Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eleg sokan (sajnos inkabb holgyek tapasztalatom szerint) a "savanyu" jelzovel illetnek egyes kerdezoket akiknek valamilyen lelki traumajuk volt (vagy van), szerintetek, korrekt dolog ez?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, mert a multon tovabb kell lepni, es a jelenben elni. Nem megkeseriteni a jelent a multbeli emlekek miatt.
2015. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez valoban igy igaz, csak gondolom az illeto kerdezonek

nemigen izlik hogy igy lemeszelik.

2015. márc. 31. 12:01
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

szerintem nem.

a hölgyek könnyebben túllépnek, mivel az ő világuk eléggé énközpontú.

2015. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Jobb lenne ha egyuttereznenk vele? Akkor inger sincs ra, hogy kijojjon a melydepressziobol, hisz tetszik nekik a sajnalas.
2015. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak talan lehet maskep is fogalmazni , nem ?
2015. márc. 31. 12:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 A problémákon való túllépésnek nincs sok köze az énközpontúsághoz, de ha volna, akkor pont fordítva, az az énközpontú, aki képes a sebeit nyalogatni, és önsajnálatba merülni hosszú időre, ahelyett, hogy konstruktív megoldásokat keresne.

Egyébként igazat adok a kérdezőnek is, a válaszolóknak is, nem feltétlen hasznos a traumát elszenvedőt sokáig sajnálgatni, ezzel megerősíteni ebben az állapotban, viszont a stílus valóban nem mindegy. Szavakkal is lehet ártani.

2015. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet konkrét választ adni. Már más dolog, ha a lelki trauma olyat takar, hogy például meghalt egy kedves hozzátartozója és nehezen tudja feldolgozni, vagy azt, hogy leszólított egy lányt az utcán, aki visszautasította, és ezért óbégat, hogy milyen borzalmas az élete.

Mondjuk a savanyút inkább arra értem, aki mindenben csak a rosszat látja és nem arra, akinek valamiért pillanatnyilag rossz kedve van.

2015. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az se megoldás, hogy egyfolytában pátyolgatunk egy ilyen szenvedő személyt. Már ha csak saját magamból indulok ki. Volt egy enyhe ilyen anorexia féleségem. Addig amíg mindenki sajnált meg vigasztalt és kedvesek voltak, meg jöttek azzal, hogy egyek egy kicsit mert vékony vagyok, semmire nem mentek. Egyszer aztán egy osztálytársam beolvasott, hogy k**rva ocsmány vagyok ilyen gebén, és rosszul van ha rám néz, egyből erőt vettem magamon és ettem rendesen. A páromnál is ez segített, csak panaszkodott állandaón és másokat hibáztatott a saját sikertelenségéért míg meg nem untam, aztán megmondtam neki, hogy elegem van a rinyálásból, emberelje már meg magát, ne sírjon állandóan mint egy kislány. Ez segített végre és összeszedte magát.
2015. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szoval a nyavalygas nem izlik senkinek, es elriasztja a csajokat is. :)))
2015. márc. 31. 13:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Ott rontjuk el mi hapsik, hogy mi hamar kezdünk el nyavajogni, így támadhatóak vagyunk. A nők miután kiismerték az áldozatukat, és már jól összemelegedtek, csak akkor kezdik el sorolni a saját bajaikat ("túl vagyok a 10. hapsin" és társai szöveg nyomása).
2015. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!