Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Homoszexualitás? Elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homoszexualitás? Elmondani vagy sem? Egyszerre vagy külön-külön? (tini fiúk)

Figyelt kérdés

Én 18 éves leszek, az öcsém 15 éves múlt. Én már 12 éves korom óta sejtettem és 13 éves korom óta egyértelműen tudom, hogy a fiúkhoz vonzódom. Több futó (néhány hetes) kapcsolatom volt korábban. Most viszont már 1,5 éve stabil kapcsolatom van.

Az öcsém szintén már 13 éves kora óta tudja, hogy a saját neméhez vonzódik. Van egy fiú akivel október óta járnak.


A szüleinknek még ne mertük elmondani. (Bár elvileg nincs ellenszenv bennük a melegekkel szemben.


Szerintetek mondjuk el nekik? Hogyan mondjuk el? Jobb lenne egyszerre vagy inkább külön-külön?


Ti hogyan reagáltatok amikor a gyereketek ilyennel állt elétek?


Tapasztalatokat, tanácsokat előre is köszönöm ill. köszönjük.



2015. febr. 2. 00:12
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
Remélem a beismeréseitek után minden (legalábbis a családi hátteret tekintve) könnyebb lesz Nektek. Várom a fejleményeket!
2015. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Olyan szép/szomorú ez a történet. Tényleg rendkívüli emberkék vagytok. A testvéri szeretet, a családi összetartás, a bizalom, mind megható. Kérlek tályékoztassatok minket.
2015. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim válasza:
Egyetértek a hozzászólókkal. Remélem mondt már tényleg nem hátráltáok meg és hétvégén tényleg mindent elmondtok a szüleiteknek. Ez a tényleg szomorú és egyben szép történet, hogy miként támogatjátok egymást az öcséddel.
2015. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#22

Jó olvasni a hozzászólásodat! Remélem a szüleink is így fogják majd fel a dolgot!


#23-#25

Köszönjük a jókívánságodat!


#26-#28

Köszönöm a bíztatásodat!

A suliba már rég nem tudjuk titkolni. Az osztálytársak és a tágabban vett iskolai diáktársak valamint tanáraink is elfogadták a dolgot. Mivel az osztálytársaim max. úgy tudnák, hogy kik a szüleink, hogy ha együtt látnának minket így ESÉLY SEM VOLT arra, hogy lebuktassanak. A tanárok meg diszkrécióval kezelik a dolgot.


#29-#30

A biztatást köszönjük. A fejleményekről vagy holnap este vagy a hétvége folyamán beszámolok.


#31

A beismerés holnap délután meg fog történni. Azt NEM ígérem, hogy már holnap az esti órákban be is számolok a reakciókról, de a hétvége (szombat, vasárnap) folyamán biztosan jelentkezem!


#32

Azt megígérhetem, hogy a következő három napban tájékoztatást adok a fejleményekről.


#33

Így van.

2015. febr. 5. 19:02
 35/48 A kérdező kommentje:
A #11 kommentemben amikor az #5-nek válaszoltam a kisebbik öcsém életkorát elírtam. (Most vettem észre) A húgom 7 éves, a kisebbik öcsém 4 éves.
2015. febr. 5. 19:03
 36/48 A kérdező kommentje:
Ma délután mindent bevallottunk. Mind az édesanyám, mind az édesapám ELFOGADTA a dolgot.
2015. febr. 6. 21:27
 37/48 A kérdező kommentje:

Először Én mondtam el, hogy meleg vagyok és van barátom és azt is elmondtam, hogy ki a barátom.

Pár perc teljes csönd. (Még a légy zümmögése is hallható lehetett volna ha lettek volna legyek.)

A csend után anyu annyit mondott, hogy ő már rég sejtette, hogy van valakim és érezte, hogy valami komolyabbnak mondható oka van annak, hogy nem merem ezt elmondani. És még hozzá tette, hogy az elmúlt 3-4 napban ez csak megerősödött benne, mert többször látta, hogy hogy nézek a barátomra (akivel egyébként kiskorunk óta 'barátok' voltunk). Lehet, hogy ezt egy kiívül álló nem veszi észre, de egy édesanya észre veszi.

Édesapám meg csak annyit kérdezett, hogy miért nem akkor mondtam el amikor a barátom itt volt?.

2015. febr. 6. 21:28
 38/48 A kérdező kommentje:

"Édesapám meg csak annyit kérdezett, hogy miért nem akkor mondtam el amikor a barátom itt volt?."

Ekkor 'jött' az öcsém és elmondta, hogy Ő miatta nem mondtam el már az elmúlt 2-3 napban.

Ezt először egyik sem értette és továbbra is kérdezték, hogy MIÉRT?

És elmondta, hogy azért mert Ő is meleg és van barátja is és nem akartam annyi előnyt élvezni, hogy elfogadás esetén az örömbe az esetleges elutasítás esetén vígasztaló jelenléte miatt.

Ekkor értették meg. Annyit mondtak, hogy ugyan rosszul esik nekik, hogy titkoltuk, de örülnek, hogy ennyire összetartottunk és nem árultuk el egymást.

2015. febr. 6. 21:34
 39/48 Béla211 ***** válasza:
Le a kalappal a szüleid előtt, hogy ilyen normálisan kezelték a dolgot. Szerencsések vagytok a testvéreddel.
2015. febr. 7. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:

Sajnos abban az időben amikor a szüleitek kicsik voltak nagyon sokakat neveltek úgy, hogy a homoszexualitás egy betegség és rendellenes dolog. Ez annak ellenére a szülőik korosztályában nagy számban jelen van még mindig.

Én is szülő vagyok! Én nagyon elfogadó vagyok. Egyedül a Budapest Pride rendvezvényt tartom fölösleges hergelésnek.


Nagyon örülök, hogy a szüleitekkel minden könnyen ment!

2015. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!