Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Homoszexualitás? Elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homoszexualitás? Elmondani vagy sem? Egyszerre vagy külön-külön? (tini fiúk)

Figyelt kérdés

Én 18 éves leszek, az öcsém 15 éves múlt. Én már 12 éves korom óta sejtettem és 13 éves korom óta egyértelműen tudom, hogy a fiúkhoz vonzódom. Több futó (néhány hetes) kapcsolatom volt korábban. Most viszont már 1,5 éve stabil kapcsolatom van.

Az öcsém szintén már 13 éves kora óta tudja, hogy a saját neméhez vonzódik. Van egy fiú akivel október óta járnak.


A szüleinknek még ne mertük elmondani. (Bár elvileg nincs ellenszenv bennük a melegekkel szemben.


Szerintetek mondjuk el nekik? Hogyan mondjuk el? Jobb lenne egyszerre vagy inkább külön-külön?


Ti hogyan reagáltatok amikor a gyereketek ilyennel állt elétek?


Tapasztalatokat, tanácsokat előre is köszönöm ill. köszönjük.



2015. febr. 2. 00:12
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
29%

Nincs gyerekem, és nem futok össze sűrűn melegekkel, de osztom a "ha nem az én lukamra játszanak akkor nincs gond" véleményt, azaz teljes értékű embernek tartom őket HA nem a magamutogató életet élnek. Gondolok itt a Budapest Pridera.

20/f

2015. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb mindenképp túl kell esni rajta. Viszont én a helyedben felkészülnék arra, hogy ha nem veszik gördülékenyen, elsősorban te leszel hibáztatva, mert te voltál az idősebb, biztos te voltál az is, aki befolyásolta az öccsét, hogy ez milyen jó dolog, még akkor is, ha ez egyértelműen hülyeség, illetve felesleges vádaskodás.


Nincs ebben semmi szégyellnivaló. A másik lehetőség, amit tehetsz, és kíméletesebb az az, ha szoktatod őket. Hívd át a barátodat, legyetek ketten sokat, mint jó barátok. Ha nagyon-nagyon sokat lesztek otthon ketten, viszonylag rövid időn belül szerintem sejteni fogják a szülők, hogy valami "más" van a levegőben.

2015. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem nyugodtan mondjátok el. Először talán édesanyátoknak, talán ő jobban megérti/elfogadja bár nem ismerem így nehéz. Viszont jobb ezt is nem túlagyalni. Ilyenek vagytok PONT! Ha magatokat elfogadjátok -ami dicséretes és bátor dolog-, akkor szerintem nem lesz gáz. DE a tiszteletet adjátok meg mindenkinek és itt értem a szüleiteket is. Fogadjátok el a reakciójukat és emlékezzetek, hogy ők neveltek. Előző voltam. Sok sikert!
2015. febr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
1. és a 3. komment az enyém a félreértések elkerülése véget. :D
2015. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
65%

Huhuhúú! xDD Jó kombó.

Hát szerintem készüljetek fel a legrosszabbra, főleg ha csak ketten vagytok testvérek (a kérdésből nem derül ki egyértelműen). A szülők hajlamosak egy ilyen hírt nagy érzelemhullámzással fogadni, még akkor is, ha csak egy gyerekük meleg.

Valóban jobb minél hamarabb túlesni a dolgon, főleg hogy mindketten párkapcsolatban éltek. Talán egyszerre volna jobb. Ha külön-külön mondanátok el, akkor elkezdenének reménykedni, hogy "Na majd a másik fiunk tovább viszi a család nevét...". Ez természetesen tök jó lenne egy darabig, dehát nyilván a másikotoknak is vallania kell előbb-utóbb. Talán felesleges elodázni a második sokkot. Dupla vagy semmi.xDDD

2015. febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Álljatok szüleitek elé mindenképpen.

Ha biztosak vagytok magatokban,a hozzátok közelállóknak is tudniuk kell.Ne maguktól jöjjenek rá.

Jobb,ha az őszinteség működtet egy családot,nem pedig a hazugság.

Kívánok hozzá Erőt!

Szüleiteknek pedig megértést és türelmet!

2015. febr. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
61%
Én nem osztom az előttem szólók véleményét. Szerintem próbáljátok meg kitudakolni hogy "mi lenne ha....", valami sztorival álljatok elő, hogy a barátotokat kirakták otthonról mert bevallotta otthon hogy meleg, és várjátok a szüleitek reakcióját. Én is 13-14 éves korom óta egyértelműen tudom, és mindjárt 19 leszek, de eszem ágában sincs elmondani még itthon, addig biztos nem, amíg nincs egy B-terv, ha ne adj Isten bekövetkezne a legrosszabb és nem fogadnák jól. Majd amikor koleszos leszek vagy esetleg albérletbe megyek (idén ősztől) akkor majd leülök velük erről beszélgetni. De ha idáig kibírtam, akkor ezután is ki fogom bírni azt a fél évet. Mondjuk nekem nem a legjobb a kapcsolatom a szüleimmel, lehet, hogy eredendően ez itt a probléma. Ha úgy érzed/úgy érzitek, hogy mindent elmondhattok nekik és jól fogadnák, akkor hajrá, sok szerencsét! :) De ha egy pici kétely is van bennetek, szerintem várjatok még egy picit, elvégre elég régóta tudjátok magatokról, nem? Ez a pár hónap/fél év már igazán nem oszt nem szoroz.
2015. febr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

előző, mert hülye vagy, azért.


kérdező, nem a te anyud írta ki ezt a kérdést?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..

2015. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Ezt inkább a testvéreddel beszéld meg! Szerintem mondjátok el az igazat. Biztosan nem lesz könnyű senkinek sem a családban. Sok erőt kívánok Nektek!
2015. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

#8

Nem! Nem is írhatta ki mert Ő még Rólam sem tudja, hogy meleg vagyok, nem hogy az öcsémről. A linken olvasható kérdésből meg az derül ki, hogy az idősebbik fiúról mér régen tudják a szüleik ezt a dolgot. A kisebbnél meg csak tartanak tőle, de eddigi "nyomozgatás" az ellenkezőjét bizonyítja/bizonyíthatja.

2015. febr. 2. 12:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!