Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok a helyzetemről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a helyzetemről? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, jelenleg főiskolára járok és még itthon lakom a szüleimmel. Párom 30 éves, nagyon sokáig nem dolgozott, ezzel-azzal kereste a pénzét, nem tanult semmit, nincs érettségije sem, de most estin elkezdte megcsinálna, mellette pedig raktárosként dolgozik. Ő is a szüleivel él még. Lassan 2 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, mindent megtesz értem, megbecsül, tisztel és jól bánik velem, a jövőjét is mellettem képzeli el. Édesanyám kb 1 éve nagyon összeveszett vele és eltiltotta tőlünk, nem jöhetett ide hozzánk, azóta csak én járok hozzá, így tudunk együtt lenni. A viszony azóta sem rendeződött, anyukám nem fogadja őt el, nem is akarja, szinte napi rendszerességgel téma itthon, hogy elrontom az életemet, ennél én sokkal többet érdemelnék, a párom nem tud nekem anyagi biztonságot nyújtani stb. Rosszul esnek a mindennapos "beszólogatások" és "kiokosítások", már ezerszer elmondtam neki, hogy én szeretem őt és nekem most jó így, de ő nem érti meg és nem fogadja el a döntésem. Én úgy érzem, hogy a saját életem rendben van, lassan de biztosan haladok az utamon a célom felé, ami nekem egyelőre a tanulás és később majd a karrierépítést jelenti, nem gondolkozom még család alapításom, sem azon hogy most találjam meg a nagy Ő-t. Nem akarok lemondani a páromról édesanyám miatt, de a mindennapos gyomorgörcsök tönkre teszik az életemet, mit tanácsoltok, javasoltok? Volt már így valaki ezzel?

2015. febr. 16. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyukád szerintem jogosan gondolja, hogy kisstílű férfit választottál.


Most még diáklányként nem nehéz kicsit többnek látnod, de később ha karriered elkezded építgetni, akárcsak úgy hogy egy multinál kezdesz nettó 200 ezerrel ügyfélszolgálatosként, akkor rájössz, hogy hozzád képest, bocs, de csak lúzer.


Persze egy ilyen férfi most nagyon meg tud becsülni (mert szintje feletti vagy), de amikor látja hogy elkezdesz a "feje felé nőni", akkor próbál majd lehúzni, hogy ne legyenek nagy álmaid, érd be kevéssel, mert fél, hogyha siker leszel akkor elveszthet, akkor majd megtapasztalod a féltékeny énjét.


Még szerencse hogy most a szüleinél lakig, nem pedig albérletben, mert akkor tutira rádumálna hogy költözz hozzá, majd elkezdené mondani, hogy hülyeség a tanulás, szállj le a földre, vállalj el egyszerűbb munkát is.


Persze lehet hogy ő pont más, de az ilyen felállásokra ez a tipikus.


37F

2015. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van. Értem a félelmeidet, de minél később szakítasz, annál jobban meg fog viselni mindkettőtöket. Lehet, hogy a párod már lassan családtervezésben gondolkodna és éppen veled, te meg magad sem őt tartod a nagy ő-nek. El kéne őt engedned.
2015. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem látom többnek magamnál, azt gondolom reálisan látom a helyzetet. És valóban igazad van, elképzelhető, hogy eljön az idő amikor elég kevésnek látom magamhoz, hogy elhagyjam őt. De én most szeretem és szeretek vele lenni, nem is mondtam hogy vele tervezem a jövőt, de nem akarom félretenni az érzéseimet, elfojtani a szeretetemet és mondván ésszel gondolkodva elhagyni őt, mert most nekem így teljesen jó. Nem húz le engem, sőt támogat mindenben. Neki is vannak álmai és tervei, kissé talán irreálisak ahhoz képest, ahol most tart..

Nagyon jól ismerem a féltékeny énjét, 1 év után eljutottuk arra a pontra, hogy "leszoktattam" róla, és azóta kiegyensúlyozott a kapcsoltunk, bízik bennem és nem féltékenykedik. Nem hagynám soha hogy az én hátamon kapaszkodjon fel valaki, a sajátom mellett próbálom az ő jövőjét is egyengetni, ami tudom kicsit talán szánalmas, mert ez nem az én feladatom lett volna és nem vagyok anyapótlék, de fontos nekem.

2015. febr. 16. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ha 30 évesen itt tart, akkor borítékolhatóan sosem lesz sikeres.


Oké, most jól érzed magad vele, de amit nem szép kimondani, de ettől még igaz: minőségibb férfiak szemében csökkenti az értékedet az, hogy egy ilyen férfi mellett voltál éveket. Ezt anyukád pontosan látja...


37F

2015. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!