Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik tényleg szeretik a párjukat, miért okoznak neki fájdalmat azzal, hogy megcsalják?

Figyelt kérdés

Akár nő, akár férfi az illető. Én értem, hogy a nők arra vannak kódolva genetikailag, hogy a legelőnyösebb tulajdonságú férfiak génjét adják tovább, a férfiak meg arra, hogy minél több nőnek továbbadják. Igen, ezt értem, tudom, mi a háttere. De akkor is. Elfogadom, hogy kell a változatosság, azzal nincs gond, ha előbb-utóbb pl. másról is fantáziálnak. Azzal sincs, ha kölcsönös megegyezés alapján lefekszenek mással. De ha valakinek olyan a párja, akit ez nagyon bánt, nem ilyen rugalmas, akkor miért teszik meg mégis, hogy megcsalják, mikor tudatában vannak annak, hogy mekkora fájdalmat okoznak ezzel? Ha nem bírják ki, hogy csak egy emberrel feküdjenek le, miért nem választanak olyan társat, aki lazább ilyen szempontból, miért bántják meg azt, aki nem ilyen? Mármint ez az ösztön dolog egy idő után már csak kifogás, nem? Mert jó, megkívánnak mást, arról nem feltétlen tehetnek. De arról már igen, ha konkrétan le is fekszenek vele, mégiscsak emberek, elvégre.


Bocsi, ha már volt ilyen kérdés, nem láttam.


2015. márc. 16. 10:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Mert szereti a párját és testi igényként szexel mással.

A probléma nem akkor van amikor ez történik hanem akkor amikor kiderül.

Az ösztönön lehet uralkodni de idővel komoly elfojtássá válhat és mint ilyen sokak számára egy idő után terhes. Ezért nem azért mond igent a kísértésre mert esetleg nem tud, hanem elege van már az elfojtásokból és kissé fellázad, az "amit nem tud az nem fáj" alapon. A probléma akkor lesz ha mégis megtudja valamilyen okból.


És azért nem szakít mert úgy alapból érzelmileg és minden szinten a párjával akar lenni, vele képzeli el az életét, testi igény kielégítéséről van szó pusztán.

Ezért mondom, hogy a hűség az, hogy nem hagyod el a párodat, a hűség csakis ez. Semmire nem mentél azzal, hogy nem döntötte meg gizikét, ha szakít veled szétrúgja az életeteket aztán katikával jön össze. Sokra nem mentél az egésszel. (semmire sem mentél)

2015. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Jól írták az előzök a hűség egy döntés... Soha sem csaltam meg senkit sem , pedig tuti nem vennék rajtam észre. Csupán a megcsalás tudatát nem tudnám cipelni , Bűntudatot éreznék. Egyszer volt olyan hogy nagyon akartam , mással is le feküdni. Barátnőmmel közöltem , tisztességesen hogy én ezt szeretném. Bele ment le feküdtem vele , semmi nagy dolog nem volt benne. Akkor jöttem rá igazán , hogy akit szeretek avval a legjobb le feküdni. Lehet az akármilyen tapasztalt , bomba nő ha van akivel szeretjük egymást avval a legjobb. Mással kb olyan mintha szimpla önkielégítést csinálnák...
2015. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%
10es: micsoda megállapítás :D 22 éves gyermektelen lány vagyok, lehet, hogy naiv és idealista, sok minden történhet még az életemben, ezt jól mondod, de eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, sem az alkohol, sem a nagy erejű csábítás nem indoklás, csak és kizárólag döntés kérdése. Irtó helyes pasik környékeztek meg mikor matt részeg voltam, és akkor is tudtam azt mondani (szinte csak azt), hogy van barátom, nem megyek el velük sehova. Lehet, hogy 30 év együtt élés után nem így tennék, fogalmam sincs, de az ember jelleme többé-kevésbé (ezekben a kérdésekben) változatlan. Szerintem.
2015. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a megcsalás okát kell keresni és nem a tényén vitatkozni. Ehhez kell egy szellemi érettség és nem kell minden magyarázatot zsigerből lereagálni és sértetten elvonulni.

A megcsalások mindig 2 részre oszthatok, aktív fél vagy passzív fél. A passzív fél nem kezdeményez, kikezdenek vele és nem bír ellenállni a kísértésnek(akaratgyenge emberek sajátsága)....még azt is megkockáztatom, hogy nem feltétlen tehet a megcsalás tényéről....ezt szokás félrelépésnek nevezni.

Az aktív fél az egészen más tészta, ott igények vezérelnek és szándékosan előre eltervezetten történik a megcsalás...és szinte soha nem egy esetben. Ez szó szerint csalás, mert szándékosan becsapod a másikat és tisztában vagy a tetteid következményével....nem egy külső "kényszer" hatására cselekszel.

37F

2015. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Tehát utolsó, szerinted esélytelen hogy egy ember nemet mondjon egy nagy kísértésre a párja kedvéért?
2015. márc. 16. 11:34
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem esélytelen. De tény, hogy létezik a "rövidzárlat" amikor tényleg nagyon vagy megtörténik vagy nem.
2015. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
De ilyenkor egy pillanatra sem jut eszükbe a feleségük/férjük aki otthon várja őket és szomorú lenne ha ezt tudná? Ennyire nincs semmi önuralom ilyenkor az emberben?
2015. márc. 16. 11:54
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

figyelj. Ezer motivációs oka lehet annak, hogy valaki miért mond igent arra ha táncba akarják vinni. Lehet fasirtban van a párjával, lehet túl nagy a kísértés, lehet X év abszolút monogámia után úgy van vele, hogy ez neki jár, úgy e tudja meg, ráfér már egy jó d--ás mással, ki a frászt érdekel már mit szól a másik, miért ne, stb...

Vegyük figyelembe azt, hogy másképp gondolkodik egy férfi másképp egy nő, egyénenként is más a gondolkodás, plusz bejátszik az idő is, a kapcsolat átalakulása, a másik változása stb... 1000 tényező végtelen kombinációja. Szeretőt sem azért tartanak titokban mert hiányzik a balhé ha kiderül. Mégis elég sok példa van rá. És cirka: 150e prosti él meg az országban gond nélkül. Annak is van egy oka azért.

Szóval az aki 22 évesen fülig szerelmesen vagdalkozik, hogy ő sosem egyáltalán nem biztos, hogy 20 év múlva a tehénné hízott házsártos feleségét 42 évesen nem fogja rommá csalni prosti rendszeres vendégeként. Ez nem fekete - fehér kérdés, oltári vakság zsigerből rávágni, hogy márpedig X. Elöttem jól írta a 37 éves férfi (én is 37 vagyok am.), hogy ez egyáltalán nem olyan egyszerű kérdés amit két mondatban le lehet zárni (bizonyos érettség felett ez világos), minden esetet egyedileg kell vizsgálni.

2015. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 tarnai ***** válasza:
0%
20 év után nem vár a feleséged, ne aggódj....
2015. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem , nem az ösztön vezérli csak téged nem szeret annyira hogy gátat szabjon magának e téren .Azt kel hogy mondjam Ő nem érdemel meg téged ezzel remélem tudtam segíteni. Hagy el vagy tűrd az ilyen emberek senki kedvéért nem váltóznak meg !
2015. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!