Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem gondoltam, hogy komolyra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem gondoltam, hogy komolyra fordul a kapcsolatunk - hogyan mondjam meg a barátomnak, hogy elvileg súlyos betegségem van?

Figyelt kérdés

Elég laza kapcsolatnak indult, ezért nem tartottam fontosnak, hogy a betegségemet megemlítsem. Egy év után most viszont lehet, hogy összeköltözünk és egészen komolyan gondoljuk egymással.

Nem akarom, hogy úgy érezze, csapdába került vagy hogy direkt elhallgattam ezt, mert nem így volt, de mivel egy hangot se szóltam erről soha, nem tudom mennyire fogja sokkolni és egyáltalán hogyan kezdjek bele ("szóval, figyelj, amúgy az van, hogy...." ).


2015. ápr. 9. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt körülmények között kettesben tudasd vele.

Mi a betegség ha szabad érdeklődni ?

2015. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

neharagudj ha illetlen vagyok , de milyen betegségről van szò?

amùgymeg üljetek le , és kerek perec mond meg neki . ez a legjobb mòdja

2015. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el azt neki, amit nekünk is. Hogy nem elhallgatni akartad, csak nem tudtad mennyire lesz komoly a dolog köztetek, stb.
2015. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan fogja őt érinteni a betegség? Például meghalsz 1.5 év múlva, nem lehetnek gyerekeitek, ilyesmi?


Vagy kvázi csak áttételesen, komoly betegség pl egy folyamatos inzulinos cukorbetegség, de a párodat nem nagyon fogja érinteni, maximum egy kicsivel több figyelem kell a részéről.



Az első esetben mihamarább közöld vele, hiszen ott döntenie kell, hogy így is vállalja e, a második esetben pedig feleslegesen aggódsz, ha szeret, akkor egy pillanatig sem fogja gondnak érezni.

2015. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokféle betegségem van, amik tűrhetőek. Szívemmel, méhemmel, petefészkemmel, cukrommal bajok vannak, szindrómáim is vannak. Gyerekem nehezen vagy nem is lehet. Én ezt már leszögeztem az elején. Mindenben mellettem áll, szeret, imád, segít. Nem akartam becsapni... Ha megharagszik, megbékél majd, ha szeret és elfogad.
2015. ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat, éreztem eddig is, hogy nem érdemes se halogatni, se kertelni, valahogy talán tényleg úgy fogom bevezetni, hogy nem tudtam, hogy hogyan alakul a kapcsolatunk.

sclerosis multiplex a betegség, szóval adott esetben sajnos eléggé érinti. de mostanában kezd kiderülni, hogy talán a családban volt már ilyen és nagyon kevés tünete volt, én reménykedem, egy rossz időszakot már átéltem.

2015. ápr. 9. 23:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez elég komolyan hangzik, és valóban érinteni fogja őt, ha rosszabbra fordul az állapotod.


Azt gondolom, értelmes ember megérti, hogy miért nem ezzel kezdted az ismerkedést, szerintem ez esetben az egyetlen korrekt dolog, ha tényleg őszinte vagy vele, elmondod neki, hogy mi a gond, mi a legjobb és a legrosszabb eset, mesélj neki az egészről (gondolom, nem orvos, a betegség neve meg elég ijesztő, én is most gugliztam rá, hogy pontosan mivel is jár, és látom, hogy elég tág határok között mozog a dolog).

Próbáld meg nem sarokba szorítani, bármit mond elsőre, biztos kelleni fog neki egy kis idő, hogy teljesen átgondolja a dolgokat.


Ettől függetlenül, minél tovább vársz, annál kevésbé lesz meg a megfelelő idő, szerintem ez az összeköltözés elég ihletett pillanat, hogy elő hozd a témát.

2015. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi, hogy ismét és hosszabban is válaszoltál.

nagyon jókat mondtál és teljesen logikus (és nem, nem orvos :) ), megfogadom a tanácsodat.

2015. ápr. 10. 00:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Relapszáló-remittáló SM manapság tök jól kezelhető. Sokak leélnek vele egy életet. Mond el, de normálisan és nem kell ez a súlyos betegség duma, krónikus beteg vagy, SM, ezek a tünetei néha előjön, pont.
2015. ápr. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kissé átvágásnak tartom vele szemben.Én lehet kiakadnék ha valaki elhallgatna ilyen dolgot előttem,és összeköltözésnél tálalna ki.Még az összeköltözés előtt mondd el,mert ki tudja hogy fog reagálni.
2015. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!