Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek van igaza szerintetek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza szerintetek? Hogy tudunk így összeköltözni?

Figyelt kérdés

Barátommal mindketten Pesten tanulunk egyetemen. Mindketten olyan albérletben vagyunk, amiben többen lakunk, nálunk ez 6 ember, náluk 8. Gondolkoztunk hogy nyáron 2 éve leszünk együtt, tök jó lenne összeköltözni, akár csak így ahogy most vagyunk, hogy saját szobánk lenne, a konyha/stb közös másokkal. Nagyon úgy néz ki, hogy mindkettőnk albérletében lesz szabad hely ősztől, azonban azóta sokszor vitáztunk a témán, nem tudunk dönteni, hogy melyik lenne jobb.

Ahol én lakok: nyugati környéke, kis utca, teljesen csendes hely, mégis közel van minden (westend 2 perc gyalog), és nagyon jó a közlekedés. 3 szoba, 2 fürdő + 1 wc ahol a mosógép is van (a fürdőkben is van wc), az én szobámhoz tartozik az egyik fürdő, tehát kettőnknek lenne külön. Hetente jön takarítónéni, nekünk csak annyi dolgunk van, hogy ha az a bögre kell amit előző nap használtunk, akkor azt elmossuk, meg nekünk a "lányszobában" a hajakat össze kell szedni pár naponta a földről. Szobatársam ugye elmegy, a másik 4 ember (fiúk) nagyon jó fejek, másfél év alatt egyetlen egy este fordult elő, hogy zavaróan hangosak voltak. Az internet teljesen jó, kb 2havonta egyszer megy el egy pár percre. Vannak napok mikor online játékból kidob, de böngészni teljesen jó. Ezért havi 45ezret fizetek szőröstül-bőröstül, ebben benne van minden.

Ahol ő lakik: kelenföldtől kijjebb az isten háta mögött, negyed órán ként megy arra egy lerobbant busz (éjjel semmi), ami az ablakuk alatt megy el és beleremeg a nappali. Maga a lakás szép, de 4 szoba van, 1 fürdő (wc nélkül) és egy wc. Nekik kell takarítani. Mosógép nincs. Internet elvileg van, viszont még egy sima weboldalt behozni is 1 óra, ha sikerül egyáltalán, kb félpercenként elmegy a net, teljesen használhatatlan, a tulajt meg nem érdekli. Egyik lakótársa kb heti kétszer részegen megy haza hajnal 2-kor, és mindenkit felébreszt, meg állandóan bemegy mindenhova ami nincs bezárva, meg üvölteti a zenét a nappaliban, hogy zeng a ház. Van egy utcányira egy drága mini abc, azon kívül a legközelebbi bolt az Allee, olyan fél órányi buszozásra. Ő 40ezret fizet havonta mindenestül, és nyáron nem kell fizetnie ha nincs ott.

A mostani egyeteme mindkét helytől kb 25-30 perc utazás, én szeptembertől átmegyek máshova, ahova tőlem 20 perc az út, tőle olyan 1 óra lenne.

Ő kerek-perec közölte, hogy nem fog olyan sokat fizetni mint amennyibe az én albérletem kerül. Én meg mondtam hogy szerintem meg ár-érték arányban az övé drágább, mert még azért kell fizetnem, hogy ne legyen netem, ne legyen nyugalmam, egy idegen pasi rám nyitogasson a klotyón meg a fürdőben meg a szobámban, meg őt kelljen hallgatnom, messze legyek mindentől, meg mások után takarítgassak mikor hazaérek.

Szóval most nem igazán tudjuk mitévők legyünk. Annál olcsóbbat nem találunk, mint ahol ő most lakik, de én oda nem akarok költözni... Ti mit tennétek?

21/L


2015. márc. 11. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez a 2 lehetőség van, akkor nyilván a te helyed jobban megéri, még akkor is élhetőbb ha drágább egy kicsit....ha ezt a párod nem látja be, akkor vele van baj...


Ha viszont nem tudtok megegyezni, akkor nem lesz hosszú életű a kapcsolat. Volt ilyen a környezetemben, 5,5 év után se tudták eldönteni hová költözzenek, egyik se tudott engedni. Ők végül felbontották az eljegyzésüket, és szakítottak, miután kiderült, hogy a pasi félrejárt. Remélem ti nem jártok így.


Tényleg nem tudtok külön költözni? Valami 1 szobásba ami nem olyan drága?

2015. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp előnyösebb a te helyed, lehet hogy a haverokat nem akarja hanyagolni.

Köztes kompromisszum, jó megoldás még ha össze dobjátok a pénzetek, és külön olcsó garzonba mennétek ketten.

2015. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!