Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyszerű és normális véleménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerű és normális véleményeket/válaszokat várok egy "bonyolult" témával kapcsolatban! Ti mit tennétek? (Ha nem tudsz normális véleményt írni, akkor ne is irj semmit! )

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, az első másfél év mondhatni tökéletes volt. Nem veszekedtünk, nem volt féltékenység sem. Aztán ahogy el végeztem az iskolát és dolgozni mentem jöttek a gondok. Mivel pályakezdő voltam nem nagyon foglakoztam vele, hogy mit és hol dolgozok. Talaltam is egyet a munkahelyről még annyit kell tudni hogy nagy részben nők dolgoztak ott. Ebből adódóan a barátnőm úgy gondolta, hogy én tudtam hogy sok a nő és biztos ezért mentem oda. Ahogy telt az idő egyre rosszabb lett a helyzet, egy idő után a fejemhez vágta, hogy biztos megcsaltam már (hozzá teszem hogy nem csaltam meg) és inkább ő hozzájuk megyek mint hozzá. Hiába mondtam, hogy kell a pénz muszáj dolgoznom de ő csak annyit mondott hogy keressek más munkahelyet. Természetesen mondani könnyű, így is örültem hogy van valami. Kb 8 hónap után ott hagytam azt a munkahelyet, igy remélve hogy csillapodik a helyzet, de sajnos nem igy történt. A mai napig a fejemhez vágja, hogy én nem szeretem és hogy tudja hogy csak csajozni jártam oda. Szeretném megkérdezni a ti véleményeteket, hogy ti mit tennétek/tettetek volna a helyemben. (Akár lányok is leírhatják a véleményüket) CSAK normálisan megfogalmazott véleményt írj.
2015. márc. 10. 00:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Talaltam is egyet a munkahelyről még annyit kell tudni hogy nagy részben nők dolgoztak ott. Ebből adódóan a barátnőm úgy gondolta, hogy én tudtam hogy sok a nő és biztos ezért mentem oda."


Kedves kérdező: innentől kezdve a kérdés szinte költői, ha a bnőd ennyire korlátolt, adódik a másik kérdés. Miért vagy még vele??! Ne olvastam végig, ez a kiemelt sor mindenre választ adott, én már rég egy másik szőke szépség combja közt keresném a választ, és nem, nem erre a kérdésre :)))

2015. márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért vagyok vele, mert szeretem. Volt egy pillanat amikor úgy voltam vele hogy jobb lenne szakítani, de arra jutottam hogy szeretem és nem tudnám megtenni. Köszönöm a gyors véleményt, de azért remélem még írnak mások is. Amúgy nem jönnek be a szőkék :P
2015. márc. 10. 01:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Jó, t tudod, de én lapoznék, remélem, majd te is eljutsz erre a szintre, hogy nem érdemes...
2015. márc. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az az igazság hogy ezen csak is ō maga tudna változtatni.Ez egy börtön amibe kényszerít téged es Sajàt magát is mert biztos vagyok benne hogy ez neki sem Jo:/ Szóval mondd meg neki szerintem hogy vagy vissza vesz a féltékenységébōl vagy elhagyod! Mert ez egy idō után ugy is megmérgezi a kapcsolatot.Fō alapja egy kapcsolatnak a bizalom mert ha az nincs meg akkor nincs semmi.ez a véleményem 21/L
2015. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Passiflora ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyzetben lennék, nem hagytam volna ott a munkahelyemet pusztán emiatt. A pszichológusok szerint az indokolatlan, alaptalan féltékenység két legfőbb oka az önbizalomhiány, önértékelési probléma, illetve a birtoklási vágy. Akármi is áll a háttérben, ha valóban nem adtál okot a féltékenykedésre, ez a barátnőd megoldatlan pszichés problémája, amivel neki kéne szembenéznie, és tenni ellene valamit (ha egyedül nem megy, akkor szükség esetén terápiás segítséggel), nem pedig neked munkahelyet váltanod újra meg újra olyan szempontok szerint, hogy milyen a férfi-nő arány.


Érdemes lenne most végiggondolnod, hogy hol húzod majd meg a határt. Tudom, hogy a jó szándék vezérelt, amikor a barátnőd kedvéért, illetve a párkapcsolati béke kedvéért munkahelyet váltottál, de gondolj bele, hogy ennek milyen üzenete van felé. Nem éppen abban a tudatban erősítetted meg ezzel a lépéssel, hogy valóban volt némi alapja a féltékenykedésének?


Esetleg elmehettek ketten egy lakatlan szigetre, ahol nem kerülhetsz kapcsolatba más nővel, így nincs számára potenciális vetélytárs, de gondolom, hogy ez a megoldás nem játszik. :-)


Akármi is a háttérben a barátnődnél, szerintem érdemes lenne feltenned magadnak a kérdést, hogy belemész-e ebbe az érzelmi játszmába, hagyod-e magad manipulálni és megpróbálsz-e olyan áron alkalmazkodni egy másik ember pszichés problémájához, hogy olyan mértékű befolyást, beleszólást engedsz neki a saját életed, a saját döntéseid felett, ami nem természetes és nem normális, vagy szembesíted vele, hogy a labda az ő térfelén van.


Ha ketten nem tudjátok megoldani ezt e problémát, és mégis szeretnétek együtt maradni, akkor szerintem jó ötlet lenne a párterápia - feltéve, ha mind a ketten nyitottak vagytok rá.

2015. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Passiflora után szinte nincs mit írni.

Belementél egy vesztes-vesztes játszmába mikor kiléptél a melóhelyedről, amivel nemhogy jót, de rosszat tettél magadnak és a kapcsolatotoknak.

2015. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

üljetek le beszélgetni.


kérdezd meg kire féltékeny ott, mikor kezdődött ez az érzés. mesélj neki róla, hogy mennyire szereted, hogy mit szeretsz benne, hogy miért ővele vagy és nem azzal a másik n+1 nővel aki az utcán, villamoson, munkahelyen van.

Megcsalni a másikat bárhol lehet, nem kell ehhez sok nő, vagy "olyan" közeg. De a megcsalás mindig döntés eredménye, és ha te nem akarsz úgy dönteni, akkor dolgozhatnál tizennyockarikás vetközősbárban is, akkor se csalnád meg.


Ha ezek után sem érti meg, akkor szeritnme hagyd ott, mert csak el fog mérgesedni a helyzet.

2015. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a véleményét/tanácsát.

Passiflora neked külön köszönöm azt amit írtál.

"Tudom, hogy a jó szándék vezérelt, amikor a barátnőd kedvéért, illetve a párkapcsolati béke kedvéért munkahelyet váltottál, de gondolj bele, hogy ennek milyen üzenete van felé." Ezzen nem gondolkodtam el, de szerintem az emberek nagyrésze nem arra gondolna ebből hogy biztos megcsalták azért tette ezt a párjuk. (Aztán lehet csak én gondolm így.)

Elolvasva a hozzászólásokat és a privát üzeneteket, arra juttom, hogy jobb lenne ezt átgondolnom mégegyszer. A 7. hozzászóláshoz csak annyit fűznék, hogy elmondtam ezeket neki, már nem is egyszer, de semmit nem ért.

2015. márc. 10. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:

nem volt szerencsés, hogy otthagytad a munkahelyed, mert evvel is megerősítetted abban a hitében amit feléd kommunikált. No de most már mindegy.

A párodnak önértékelési problémái vannak, akkor nyugodt ha a közelébe vagy és felügyelni tud Téged....megpróbál kisajátítani...de ez csak akkor fog menni ha Te hagyod.Amíg eléri a célját a balhézásaival nem fog leállni, mert érzi, hogy hatással van Rád, manipulálni tud. Ha ez Neked így megfelel, akkor hunyászkodj meg és legyél papucs....de ebből nincs visszaút barátom!!!

A másik lehetőség, hogy férfiként viselkedsz, és igenis kikéred magadnak, hogy beleszóljon a magánügyeidbe és manipuláljon Téged....egyszerűen közlöd vele, ha nem vesz vissza az arcából akkor elhagyod.

37F

2015. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó: miért kiabálsz? Az agresszió agressziót szül. Mindazt amit elmondtál teljesen normális stílusban is elő lehet adni és lehet, akkor átmegy a másiknak. Azonban azzal a magadat lezáró, taszításban ahogy Te mondod.. nem hiszem, hogy valaha eredményes leszel.
2015. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!