedben már úgy sem lehet mégrosszabb, hiszen szingli vagy, és nem történik az ég világon körülötted semmi. Ha belevágsz a kapcsiba, adsz magadnak máris 50% esélyt. Ha összejön, akkor gratulálok neked, ha meg nem, akkor visszakerülsz a volt helyzetedhez, de akkoris elmondhatod magadnak, hogy próbálkoztál.


Ne ijedj meg, sok-sok pasi jobban fél mint te, higyj nekem ;)

2008. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De inkább azzal lenne a gond, hogy félek a visszautasítástól, vagyis inkább a csalódástól, és hogy csalódnak bennem. Nem tudom elhinni, hogy valaki szerethet úgy ahogy vagyok.

2008. aug. 21. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:

És mégis honnan szeded, hogy csalódnának benned, meg hogy téged igy nem lehet szeretni? Eddig ugy tűnik, még senkinek nem adtál esélyt arra, hogy bebizonyítsa ezt neked - vagy az ellenkezőjét:P Probálj meg kevesebbet gondolkodni, és többet élni meg szeretni - és elsősorban szeresd végre magad:) Tök jó lesz, hidd el:D

Soxerencsét!

2008. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért gondolom azt, hogy csalódást okozok. Talán félek, hogy azért romlana meg a kapcsolat, mert nem tudom azt nyújtani, amit szeretne. De most már elhatároztam, hogy mindent megteszek azért, hogy végre nekem is kijusson az, ami sok más fiatalnak már régóta megadatott. Köszönöm a válaszokat.
2008. aug. 21. 19:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert kis félős vagy

bikinis törpe

2008. aug. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehagynám a mondat elejéről azt, hogy talán:P Csak ülj le, és gondold át azt, hogy ugye ezeket most igaznak hiszed. Minden állításod fordítsd meg, és gondold át, vajon nem éppen annyira igazak-e igy is? pl:nem tudom azt nyujtani, amit szeretnék adni. (ugye még nem is probáltad...) A megfordítása: Tudom azt nyujtani, amit adni szeretnék! Igaz ez? Nekem ugy tünik, hogy legalább annyira igaz, mint az előbbi kijelentésed - ugyanis eddig Te nem akartál semmit "nyujtani", hiszen nem volt párkapcsolatod, és ebben neked is szereped volt. Ez nem szemrehányás, itt ilyenről szó sincs - azt probáld meg megérteni, hogy hogyan csal csapdába a saját gondolkodásod, és hogyan kerülheted ezt ...

Soxerencsét!

2008. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"bikinis törpe"

ehh ^^' ez valami új trendi beszólás lenne... :/

2008. aug. 22. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!