Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik tényleg szeretik a párjukat, miért okoznak neki fájdalmat azzal, hogy megcsalják?

Figyelt kérdés

Akár nő, akár férfi az illető. Én értem, hogy a nők arra vannak kódolva genetikailag, hogy a legelőnyösebb tulajdonságú férfiak génjét adják tovább, a férfiak meg arra, hogy minél több nőnek továbbadják. Igen, ezt értem, tudom, mi a háttere. De akkor is. Elfogadom, hogy kell a változatosság, azzal nincs gond, ha előbb-utóbb pl. másról is fantáziálnak. Azzal sincs, ha kölcsönös megegyezés alapján lefekszenek mással. De ha valakinek olyan a párja, akit ez nagyon bánt, nem ilyen rugalmas, akkor miért teszik meg mégis, hogy megcsalják, mikor tudatában vannak annak, hogy mekkora fájdalmat okoznak ezzel? Ha nem bírják ki, hogy csak egy emberrel feküdjenek le, miért nem választanak olyan társat, aki lazább ilyen szempontból, miért bántják meg azt, aki nem ilyen? Mármint ez az ösztön dolog egy idő után már csak kifogás, nem? Mert jó, megkívánnak mást, arról nem feltétlen tehetnek. De arról már igen, ha konkrétan le is fekszenek vele, mégiscsak emberek, elvégre.


Bocsi, ha már volt ilyen kérdés, nem láttam.


2015. márc. 16. 10:39
1 2 3
 1/25 tarnai ***** válasza:
Leírtál mindent. Abban hogy segítsünk h rácsodálkozol a világ működésére?
2015. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem. Hát az a kérdés, hogy miért teszik meg mégis? Tehetnek róla? Az ösztönök tényleg ennyire erősek lennének, hogy nem tudnak mit kezdeni vele, vagy azért ők is tehetnek róla?
2015. márc. 16. 10:44
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem szeretik eléggé, én legalábbis csak ezt tudom magyarázatként felhozni. Ha a másikat képes ennyire bántani csak az ő pillanatnyi öröme kedvéért, akkor az nem szerelem.
2015. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 tarnai ***** válasza:
Ennyire erős, mit csodálkozol rajta?
2015. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Tehát ha pl valaki elhagyja a párját, mert nem hűséges, akkor találhat olyat, aki viszont az lesz, vagy teljesen felesleges volt eleve elhagyni a párját, mert ezt ugyanúgy más is megteszi?

Szóval a megcsalás csak attól függ, hogy az adott ember életében milyen mértékű kísértések vannak. Van döntési lehetőségük, vagy ezt csak mondják, hogy ne tűnjünk olyan ösztönlényeknek?

2015. márc. 16. 10:46
 6/25 tarnai ***** válasza:
Miva?
2015. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

A hűség döntés kérdése. Nem ösztönöké. Tudatos választás, hogy mit helyezek előtérbe: a magam pillanatnyi örömét vagy a párom boldogságát (és talán a kettőnk kapcsolatát)?


De sok esetben abban bíznak, hogy nem derül ki, és akkor mindkettő megtartható állapot. A párom is boldog marad, és én is örülök.


Gondolom, akik megcsalják a másikat azok kb így gondolkodnak. De én már a viselkedésemmel lebuktatnám magam, nem kellene beszámolnom a dologról. Vannak a hozzám hasonlók, akiknek nem megy a hazugság, és így a megcsalás sem egy opció.

2015. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Túl zagyván írok? :D Mit nem sikerült érthetően leírni?
2015. márc. 16. 10:50
 9/25 A kérdező kommentje:
Értem, köszi az eddigi válaszokat
2015. márc. 16. 10:50
 10/25 tarnai ***** válasza:
17%
Kicsit úgy van beállítva megcsalás, mint "pillanatnyi öröm" ami = hazugság. Lehet h qrvával az, másik lénnyel viszont hívnám útkeresésnek. A 82%-os negyvenöt feletti 2 gyermekes anyuka, aki nehezen mozdul már barlangjából.
2015. márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!