Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azért nem merem elhagyni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem merem elhagyni a párom, mert attól tartok, hogy nem találnék mást/jobbat. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, 3 éve vagyunk együtt. A páromról már rég kiderült, hogy közel sem azonosak a céljaink. Ő egyszerűen nem akar elköteleződni (már a 30-as évei elejét tapossa, és nem hinném, hogy ez később megváltozna), bár mindig ígérgeti már évek óta, hogy majd így meg úgy összeköltözünk meg gyerekünk lesz, 3 év alatt semmit nem lépett ennek az irányába, úgyhogy nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy mennyire gondolja tényleg komolyan. Arról is tudok, hogy egyszer-egyszer félrelépett. Igen, tudom, hülye vagyok, hogy még akkor nem hagytam ott, minek vagyok vele együtt. Erre konkrétabb választ én sem tudok adni annál, hogy nekem ő az első komolyabb kapcsolatom, és amég ő nem volt, rengeteget voltam magányos évekig. Én sosem voltam egy ilyen nagy bulizós és egyik kalandból a másikba ugró típus, 17-18 évesen is komoly kapcsolatot akartam, de volt 1-2 reménytelen szerelmem és sokat szenvedtem emiatt. Semmiképpen nem akarok abba az állapotba visszakerülni. Nagyon félek attól, hogy ha elhagynám, nem találnék magamnak senki mást, és teljesen egyedül élhetném le az életem. Vagy ha esetleg találnék is, semmi garancia nincs rá, hogy neki komolyabb tervei lennének, vagy nem csalna meg, és akkor két szék közül a pad alá. Van ebből bármilyen kiút?
2015. márc. 30. 12:02
 1/7 anonim válasza:
Írhatók privit ??
2015. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha arra a válaszra vársz, hogy "igen, amint szingli leszel, már bele is ugorhatsz rögtön egy másik kapcsolatba!", akkor el kell hogy keserítselek, mert ilyet nem ígérhet senki sem. Arra senki nem fog tudni válaszolni, hogy 2 hónapot, fél évet, vagy egy évet kell-e majd egyedülállóként élned, viszont annak semmi értelme nincsen, hogy még ki tudja hány hónapot, évet lehúzol a párod mellett, úgy, hogy soha nem lesz belőle semmi komolyabb.


Fiatal vagy, de mégsem túl fiatal, ha szeretnél egy biztos társat, akkor már meg kell adnod az esélyt annak, hogy megtalálhasd, márpedig ezt nem teheted meg úgy (jobb esetben), hogy együtt vagy a mostani pároddal. Meg kell kockáztatnod, hogy lehet, hogy egy darabig egyedülálló leszel. Biztos fogsz magadnak találni mást, de azt senki nem tudja megmondani, hogy mikor. Mindenesetre a bizonytalanságnál a semmi is több.

2015. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es, írj nyugodtan.
2015. márc. 30. 12:24
 4/7 Interferencia ***** válasza:

Szerintem meg pont ez az az állapot, amikor jobb egyedül. Ha te tényleg akarsz gyerekeket, akkor egész életedben bánni fogod, hogy nem lettek. Pláne, hogy többször megcsalt, legyen benned tartás!


Indulj tiszta lappal, bőven jöhet még olyan férfi, aki megfelelne, de ha esetleg mégsem, akkor is legrosszabb esetben később egyedül is örökbe fogadhatsz.

2015. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kiút az, hogy nyíltan felvállalod az érzéseidet és igenis bekockáztatod azt, hogy egyedül maradsz egy időre. Közel sem biztos, hogy révbe fogsz érni, de legalább megpróbáltad és a lelkiismereted tiszta lesz.A kapcsolatfüggő emberek sajátossága, hogy csak akkor váltanak párt, ha már tuti a dolog, mindent megtesznek azért, hogy ne essenek a 2 nyereg közé...mondjuk ez a magatartás számomra elfogathatatlan.

El kell döntened, hogy a mostani kapcsolatodat felrúgva be mered-e kockáztatni azt, hogy egyedül maradsz és eldobod az elmúlt 3 évet a kukába...ilyen egyszerű az egész. Kockáztatás nélkül elég ritkán lehet nyerni....

37F

2015. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lányom most fejezett be egy közel 2 éves kapcsolatot, hasonló okok miatt. Nem szabad időt pazarolni egy jövő nélküli kapcsolatba.
2015. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"elfogadhatatlan" akartam írni...
2015. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!