Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Homoszexualitás? Elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homoszexualitás? Elmondani vagy sem? Egyszerre vagy külön-külön? (tini fiúk)

Figyelt kérdés

Én 18 éves leszek, az öcsém 15 éves múlt. Én már 12 éves korom óta sejtettem és 13 éves korom óta egyértelműen tudom, hogy a fiúkhoz vonzódom. Több futó (néhány hetes) kapcsolatom volt korábban. Most viszont már 1,5 éve stabil kapcsolatom van.

Az öcsém szintén már 13 éves kora óta tudja, hogy a saját neméhez vonzódik. Van egy fiú akivel október óta járnak.


A szüleinknek még ne mertük elmondani. (Bár elvileg nincs ellenszenv bennük a melegekkel szemben.


Szerintetek mondjuk el nekik? Hogyan mondjuk el? Jobb lenne egyszerre vagy inkább külön-külön?


Ti hogyan reagáltatok amikor a gyereketek ilyennel állt elétek?


Tapasztalatokat, tanácsokat előre is köszönöm ill. köszönjük.



2015. febr. 2. 00:12
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

#9

Már beszéltünk róla. Ő is egyszer az mellett van, hogy mielőbb és egyidejüleg mondjuk el, egyszer meg az mellett, hogy még várjunk és külön-külön mondjuk el. (Én lényegében az egyidőben való beismerés mellett vagyok.)


#1 és #3 (#4)

Köszönjük a bíztatást! Egyébként a Budapest Pride kapcsán egyetértek veled!


#2

A barátom akivel jelenleg együtt vagyunk, immáron 10 éve osztálytársam és mindig is a legjobb haverom volt. Nagyon sokat töltöttünk korábban is együtt.Ő is sokat volt Nálunk ill. Én is sokat voltam Náluk. Azóta mióta komolyabbra fordult a kapcsolatunk talán feltűnően kevesebbet tölt Nálunk ill. ez fordítva is igaz.

Pont a korábban is jelenlevő haverságunk miatt nagyon sok mindent megbeszéltünk. (Egy jóideig kivételt "élvezett" a szexualítás témája. Főleg a másik fél elutasításától való félelem miatt.)



#5

Négyen vagyunk testvérek. Van egy kishúgunk és egy kisöcsénk. A húgunk még csak 7 éves, az öcsénk 2 éves.

Igen mind a kettőnknek van párkapcsolatunk és pont emiatt vált/válhat mindkettőnknek fontossá a beismerés.


#6

Talán igazad lehet!


#7

Remélem Te is mielőbb tudod a szüleiddel tisztázni. Én (és egyébként az öcsém is) úgy érzem (érezzük), hogy jól fogadnák a dolgot. Sosem beszéltek ellenszenvesen a melegekről.

2015. febr. 2. 13:20
 12/48 A kérdező kommentje:

Kérdés kieg.:

Az esetemben több "futó kapcsolat" számszerint kettő volt. Egyik sem volt 1,5 hónapnál hosszabb.

2015. febr. 2. 13:20
 13/48 anonim ***** válasza:
Inkább egyszerre mondjátok el. Jobb túllépni a tabukon, titkolózáson. Támogassátok egymást és fel a fejjel.
2015. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lesz a vége, de majd mondd el.
2015. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarjátok mondani, akkor egyszerre tegyétek. Jobb egyszerre rázúdítani a szülőkre, mint lassan adagolva. Igy Ők is, Ti is egyszerre estek át a dolgon, és nem lesz egyikőtöknek sem bűntudata, hogy a másikat előre lökte.
2015. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
egyszerre.
2015. febr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim válasza:

"Ti hogyan reagáltatok amikor a gyereketek ilyennel állt elétek?"


Én csak jövőidőbe tudok beszélni. Én annak biztos örülnék, hogy bízik bennem annyira a gyermekem, hogy elém mer állni egy ilyen vallomással is.



"Szerintetek mondjuk el nekik?"


Egyértelműen IGEN!



"Hogyan mondjuk el? Jobb lenne egyszerre vagy inkább külön-külön?"


Az biztos, hogy az egyenes beszéd lenne a legjobb. Azaz mielőbb mondjátok el őszintén a Szüleiteknek! A kérdés másik része azaz együtt/külön-külön való részre utalva: Szerintem egyszerre kellene átesnetek rajta, hogy még jobban tudnátok egymást támogatni és később sem merülhetne fel bűntudat, hogy cserben hagytátok a másikat.

2015. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim válasza:
Szerintem mielőbb és egyszerre mondjátok el szüleiteknek, hogy egyszerre lehessenek túl az "első" sokkon.
2015. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#13

Köszönjük a bíztatást!


#14

Mi sem! De hamarosan kiderül. (Még azért NEM ma)


#15

Ezek szerint egyformán gondolkodunk. Ugyan is Én amióta tudom, hogy az öcsém is meleg azóta ahányszor fel merül a kérdés Én mindig az mellett voltam ill. vagyok, hogy egyszerre mondjuk el.


#16

Úgy lesz! (Most már biztos. És nagyon hamarosan!)


#17

Köszönöm/köszönjük a válaszodat!


#18

Most már biztos, hogy egyszerre fogjuk elmondani. (Ezt tegnap átbeszéltük az öcsémmel.)

2015. febr. 3. 15:16
 20/48 A kérdező kommentje:

A sors igazi és egyben közvetett tragikus segítséget nyújtott Nekünk ehhez, hogy most már NE LEGYEN meghátrálás és valljuk be az igazságot a szüleinknek,


Sajnos ugyanis a barátom édesanyjának az apai nagymamája tegnap kora délután elhunyt. (Még suliba voltunk amikor a hírt megkapta.) Mivel az anyai nagyszülei (se a papája, sem a mamája) nem élnek már és a dédnagypapája sem, így végképp ott kell, hogy legyen az édesanyja a temetésen és a hagyatékin. De mivel nem a szomszédba laknak, hanem az ország egy távolabbi részén így a gyerekeket (így a barátomat sem) nem vitték.A barátomék 6-an vannak testvérek. Van egy bátyja (ő él egyedül külön, de legalább "csak" pár utcányira), van egy nővére (ő még otthon él), van két húga és van egy öccse. Mivel ez a procedúra még héten lezajlik, de várhatóan 3 napot biztos igénybe vesz, így azt nem akarták a szülők, hogy az iskolából az összes gyereket kivegyék, így a nővérére és rá bízták (volna) a kicsiket. Végül úgy állapodtak meg, hogy a nővére és a bátyja fog a kicsikre vigyázni Ő meg eljön hozzánk. (A szüleik tudnak Rólunk és azt is tudják, hogy Én még nem mondtam el mindent a szüleimnek!) A szülei és az Én szüleim is beleegyeztek.


A SZÜLEIM MÉG "ÖRÜLTEK" IS, HOGY VÉGRE ELJÖN HOZZÁNK. Bár azt sajnálják, hogy ilyen tragikus okok miatt.

2015. febr. 3. 15:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!