Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti haragudnátok rá? Nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti haragudnátok rá? Nagyon megbántott

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást viszont sajnos nagyon nagyon különbözik a hátterünk. 3 éve vagyunk együtt.

A pasim szülei nagyon gazdagok, ő még tanuló és mindenben támogatják amit kitalál. Nincs nagyon a szüleihez nőve, neki természetes hogy amit megtesznek érte az jár neki. Ettől függetlenül egy jószívű ember, nem egy felvágós hanem kedves és tudatosan építi a jövőjét.

Én teljesen az ellentéte vagyok. Végeztem két egyetemmel, alig keresek a munkahelyemen és a szüleim elég pocsékul állnak. Sokat segítek nekik a ház körül mert már nagyon idősek és ha tudok beszállok az anyagiakba is mert velük élek. Nem kérték soha, de szerintem ez így van rendjén hogy legalább megpróbálom nekik visszaadni azt a támogatást amit én is kaptam tőlük eddig.

Barátom megjegyezte hogy a szüleim mekkora szemétládák hogy kihasználnak engem és hogy nem igaz hogy annyi pénzük sincs hogy kölcsönadjanak néha pizzára.

Köpni nyelni nem tudtam hogy hogy jön ő ahhoz hogy mások pénztárcájába akar belelesni, nagyon mellbe vágott, nem ilyennek ismertem meg.

Szerinte és a családja szerinte hiába vagyunk már szinte felnőttek (26) mi mindig gyerekek leszünk és minket kell támogatni. Ok, de ő könnyen beszél ha az albérlet+kocsi minden szülők rakják alá. Felhívott az anyukája és azt mondta hogy ez lenne a természetes de nekem ez nem stílusom. Nem ítélem el azt akinek igen, mert biztos többen vannak hasonló állásponton de szerintem akkor is bunkóság volt a barátom részéről hogy erre így beszólt. Összevesztem vele. Egész nap sírtam emiatt. Nem hibáztatom őt mert sosem látta hogy milyen "a másik oldal" csak nálam, viszont utálom most ezért egy kicsit hogy ilyen. Lehet ennek így jövője egyáltalán hosszabb távon?:(


2015. márc. 22. 23:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
miert ne lehetne? de igaz kicsit bunko volt dee azert nem kellene ennyi miatt sirni egesz nap mondjuk..
2015. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még azt is a fejemhez vágta hogy mi van ha csak a pénze miatt vagyok vele. Ez nagyon nem így van, de nehezen érti meg hogy nem a pénzzel mérik a szeretetet (ő mindig így kapta)
2015. márc. 23. 00:01
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

csoda, hogy ennyi idő után derült ki

én ilyen pasival nem lennék együtt

én is rengeteged adok a szüleimnek, mert szintén nagyon idősek és betegek, ha erre bárki bármilyen megjegyzést tenne, az biztos, hogy faképnél hagynám 3 év ide vagy oda

2015. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
hülyeség fennakadni ezen. tényleg hülyeség.
2015. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Egyem a szíved! :P

:)

Inkább beszéljétek meg. Egyikőtöknek sincs igaza szerintem.

2015. márc. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan csak segíteni akarta, de pont nem jól tette.

Nekem is úgymond "szegények" a szüleim, de sajnálom, hogy nem előbb lettem kicsit független, mert onnantól tudtam nagy nehezen saját lábra állni.

Akit sokáig dajkálnak, az megszokja.

Nem a barátodra célzom, magamra, sokat tettek értem, nem pénzben, de kellet egy önállóság nagyon...

Megértelek, ezt nehéz lehet lenyelni, de ő mást szokott meg, az ő szüleinek, ő mindig egy gyerek lesz, és így is nevelték.

Vagy fogadd el, vagy nem tudom, nehéz dolog.

2015. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Meglepő, hogy 26 évesen ilyen beszűkült a barátod. De veszekedéssel semmire nem mentek, ezt nyugodt körülmények között kell megbeszélni. Vagy írhatsz neki e-mailt is, akkor legalább át tudod gondolni amit mondani akarsz, de semmiképp ne legyen támadó jellegű, mert arra jó eséllyel ő is negatívan fog válaszolni.

Magyarázd el neki, hogy nem mindenkinek gazdagok a szülei, és attól, hogy ő mindent megkapott eddig a szüleitől és semmiért nem kellett megdolgoznia sok ember ezt nem engedheti meg magának. A szüleid sem azért nem támogatnak pénzzel, mert nem szeretnek, hanem mert nem tudnak. Ez a különbség. Ha pedig ezt sem érti meg, akkor tényleg nincs értelme tovább együtt lennetek, ezek szerint a szülei bármennyire is jót akartak neki, csak elrontották azzal, hogy mindent megadtak neki, ezért ő magától értetődőnek vesz olyan dolgokat, amiért mások keményen megdolgoznak.

2015. márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Én úgy látom,egy okos értelmes Nő vagy,aki tudja mi és milyen az élet. A barátod meg neveltetéséből eredően,szerintem nagyon sokáig kisgyerek lesz még...a pizzás beszólása jól mutatja.Ha elfogadod ezt a gyerekes felfogást (még szerintem nagyon sokáig) akkor oké minden,ha nem,akkor ilyenekből sok konfliktusotok lesz

2015. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Kicsit eltúlzod ezt szerintem, én megmondtam volna neki a helyedben, hogy nálatok így szokás, ez van, téma lezárva.
2015. márc. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Szerinte és a családja szerint hiába vagyunk már szinte felnőttek (26) mi mindig gyerekek leszünk és minket kell támogatni."


Nem "szinte felnőttek vagyok", hanem jó ideje felnőttek.


Azzal a különbséggel, hogy neked ennyi idősen van önálló jövedelmed, amiből a szüleidet is támogatod anyagilag a lehetőségeidhez mérten, a barátod pedig 26 évesen "még tanuló és mindenben támogatják amit kitalál + albérlet+kocsi minden szülők rakják alá."


Melyikőtöknek is kéne - ha nem is sírnia, de elgondolkoznia itt igazából?

2015. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!