Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy manapság annyian nem akarnak gyereket, családot?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

Erről a kérdésről jutott eszembe. De egyébként is ezt tapasztalom. Ha azt mondom, hogy én szeretnék legalább 3 gyereket, úgy néznek rám, mint egy fogyatékosra. Miért?



2015. márc. 12. 13:06
1 2 3
 11/25 Andrea Henrietta ***** válasza:
46%

Hát, én is csak a magam nevében tudok beszélni, de már én sem szeretnék gyereket, el is mondom hogy miért:

Elsősorban nőként gyereket vállalni szerintem elképesztő nagy önfeláldozás, amire én nem lennék képes. Már csak a terhességtől kezdődően, ami alatt felborul a teljes hormonháztartás, a feje tetejére áll az egész testem, jön a hízás, a pocak, és az utána maradó ráncok meg lötyögő has (amit személy szerint nem lenne elég energiám és türelmem ledolgozni). Emellett ugye ott van a szülés is. És bármenyire is hangoztatják a már anyukák hogy ez milyen csodás érzés... nekem már az fáj ha a párom a 17 centijét erőből vágja be, a vajúdással járó kínokat nem élném túl. Legalábbis józan ésszel biztosan nem.

Ezek után már ne is beszéljek az első hónapok/ évek alváshiányáról, a folyamatos aggódástól a gyerekért amíg élek, hogy ki tudja mikor mi történhet vele, plusz még a neveléssel és egyebekkel járó gondok és felelősség....


Úgy érzem, hogy én ezeket nem tudnám vállalni, és főleg nem józan ésszel kibírni, és sajnos szerintem ezekért a nehézségekért valymi kevés kárpütlás hogy " jajj de cuki a baba".

Én legalábbis így látom a dolgokat.


Bár a környezetemben szinte minden férfi nagyon szeretne gyereket, viszont érdekes módon hogyha felvetem nekik hogy próba képp vigyázzanak egy hétvégén keresztül egy 2-3 éves gyerekre, menekülnek mint a futótűztől. A pasik többsége akik ilyenek a környezetemben, azt hangoztatják hogy a saját gyerekükkel majd más lesz, de ez sajnos nem igaz.

Nagyon kevés az igazán családcentrikus apuka, a legtöbben inkább a munkába menekülnek, (és mivel az anyukának már alig van rájuk energiája miután napi 24 órában gyereket nevel, általában egy másik nő karjaiba is vetik magukat...)

Szóval én egy ilyen felállásba nem szeretnék gyereket.


Nekem tökéletesen elég egy társ akivel szpen eléldegélünk kettecskén. Meg még egy kutyát esetleg bevállalok. De gyerek biztosan nem kell.

2015. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: mert ma már van választási lehetőség, régen meg nem volt. Csupán azért érzik az emberke furának, mert beléjük nevelték eddig, hogy ez az életforma nem opció. Most meg kezdenek rájönni, hogy de igen. Aki pedig nem akar gyereket, azért néz rád furán, mert számára a gyerekvállalás rossz, és nem tudja elképzelni, hogy neked miért jó. Ez mindennel így van. Ha te utálod a pacalpörköltet, akkor valószínűleg furán nézel arra aki melletted boldogan habzsolja.
2015. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért van hogy nem akarnak családot, mert nincs elég pénz egy gyereket eltartani, nem hogy többet.. Gyereket lehet akarni, de számolni kell egy csomó mindennel. Legyen egy biztos ház, biztos anyagi háttér (ami most sok embernek nincs) két ember akik nem mennek szét ( ez is egyre kevesebb)..

A gyereknek rengeteg pelenka, tápszer kell, ruha és cipő ami később is kell, később ovodába és iskolába járatni, reggelit ebédet és uzsonnát fizetni amiből általába a gyerekek a felét meg sem eszik kisebb korukban, de akkor is be kell fizetni, aztán már tanszerek, és még lehetne sorolni.. Ha pedig több gyerek van akkor annyi felé szakadni, és időt is kell a gyerekre szánni, mert az emberek többsége reggeltől estig dolgozik, sok esetben pedig a nagyszülőkre vannak bízva a gyerekek mert nem tudnak a munkahelyről eljönni minden nap a gyerek miatt. Ehy gyerek sok sok örömöt ad, de nagyon sok dologgal kell megbirkózni.

2015. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt mindenki döntse el maga, hogy élvezetes-e neki gyereket nevelni. Nem mindenki egyforma. Ha így lenne, akkor nem lenne annyi sz*r család és boldogtalan gyerek.
2015. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Mi éri meg ? Ezt mondja mindenki akinek már van gyereke,mert magát nyugtatja.A sok hiszti,felfordulás,nyavajgás,idegeskedés ? Eleve a terhesség onnan indul hogy a gyerek mint élősködő,károsítja az anyja szervezetét,elvon mindent tőle.Hajhullás,fogak romlanak,stb.Nehézségek árán megszüli,szétroncsolva belül mindent.Aztán jó sok évig eteti,gondozza,pénzeli,felelősséget vállal érte.Aztán talán lelécel külföldre,stb.,ennyi volt a gyereknevelés.EBBEN MI A FELEMELŐ ? Mert még mindig nem értem.
2015. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

10: "1-2 gyereket eltartani szinte mindenki tud" - Akkor olvasd el a statisztikákat erről!


5 millió embernek nem jut egy főre 60000 Ft sem egy hónapban. Miről beszélsz Te?


A gyerek szegénységet generáló tényező a felnőttek számára, és 700 000 gyerek nyomorog ebben az országban, és 1 millió gyerek szegény.

Mért nem tudod ezt?

Ha mindenki el tud tartani 1-2 gyereket, akkor honnét van 1millió szegény gyerek, akinek nem jut vagy étel, vagy lakás, vagy ruha? Az iskoláztatást, buszbérletet, különórákat, gyógyíttatást, nyaralást még ide sem vettük.

Hol élsz Te, valami elefántcsont-toronyban?

2015. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"A sok hiszti,felfordulás,nyavajgás,idegeskedés ? Eleve a terhesség onnan indul hogy a gyerek mint élősködő,károsítja az anyja szervezetét,elvon mindent tőle.Hajhullás,fogak romlanak,stb.Nehézségek árán megszüli,szétroncsolva belül mindent.Aztán jó sok évig eteti,gondozza,pénzeli,felelősséget vállal érte.Aztán talán lelécel külföldre,stb."

Mindennek van rossz oldala. De hallottál már a szeretetről? Tudod, az kárpótol mindenért.

2015. márc. 12. 13:40
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

17: Igen, de hol van ebben a világban szeretet?

A világ végére kell elmenni egy kis szeretetért, míg hatszázan beléd rúgnak. Én nem akarom ezt okozni egy kicsi ártatlan lénynek, hogy ilyen világban kelljen élnie, ahol nincs szeretet.

2015. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Mennyi itt az elkeseredett ember.

Nincs pénz, nincs szeretet, nincs semmi jó...

Ennyire boldogtalanok vagytok?

2015. márc. 12. 13:50
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

szerintem addig jó amíg sokan így gondolják,és inkább azok szaporodnak akiknek érdemes :D én biztosan akarok majd szaporodni,mert jó génjeim vannak.Hasonlóan jó génekkel rendelkező nővel,minőségi lényt kell összerakni.


szerintem azzal csak nyer a világ ha kevesek vállalnak gyereket.És akik igen azok egyfajta szintet képviselnek.

2015. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!